שתף קטע נבחר

ליברמן: ר"מ שהוא גם שר בכיר? מה חדש כאן

יו"ר ישראל ביתנו התייחס לשמירת תיק החוץ עבורו ואמר כי היו ראשי ממשלה שעמדו בראש משרדים גדולים. הוא הודה כי היה מעוניין בממשלה רחבה יותר, אך "זה לא הסתייע בשלב זה"

המשא-ומתן הקואליציוני לקראת סיום והליכוד ביתנו הצליח להשאיר את תיק החוץ בידיו, כדי לשמור אותו לח"כ אביגדור ליברמן. ליברמן עצמו התייחס אחר-הצהריים (יום א') לנושא ואמר: "היו תקופות שבהן ראש הממשלה החזיק 7-8 תיקים. קדנציה שלמה הוחזק תיק הביטחון, מדוד בן גוריון לאהוד ברק. יש הרבה דוגמאות. אני לא חושב שיש משהו חדש שראש הממשלה החזיק בתיק החוץ למשך כמה חודשים".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

אחרי 100 שנה: נחשפו הסודות בפרשת דרייפוס

מחאות ואיומי שביתה: הירושה שמחכה ללפיד

 

במהלך ביקור בדימונה התייחס ליברמן למשא-ומתן הקואליציוני. הוא אמר כי אין ספק שהשבוע תאשר הכנסת את הממשלה ה-33 של מדינת ישראל. "אני מניח שלקראת יום שלישי כל הנושא ייסגר. אולי עדיף עוד יום אחד, כדי לגבש הבנות מראש ולמנוע חיכוכים בעתיד. ברור שכרגע זה תהליך בלתי הפיך שנמצא בעיצומו. ברגע האחרון כל אחד מנסה לעשות מקצה שיפורים".

 

ליברמן התייחס לממשלה ההולכת ומתגבשת ואמר כי "צריך להבין מה רצונו של העם". הוא הוסיף כי "מבחינתנו הקמת ממשלה עם יאיר לפיד ונפתלי בנט היא מהלך טבעי. חשבנו שאפשר גם להרחיב. השאיפה הייתה לבנות ממשלה רחבה. זה לא הסתייע. לא בשלב זה. אם אנו רוצים להתחשב בתוצאות הבחירות. הממשלה המוקמת היא השתקפות של תוצאות הבחירות".

 

ליברמן התייחס לאתגרים שעומדים בפני הממשלה החדשה ואמר: "האתגרים ברורים. כהונה זו תתחיל ממפגש עם נשיא ארצות-הברית. אני מניח ששני הצדדים יציגו את תפיסתם לגבי הבעיות האזוריות. זה לא סוד. כבר דיברו על זה. סוריה, איראן והנושא הפלסטיני יעלה. צריכים להיות מרוצים שהביקור הראשון של נשיא ארצות-הברית מאז שנבחר הוא לישראל".

 

הוא אמר כי הדבר השני שהממשלה צריכה להתעסק בו הוא התקציב. "ברור

 שזה יהיה לא פשוט. זה יהיה תקציב דו שנתי. אלה האתגרים הראשונים". ליברמן הוסיף כי "התקציב מהווה אתגר רציני".

 

בשבוע שעבר אמר היועץ המשפטי לממשלה כי הוא לא רואה מניעה לשמור את תיק החוץ לליברמן , הנאשם בעבירת מרמה והפרת אמונים. אשר לחשש כי האפשרות שליברמן ישוב לכהן כשר חוץ תשפיע על עדותם של עובדי משרד החוץ הצפויים להעיד במשפט נגדו, כתב וינשטיין: "בנסיבות המסוימות של ההליך הפלילי הנדון כאן ובהתחשב בגרסאות שמסרו עובדי משרד החוץ במשטרה, נראה כי החשש האמור הוא נמוך ולא מתעורר לדעתנו חשש לתקינות ההליך הפלילי בשל עדותם הצפויה במשפטו של מר ליברמן".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ אביגדור ליברמן
צילום: גיל יוחנן
מומלצים