שתף קטע נבחר

אלשיך מחקה בקשת אירופה ישראל להסדר נושים

חברת אירופה ישראל, חברת האם של אלביט הדמיה, הגישה אתמול בקשה דחופה להסדר נושים לנוכח חילוקי דעות שנתגלעו בין החברה לבין בנק הפועלים. היום קבעה השופטת אלשיך: על פניו נראית הבקשה יותר כהתנגדות לבקשת כינוס או ניסיון לנהל מו"מ בבית המשפט

 

בשורה לא טובה לאירופה ישראל של מוטי זיסר. השופטת ורדה אלשיך מחקה בצהריים (ג') את הבקשה שהחברה הגישה אתמול להסדר נושים. אלשיך ציינה בהחלטתה: "אין לי אלא לתהות באם הבקשה שבפני אינה אלא חלק ממאבק שהתפתח בין החברה לנושה המובטח (בנק הפועלים-ל.ד) באשר על פניו נראית הבקשה יותר כהתנגדות לבקשת כינוס או שמא ניסיון לנהל מו"מ בבית משפט ובאמצעותו מאשר כבקשה ממשית להסדר נושים".

 

לכתבות נוספות בערוץ הכלכלה

 

חברת אירופה ישראל (חברת האם של אלביט הדמיה) הגישה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה דחופה להסדר נושים. הבקשה הוגשה נוכח חילוקי דעות שנתגלעו בין החברה לבין בנק הפועלים.

 

אירופה ישראל טוענת כי באופן תמוה ולצערה הרב של חברת אירופה ישראל, על-אף שחוב האשראי בין בנק הפועלים לבין אירופה ישראל מוגדר בהסכם ומשולם כמוסכם, לטענתה, בנק הפועלים התריע כי בכוונתו לפנות למינוי כונס על המניות המשועבדות. בבקשה לבית המשפט, ביקשה אירופה ישראל למנוע מהלכים חד צדדים, באמצעות מינוי נאמן שיגבש תוכנית הסדר לחברה ויאזן בין האינטרסים של כל הגורמים הרלוונטיים, תוך מתן הגנה הולמת גם לבנק ולנושים אחרים.

 

לטענת אירופה ישראל, התנהלותו של הבנק לוקה בשיקולים שאינם עניינים. "איום הבנק בנקיטת הליכי כינוס כרוך בסיכונים לא מבוטלים לחברות סולבנטיות (המסוגלות לפרוע את חובן, ל"ד) בקבוצה, לבעלי אג"ח, לבעלי מניות מהציבור ואחרים", נטען.

 

עוד נטען בבקשה,כי "לאור זאת, ומתוך אחריות כלפי הקבוצה בכללותה, נדרשת החברה להגיש בקשה זו, שמטרתה ליצור תנאים לגיבוש הסדר נושים מאוזן ורציונאלי, בחסות בית המשפט, אשר ייקח בחשבון את האינטרסים של כל קבוצות הנושים, לרבות של בנק הפועלים, מחזיקי האג"ח ובעלי המניות בחברות הציבוריות. החברה סבורה כי הסדר הנושים המתגבש יהפוך את החברה והקבוצה לבריאות מבחינה פיננסית ובעלות הון עצמי מצרפי של מיליארדי שקלים, דבר אשר יש בו כמובן תועלת לכלל הנושים ולבנק בפרט".

 

עוד נטען בבקשה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין שלום גולדבלט ואהוד גינדיס, כי "החברה טוענת כי אינה מצויה בחדלות פירעון היות והלכה למעשה הינה פורעת את מלוא התחייבויותיה השוטפות לרבות לבנק הפועלים". עוד הודגש בבקשה כי בשלב זה לא מתבקש צו הקפאת הליכים, אולם במקרה הצורך ובמידה ויינקטו נגדה הליכים משפטיים תוגש בקשה משלימה להקפאת הליכים.

 

בנק הפועלים לא הגיב לידיעה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוטי זיסר
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים