שתף קטע נבחר

ש"ס מחרימה: שריה לא הגיעו לישיבת הממשלה

הכינוס האחרון של הממשלה ה-32 מתקיים ללא ארבעת השרים של ש"ס: ישי, אטיאס, מרגי ונהרי לא הגיעו לתחילת הישיבה. נתניהו מסכם קדנציה: "ישראל בטוחה, משגשגת ומתקדמת יותר. היא במצב טוב יותר מהמצב שבו קיבלנו אותה לפני 4 שנים"

הישיבה האחרונה של ממשלת נתניהו השנייה החלה ללא שרי ש"ס : שרי המפלגה שלא צפויה להיות חלק מהממשלה ה-33 החליטו לא להגיע לפתח הישיבה, וארבעת שריה לא נכחו בזמן שראש הממשלה בנימין נתניהו מסר את דבריו לתקשורת.

 

ארבעת השרים - אלי ישי, אריאל אטיאס, יעקב מרגי ומשולם נהרי - צפויים להיות חברים באופוזיציה בקדנציה הקרובה, או לפחות בתחילתה. עם זאת, במהלך הישיבה הגיע השר משולם נהרי והשר ישי הודיע כי בכוונתו להגיע לישיבה. גם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן מיהדות התורה לא נכח בישיבה.

 

מרכיבים ממשלה - דיווחים נוספים ב-ynet:

סוגרים קצוות: משלימים את הרכבת הקואליציה

ישי הולך לאופוזיציה: בנט פתטי, לפיד יפגע ביו"ש

 

אמש תקף שר הפנים ישי בחריפות את הרכב הממשלה המסתמן וחזה כי בחירות נוספות ייערכו תוך פחות משנתיים. "האיומים, הספינים והורדת הידיים כבר לקראת סיום ואנחנו לקראת הצגתם של חברי הממשלה החדשה", כתב ישי בעמוד הפייסבוק שלו. "הצלחתם להביא את המציאות שאליה התפללתם - אף לא חרדי אחד יעמוד לצדכם בעת הצילום במדשאות בית הנשיא. אך ביום שאחרי, בסיום תרועת הניצחון של אלו שהכניסו את ראש הממשלה להיות כשבוי למלא גחמותיהם, ייזכרו בחירות 2013 כיום שבו ציבור שלם, מסורתי וחרדי, הוחרמו אך ורק בשל אמונתם ותפיסתם".

 

בדבריו, תקף ישי את הרצון המשותף לחברי הממשלה הבאה "לראות את החרדים בחוץ ויהי מה", והדגיש כי "הכתם שבהחרמת הציבור שאותו אני מייצג - בין המסורתי, החרדי והחילוני - לא יימחה". שר הפנים הפנה ביקורת כלפי יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט וקרא לו: "די, די לשימוש הפתטי במילה 'אח', אשר זה שמשתדל להכניסה בכל הזדמנות לא יודע כנראה את שטומנת בחובה". על פי גורמים בליכוד-ביתנו, ביש עתיד ובבית היהודי, ראש הממשלה בנימין נתניהו מקווה להציג את ממשלתו החדשה כבר ביום רביעי הקרוב.

 

בלי ש"ס. ישיבת הממשלה, הבוקר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
בלי ש"ס. ישיבת הממשלה, הבוקר(צילום: AFP)

 

נתניהו: "השגנו יותר מכל ממשלה אחרת"

נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה הבוקר כי "ככל הנראה זו תהיה הישיבה האחרונה של ממשלה זו. אני מבקש להודות לשרים ולשרות על העבודה המצוינת שעשו במהלך ארבע השנים האחרונות, אלה היו ארבע שנים של עשייה רצופה, הצבת והשגת יעדים, ואני חושב שבפרספקטיבה של זמן הממשלה הזו היא אחת הממשלות שהשיגה יותר הישגים כמעט מכל ממשלה אחרת, ההישגים הם רבים וחובקי עולם ונדבר עליהם במהלך הישיבה".

 

עוד אמר נתניהו כי "אני חושב שאנחנו הבאנו את מדינת ישראל למצב שבו היא בטוחה יותר, משגשגת יותר, מתקדמת יותר, בכל התחומים שעסקנו בהם. זו המטרה הראשונה שלנו, להביא את המדינה במצב טוב יותר ממה שקיבלנו אותה, ואין ספק שכך קרה ואת זה עשינו בשעה שהעולם מסביבנו משתנה

 והמצב האזורי משתנה לרעה, הכלכלה העולמית מטלטלת ואיננה מתייצבת. מדינת ישראל במובן הזה נמצאת במקום טוב יותר. יש לנו עדיין אתגרים גדולים מאוד לפנינו כמובן בהורדת יוקר המחיה והדיור, השוויון בנטל, ומעל הכול באתגרים הביטחוניים הכבירים שהולכים ונערמים סביבנו ואנחנו נצטרך כמובן לטפל בזה בממשלה הבאה".

 

לסיכום דבריו אמר נתניהו כי הוא "מצפה ששרי הממשלה הבאה ייקחו דוגמה מהעשייה שלכם, של השרים, השרות וסגני השרים, העבודה שלכם היא הדוגמה לממשלה הבאה, אם נפעל באותה התמקדות ושיתוף פעולה גם בממשלה הבאה אני בטוח שנוכל לגבור על האתגרים שעומדים לפנינו".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בלי ש"ס (ארכיון)
צילום: מרק ישראל סלם
מומלצים