שתף קטע נבחר

ישי הולך לאופוזיציה: בנט פתטי, לפיד יפגע ביו"ש

שר הפנים תקף בחריפות את העקרונות שליוו את המשא ומתן הקואליציוני ואת הרכב הממשלה המסתמן. "הכתם שבהחרמת ציבור שלם לא יימחה", כתב בעמוד הפייסבוק שלו תוך שהוא חוזה בחירות חדשות "תוך פחות משנתיים"

ביקורת חריפה על הרכב הממשלה המסתמן, מתקפה אישית על נפתלי בנט ויאיר לפיד ותחזית פוליטית שמתזמנת בחירות נוספות "תוך פחות משנתיים", כך הגיב הערב (מוצאי שבת) שר הפנים אלי ישי למגעים הקואליציוניים האחרונים בין הליכוד-ביתנו, יש עתיד והבית היהודי.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

100 יום לבחירות באיראן: קרב הירושה בעיצומו

בעל כורחן: בכל יום מחותנות 39 אלף ילדות בעולם

 

"האיומים, הספינים והורדת הידיים כבר לקראת סיום ואנחנו לקראת הצגתם של חברי הממשלה החדשה", כתב ישי בעמוד הפייסבוק שלו. "הצלחתם להביא את המציאות שאליה התפללתם - אף לא חרדי אחד יעמוד לצדכם בעת הצילום במדשאות בית הנשיא. אך ביום שאחרי, בסיום תרועת הניצחון של אלו שהכניסו את ראש הממשלה להיות כשבוי למלא גחמותיהם, ייזכרו בחירות 2013 כיום שבו ציבור שלם, מסורתי וחרדי, הוחרמו אך ורק בשל אמונתם ותפיסתם".

 

ההודעה של השר ישי בפייסבוק ()
ההודעה של השר ישי בפייסבוק

 

בנט ולפיד במליאת הכנסת (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
בנט ולפיד במליאת הכנסת(צילום: אוהד צויגנברג)

 

בדבריו, תקף ישי את הרצון המשותף לחברי הממשלה הבאה "לראות את החרדים בחוץ ויהי מה", והדגיש כי "הכתם שבהחרמת הציבור שאותו אני מייצג - בין המסורתי, החרדי והחילוני  - לא יימחה".

 

שר הפנים הפנה ביקורת כלפי יו"ר הבית היהודי וקרא לו: "די, די לשימוש הפתטי במילה 'אח', אשר זה שמשתדל להכניסה בכל הזדמנות לא יודע כנראה את שטומנת בחובה". הוא הדגיש כי החיבור בינו לבין לפיד אינו טבעי וקשר בין מטרותיו של יו"ר יש עתיד לבין יציבות הממשלה. "כאשר יעבור לפיד למשימתו הבאה, בדמות פגיעה במתיישבים ובהתיישבות ביו"ש, אל לכם, אחי המתיישבים, להתדפק על דלתותינו בבקשת עזרה. אנחנו כבר נתייצב ולא נמתין לקריאה - תמיד היינו שם ותמיד נהיה. אין בכוונת ש"ס להפנות החרב שננעצה בגבה

אליכם, על אף התנהלות זה המתיימר לייצגכם, אנו נוכיח לכם, גם ממקומנו החדש, שנישאר נאמנים לתפיסתנו ואמונתנו וכי אחים אמיתיים אנחנו".

 

יו"ר ש"ס הדגיש כי תנועתו תלך לאופוזיציה "בראש מורם ובגאון", וחזה כי "בעוד פחות משנתיים, בעת העמדתנו שוב לבחירת הבוחר, אני יודע כי יעדיף את דרך ההבנה, ההידברות והחיבוק על פני דרך ההחרמה, הריחוק וההקצנה. הוא לא ייתן ידו להמשך הקו אשר ננקט בשבועות האחרונים להפיכתנו מחברה במחלוקת לחברה מחולקת".

 

על פי גורמים בליכוד-ביתנו, ביש עתיד ובבית היהודי, ראש הממשלה בנימין נתניהו מקווה להציג את ממשלתו החדשה כבר ביום רביעי הקרוב. בכפוף לכך, הוסיפו, מתנהל המשא ומתן הקואליציוני בין המפלגות על בסיס שני תרחישים אפשריים: מינוי לפיד לשר האוצר ובנט לשר התמ"ת - או מינוי לפיד לשר הפנים ובנט לשר האוצר.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלי ישי
צילום: גיל יוחנן
נפתלי בנט
צילום: גור דותן
צילום: גיל יוחנן
יאיר לפיד
צילום: גיל יוחנן
מומלצים