שתף קטע נבחר

נתניהו ובנט בפגישה ב-4 עיניים: "טובה ומעשית"

פריצת דרך ביום הראשון להארכה? רה"מ, ליברמן ויו"ר הבית היהודי דנו בשאלת הקואליציה, לאחר מכן שר החוץ לשעבר עזב והשאיר את שני היריבים לשוחח ביחידות. בבית היהודי הגדירו את הפגישה כ"טובה ומעשית", הצדדים סיכמו להמשיך ולהידבר

אתמול הם עוד החליפו מהלומות מילוליות זה עם זה, היום הם כבר נפגשו בארבע עיניים: יממה לאחר חילופי ההאשמות בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לבין יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, השניים כבר דנו הערב (יום א') ביחידות בהצטרפות הבית היהודי לקואליציה.

 

בחלק מפגישת נתניהו-בנט נכח גם שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, מספר 2 בליכוד-ביתנו. לאחר מכן שני ראשי המפלגות נשארו לדון בארבע עיניים בנושאים שעל הפרק. בבית היהודי הגדירו את הפגישה "טובה ומעשית", ואמרו כי סיכמו להמשיך ולהידבר בקרוב. בין היתר, דנו נתניהו ובנט בכניסת הבית היהודי לקואליציה ובנושא השוויון בנטל.

 

קשיי קואליציה - כתבות נוספות ב-ynet:

 

הפגישה התקיימה כשברקע "סופ"ש החרמות" שעבר על המערכת הפוליטית, שטבעה עד צוואר בעיסוק בפאזל הקואליציוני. הברית בין יאיר לפיד לבין בנט הביאה את נתניהו להודיע לראשי ש"ס שיתקשה מאוד להכניס אותם לממשלה בנימוק שידיו כבולות. הוא הבטיח שבימים הקרובים ימשיך לנסות לצרף אותם.

 

בינתיים זוכה בנט לתמיכה ולגיבוי הן בתוך מפלגתו והן מכיוון בכירים באגף הימני של הציונות הדתית. רבני "תקומה" - דב ליאור, חיים שטיינר, איסר קלונסקי ודוד חי הכהן – ניסחו מכתב תמיכה בהתנהלות במו"מ הקואליציוני: "בעקבות העדכונים שקיבלנו ועל אף ההיסטריה התקשורתית, אנו מחזקים את ידיכם בדרך אשר אתם הולכים למען שמירת עולם התורה וההתיישבות בארץ ישראל, בשיתוף הפעולה עם יאיר לפיד ומפלגת יש עתיד".

 

בתוך המפלגה זכה בנט לתמיכה בקרב מייצגי המתנחלים. "טעמו של קמפיין ההכפשות של הליכוד עדיין לא פג", אמרה ח"כ אורית סטרוק. "היה ראוי שהליכוד יתנצל בפני ההתיישבות והציונות הדתית, במקום להטיף לה מוסר. במקום לתמוה על החבירה ליש עתיד, מוטב שהליכוד ינסה להסביר לבוחריו מה ההצדקה לחבירה שלו דווקא לציפי לבני ועמיר פרץ".

 

חרף העובדה שפגישת נתניהו-בנט נקבעה מראש, לאורך היממה האחרונה עוד ניסו בליכוד לעקוף ולשבור את הברית בין הבית היהודי לבין יש עתיד. ראש צוות המו"מ הקואליציוני של הליכוד-ביתנו, עו"ד דוד שמרון, תקף הבוקר בגלי צה"ל את הבית היהודי והאשים את בנט בפלגנות: "אומרים לנו, 'רבותיי, תבטלו את ההסכם עם הגברת לבני'. אני לא מוכן לשמוע ספינולוגיה מהסוג הזה. זו ברית של אוהדי כדורגל?"

 

במקביל משקיעים גורמים בליכוד ובמפלגות החרדיות לחצים אדירים על מנת לשכנע את יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' להצטרף לקואליציה. "מופעלת בימים האחרונים ארטילריה ברמה שטרם נראתה", אומרים חברי כנסת בעבודה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנט מגיע לפגישה, היום בצהריים. ייפגשו שוב בקרוב
צילום: גיל יוחנן
צילום: Gettyimages, EPA
נתניהו ובנט
צילום: Gettyimages, EPA
מומלצים