שתף קטע נבחר

נפתלי בנט בדרך לתיק האוצר

מקורב לנתניהו טוען כי ראש הממשלה החליט לתת את תיק האוצר ללפיד או לבנט. "אם הם כל־כך מתואמים", אמר גורם בכיר בליכוד, "הם בטח לא יריבו על זה". יו"ר הבית היהודי צפוי לקבל את התיק

"אצל נתניהו מתחזקת ההערכה שתיק החוץ יילך לאביגדור ליברמן, האוצר לבנט או ללפיד, ואילו משה (בוגי) יעלון הוא המועמד המוביל לתפקיד שר הביטחון", כך אמר אתמול מקורב לראש הממשלה. נתניהו עצמו אמר אתמול בפני ועידת איפא"ק: "בימים הקרובים תהיה לי ממשלה חזקה ויציבה".

 

עוד בחדשות

סוכנים וכספות שתולות: כך נתפסו עשרות פורצים

ההערכה: התקף קנאה הוביל לרצח המשולש

 

אתמול נודע כי יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט דורש לקבל את תיק האוצר, ואילו יו"ר יש עתיד יאיר לפיד חזר על דרישתו לקבל את תיק החוץ. אותו מקורב לראש הממשלה טען שנתניהו השיב ללפיד בשלילה, היות שתיק החוץ הובטח כבר למספר 2 בליכוד־ביתנו,

 ח"כ אביגדור ליברמן. באשר לתיק האוצר אמר אתמול בציניות גורם בליכוד כי "אם לפיד ובנט כל־כך מתואמים, הם בטח כבר יגיעו להסכמות ולא יריבו עליו". ההערכה היא כי לפיד איננו מעוניין בתיק האוצר ולפיכך יילך התיק לבנט.

 

לפיד עצמו הזכיר אתמול שמפלגתו עדיין לא נכנסה לממשלה. "המו"מ הקואליציוני רחוק מלהיות גמור", אמר בישיבת סיעת יש עתיד, "יש עוד סוגיות שלא פתרנו, וצריך לזכור שהפוליטיקה הישראלית היא פוליטיקה של הפתעות. עם זאת אני מקווה שיחד עם ראש הממשלה והשותפים הפוטנציאליים נצליח להקים ממשלה טובה ויציבה. אני יכול להגיד לחרדים שהם עוד יגלו שאנחנו לא נגדם, אלא להפך".

 

צוותי המו"מ הקואליציוני של המפלגות אמנם לא הגיעו אתמול למלון כפר המכביה, שבו נערכו הפגישות עד כה, אך המגעים בהחלט נמשכים - בערוצים אחרים. "המו"מ עובר לשלב החשאי", אמרו אתמול גורמים פוליטיים.

 

ואכן, אתמול נחשף כי נתניהו ולפיד נפגשו בסוף השבוע בחשאי, אף שבימים האחרונים הכחישו שתי הלשכות שפגישה כזו התקיימה. "זו הייתה פגישה שנועדה לבנות אמון ביניהם", אמר גורם המקורב לשניים, "ולכן הם החליטו לא למסור פרטים על התוכן שלה".

 

גורמים בשתי המפלגות העריכו שראש הממשלה רצה לבחון את מידת התנגדותו של לפיד לשבת בממשלה עם החרדים, ובכירים בליכוד ציינו שנתניהו הופתע ממידת התעקשותו של לפיד. לטענתם, יו"ר יש עתיד הסביר כי אינו פוסל את החרדים - אולם כניסתם לממשלה מנוגדת לרצון הבוחר, כפי שבא לידי ביטוי בתוצאות הבחירות. אתמול בצהריים נפגש לפיד גם עם ליברמן, כאשר הגיע לחדרו של יו"ר ישראל ביתנו בכנסת לפגישה שהוגדרה "חברותית".

 

ליברמן תפס בימים האחרונים את תפקיד המתווך בין בנט ולפיד לבין נתניהו, ואף נכח בחלק מהפגישה בין נתניהו לבנט שהתקיימה שלשום בלשכת ראש הממשלה בירושלים. בבית היהודי טענו אתמול כי האווירה בפגישה הייתה חיובית, אך ציינו שעדיין קיים חשש ממהלך שיירקם ברגע האחרון בין נתניהו ליו"ר העבודה שלי יחימוביץ'.

 

בישיבת סיעת הבית היהודי שהתקיימה אתמול התייחס בנט למגעים לקראת הרכבת הממשלה. "לפני כמה ימים טיילתי באזור עמק האלה וראינו מרבצים של תורמוסים", התפייט בנט, "וגם בשדה הפוליטי עוברים מחורף לאביב - מקור להרבה רצון טוב להקים ממשלה ואווירה טובה. אני רק מקווה שבדרך לא נקבל פריחה. אנחנו מפשילים שרוולים כדי לסייע לראש הממשלה להקים ממשלה רחבה ולהיות לו לעזר".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנט. אחראי על הקופה הציבורית?
צילום: גיל יוחנן
לפיד. רוצה את החוץ
צילום: EPA
מומלצים