שתף קטע נבחר

הערבייה שספגה יריקה: "נישאר כאן עד שנמות"

מיאסר אולאד עיסא הייתה בדרכה לדואר בנצרת עילית ולפתע הותקפה על ידי נערים יהודים שירקו עליה וקראו לה "לעזוב את השכונה היהודית". בראיון ל-ynet היא מגלה כי מדובר בתופעה מוכרת: "אורחים שבאים אלינו נתקלים בגזענים שתוקפים אותם"

"מקרים כאלה לא יפחידו אותנו, אנחנו נישאר על אדמותינו עד שנמות", כך אמרה היום (א') מיאסר אולאד עיסא (57) מנצרת עילית שיחד עם בתה (27) הייתה לפי החשד קורבן לתקיפה גזענית מצדם של שלושה נערים יהודים. שלושת הנערים, בני 14, חשודים בכך שבסוף השבוע ירקו על האישה, קיללו אותה ואף קראו לה "לעזוב את השכונה היהודית".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

רובי ריבלין לגורמים בכנסת: "נתניהו מדיח אותי"

שר הפנים: ראש העיר ממרצ או מנהיג דימונה?

 

אולאד עיסא ובתה הגישו תלונה במשטרה נגד שלושת הנערים ובמוצאי שבת אותרו החשודים. במשטרה החליטו להטיל עונש חינוכי על הנערים בשיתוף הנהלת המוסד שבו הם לומדים. השלושה ייצאו בימים הקרובים לסיורים עם המשמר האזרחי בשכונה וירצו בפני בני נוער על סובלנות ועל שלילתה של אלימות גזענית, וכן יתלוו לאנשי משטרה בפעילותם בשכונה.

 

בראיון ל-ynet גוללה אולאד עיסא את התקרית. "ביום שישי יצאתי עם הבת שלי לדואר, פתאום ראינו שלושה נערים שהתחילו לתקוף אותנו מילולית ולהגיד לי 'ערבייה מסריחה, תצאו מכאן, זאת האדמה שלנו'. הם אף השתמשו במילים קשות יותר שאני לא יכולה להוציא אותן מהפה. הבת שלי צעקה לעברם 'אתם חוצפנים' והתעקשה שנגיש תלונה במשטרה".

 

"תמיד יורקים לעבר האורחים" 

האישה, שמתגוררת עם משפחתה בנצרת עילית יותר משני עשורים, הודתה למשטרה שהצליחה להגיע לחשודים תוך זמן קצר וסיפרה כי תופעת הגזענות מוכרת לה. לדבריה, "לצערי, זאת לא פעם ראשונה שקורה לנו דבר כזה. אפילו האורחים שמגיעים אלינו הביתה נתקלים בגזענים שתוקפים

אותם מילולית ותמיד יורקים לעברם, במיוחד כשמבחינים בערביות שחובשות כיסוי ראש".

 

עוד אמרה אולאד עיסא כי "צריך למגר את תופעת הגזענות. אנחנו חיים כאן 23 שנה ולא היו לנו בעיות עם אף שכן. צריך להגביר את המודעות כדי לחיות בשלום, ערבים ויהודים יחד, ללא בעיות וגזענות".

 

דובר מחוז צפון במשטרה, סגן-ניצב יהודה ממן, אמר כי "החשודים הודו במעשה והתנצלו. בתום החקירה הם שוחררו בתנאים והתחייבו שהם יתלוו לאנשי המשטרה השכונתית ויופיעו בפני תלמידים במטרה לספר על חומרת המעשה ועל כך שיש לחיות בשלום ובשכנות טובה. בתום החקירה המתלוננת זומנה לחקירה ועודכנה בפרטים. היא הודתה לשוטרים על מעשיהם".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"לא מפחדת". אולאד עיסא
צילום: מוחמד שינאווי
מומלצים