שתף קטע נבחר

דיווח: ארה"ב החלה לאמן את המורדים הסורים

"ניו יורק טיימס" פרסם כי האימונים כבר החלו במדינה באזור. מזכיר המדינה ג'ון קרי צפוי להודיע על העברת סיוע ישיר למורדים הסורים, שיכלול כמעט בוודאות מזון וציוד רפואי. כמו כן, דווח שבוושינגטון שוקלים העברת ציוד צבאי לא קטלני, כמו נגמ"שים

ארצות הברית בדרך לשינוי דרמטי ביחס לנעשה בסוריה: העיתון "ניו יורק טיימס" דיווח הבוקר (יום ה') שארה"ב החלה לאמן את כוחות המורדים הסורים. כמו כן, האמריקנים צפויים להעביר ציוד רפואי ומזון, וגם שוקלים להעביר ציוד צבאי שאינו קטלני - הכוונה היא לאפודי מגן, לנושאי גייסות משוריינים (נגמ"שים) ולציוד קשר. 

 

העדכונים האחרונים מסוריה:

דיווח: סגנו של נסראללה נפצע בפיצוץ בסוריה

 

הגורמים הבכירים בממשל האמריקני שדיברו עם העיתון אישרו את הידיעה, אך סירבו לגלות באיזו מדינה נמצא הבסיס שבו מתקיימים האימונים או מה היקפם. העיתון חזר על דיווחים שעלו בכלי תקשורת אחרים, שלפיהם בוושינגטון שוקלים לסייע לכוחות האופוזיציה המתונים בכלי רכב, בציוד תקשורת ובאמצעים לראיית לילה.

 

המורדים בסוריה צפויים לקבל סיוע מהדוד סם (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
המורדים בסוריה צפויים לקבל סיוע מהדוד סם(צילום: רויטרס)

 

לפי האמריקנים, אין מחסור בנשק בסוריה, והם אינם מוכנים לספק נשק שעלול ליפול לידיים הלא נכונות. אולם, לנוכח מלחמת האזרחים הממושכת והצלחתו של הנשיא בשאר אסד בהישרדות, ולנוכח האכזבה העמוקה של גורמי האופוזיציה בסוריה מהתנהלותה של וושינגטון, החליטו בממשל אובמה לשנות כיוון.

 

הנשיא ברק אובמה, בניגוד לבכירי המועצה לביטחון לאומי בכהונה הראשונה שתמכו באספקת נשק לאופוזיציה הסורית, החליט לפעול בזהירות גדולה יותר. חלק מהנהגת המתנגדים לאסד החליט להחרים את הכינוס הבינלאומי שיהיה היום ברומא, וחזרו בהם - כנראה לאחר שנרמז להם על השינוי במדיניות.

 

ג'ון קרי יבקר ברומא ויפגוש את הנהגת האופוזיציה הסורית (צילום: AP) (צילום: AP)
ג'ון קרי יבקר ברומא ויפגוש את הנהגת האופוזיציה הסורית(צילום: AP)

 

מזכיר המדינה ג'ון קרי נחת הלילה ברומא, והוא ייפגש עם מנהיגי "הקואליציה הסורית הלאומית", ארגון האופוזיציה הראשי, ויודיע על השינוי במדיניות האמריקנית במהלך הכינוס שיתקיים בבירת איטליה. הוא אמר אתמול בפגישה עם שר החוץ הצרפתי: "אנחנו בוחנים ומפתחים דרכים להאיץ את השינוי שהעם הסורי רוצה וראוי לו".

 

עד היום סיפקה ארה"ב עשרות מיליוני דולרים בסיוע הומניטרי לפליטים הסורים בטורקיה וירדן, וביום קרי יודיע על סיוע נוסף של עשרות מיליוני דולרים לקדם תוכניות לשלטון החוק ומנהל תקין בסוריה.

 

הסורים מגיעים לכינוס עם דרישה לקבל סיוע צבאי איכותי וכל דבר שיכול לעזור להם להשיג הכרעה בשטח. ג'ון קרי הבהיר כי הוא מעוניין לשמוע מגורמי האופוזיציה מהם התוכניות והצרכים שלהם. קרי הבהיר אתמול בפריז כי ארה"ב ומגינות האיחוד האירופי מתכננות דרכים חדשות להאיץ את נפילתו של משטר אסד.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יקבלו מזון וציוד רפואי. מורד בסוריה
צילום: רויטרס
מפעל מרגמות מאולתר בחלב
צילום: רויטרס
מומלצים