שתף קטע נבחר

שטייניץ: אני משוכנע שלפיד יהיה שר אוצר טוב

על בסיס ההנחה שיאיר לפיד ייקח על עצמו את תיק האוצר, מזדרז שר האוצר היוצא לברך את מי שצפוי להחליפו. שטייניץ: "לפיד אדם אינטליגנטי, ואין לי שום ספק שהוא יהיה שר אוצר טוב. גם כשאני מוניתי פקפקו כי אני פילוסוף. מקווה שיתנו לו קרדיט"

שר האוצר היוצא, יובל שטייניץ, אמר אמש (יום ו') כי הוא בטוח שיו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, יהיה שר אוצר טוב, בהנחה שלפיד אכן ייקח על עצמו את תיק האוצר. זאת, על רקע הדיווחים אתמול שלפיהם ישנם סיכויים משמעותיים שלפיד יסכים לקבל את התיק הזה.

 

עוד חדשות ב-ynet:

 

בראיון ל"יומן" בערוץ 1 אמר שטייניץ: "אני משוכנע שיאיר לפיד הוא אדם אינטליגנטי, אין לי שום ספק שהוא יהיה שר אוצר טוב". שטייניץ אמר כי הוא אומר את הדברים "בהנחה באמת שזה סופי": "אני לא יודע כמה הדברים הם באמת סופיים עד הסוף, עוד אין לנו הסכם סופי".

 

כשהתבקש לתת עצה ללפיד אמר שטייניץ: "תקשיב לאנשים, יש באוצר אנשים נהדרים ברמה הגבוהה ביותר, המקצועית ביותר. בסוף אתה צריך להחליט לבד בשכל ישר".

 

לפיד ובנט במליאת הכנסת. ממשלה ביום רביעי? (צילום גיל יוחנן) (צילום גיל יוחנן)
לפיד ובנט במליאת הכנסת. ממשלה ביום רביעי?(צילום גיל יוחנן)

 

על חוסר הניסיון של לפיד אמר שטייניץ: "גם כשאני מוניתי היו בהתחלה ספקות - פילוסוף שר אוצר. בסוף התוצאות הכלכליות של ישראל הן הטובות ביותר במערב ב-34 השנים האחרונות. אני מאוד מקווה שיאיר לפיד יתקבל בברכה עם קרדיט. אני משוכנע שהוא יצליח בתפקידו".

 

אתמול אחר הצהריים אמרו גורמים בליכוד-ביתנו, ביש עתיד ובבית היהודי, המעורבים במשא ומתן הקואליציוני, כי נתניהו מקווה להציג את ממשלתו החדשה כבר ביום רביעי הקרוב. לדבריהם, במסגרת המשא ומתן מול יש עתיד והבית היהודי מסתמנים שני תסריטים אפשריים: לפי גורמים בכירים, לפיד יצטרך להחליט אם לקחת לעצמו את תיק האוצר, אחד משלושת התיקים הבכירים, ואם אכן יחליט לעשות זאת - יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ייקח לעצמו את תיק התמ"ת שיכלול סמכויות מורחבות מאוד. אם לפיד יחליט שלא לקחת את תיק האוצר, הוא עשוי לקבל את תיק הפנים, ואז בנט יקבל - כפי שרצה מלכתחילה - את תיק האוצר.

 

נתניהו ולפיד נפגשו אתמול במעונו של ראש הממשלה, ולאחר מכן קיימו שיחות גם צוותי המשא ומתן של שני הצדדים. במסגרת השיחות גובשו גם עקרונות בדבר גודלה של הממשלה, שיעמוד ככל הנראה על 23-24 שרים.

 

בבית היהודי וביש עתיד ממשיכים לנסות להגיע להסכמות על כמה שיותר עקרונות הנכללים במצעים שלהן, בהם הדאגה לנושא הדיור,

התחבורה הציבורית בשבת וההקלות בתהליך הגיור.

 

אתמול בבוקר כתב בנט בעמוד הפייסבוק שלו סטטוס אופטימי לגבי המשא ומתן: "לו הקמת ממשלה הייתה לידה, היינו בשתי אצבעות פתיחה, והרופא אופטימי". ההערכה היא כי לפיד יקבל עבור מפלגתו יש עתיד, בין היתר, גם את תיק החינוך, שיישמר לח"כ שי פירון, ותיק חברתי מאוחד שיכלול את הרווחה והבריאות.

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 08/03/2013 20:50

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יאיר לפיד. יש כבר עצות לתפקיד שר האוצר
צילום: גיל יוחנן
שטייניץ. "גם בי פקפקו - והתוצאות מצוינות"
צילום: עידו ארז
מומלצים