שתף קטע נבחר

מירי רגב: 'לשלב פנים חדשות מהליכוד בממשלה'

גובר הלחץ בליכוד למנות שרים מהמפלגה. בכנס פעילים שקיימה קראה חברת הכנסת "לא להתעלם מהרשימה שקבעו המתפקדים". בקהל קראו: "לא רוצים ממשלה של אשכנזים"

המאבק על התיקים בליכוד עדיין לא מתנהל בפומבי, אבל חברי המפלגה כבר רומזים לראש הממשלה במופגן על רצונם בתפקיד שר. ח"כ מירי רגב קיימה הערב (א') כנס פעילים על מנת להודות לתומכיה בפריימריז, ואמרה שהיא מאמינה שבנימין נתניהו "יביא לידי ביטוי את קול הבוחר וישלב בממשלה פנים חדשות מהליכוד".

 

מחלקים תיקים - כתבות נוספות ב-ynet:

 

בדבריה לתומכים מנתה ח"כ רגב את המאבקים שבהם עסקה במהלך הקדנציה הקודמת – בין השאר מאבקים על מחירי הדלק, המים והחשמל, על ביטול המע"מ, על מחירי הפירות והירקות ועל יוקר הדיור. "בארבע השנים האחרונות הובלתי בגאון את המחנה החברתי בליכוד", הוסיפה. "הייתי הסמן החברתי במפלגה ובכל זירה שבה מצאתי עיוותים חברתיים הייתי שם. זעקתי את צעקת הציבור החלש ומעמד הביניים".

 

עם זאת רמזה רגב כי היא מבינה שהמציאות הקואליציונית תקשה על נתניהו למנות ח"כים מהמפלגה לתפקידי שרים: "ציפינו למספר גבוה יותר של מנדטים, אבל התוצאה אילצה את נתניהו להגיע לפשרות פוליטיות ולהסכמים קואליציוניים שמקטינים את הכוח וההשפעה של הליכוד".

 

על הרכב הממשלה הבאה אמרה רגב: "מתפקדי הליכוד בחרו רשימה שאי אפשר להתעלם ממנה. אם הליכוד היא מפלגה חפצת חיים, והיא כזאת, עלינו להציג ממשלה המשלבת את הגווארדיה הוותיקה לצד הכוחות החדשים והצעירים המובילים".

 

במהלך הכנס נשמעו קריאות ביניים רבות מהקהל, בהן: "אסור שתהיה פה ממשלה רק של אשכנזים".

 

לא רק על מיעוט מספר השרים שתקבל המפלגה בקואליציה המתגבשת מוחים בליכוד. תסיסה התעוררה בקרב ח"כים ופעילים לאחר שהתברר שנתניהו מתכוון להדיח את ראובן ריבלין מתפקיד יו"ר הכנסת ולמנות במקומו את שר ההסברה והתפוצות יולי אדלשטיין.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ח"כ מירי רגב. "הייתי הסמן החברתי"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים