שתף קטע נבחר

החצאית של נשיאת ד' קוריאה מדליקה את הצפון

פארק ג'ן-הייאה מנסה לבנות יחסי אמון עם צפון קוריאה ומאיימת במקביל בתגובה חזקה לכל ניסיון תקיפה, אך לעת עתה, התייחסה פיונגיאנג בעיקר לנפנוף "הארסי" של חצאיתה

בפעם הראשונה שצפון קוריאה מתייחסת באופן פומבי לנשיאת דרום קוריאה - הראשונה לכהן בתפקיד - זה נגמר בעקיצה סקסיסטית. הגוף שמפקח על צבא המדינה הקומוניסטית המסוגרת התלונן היום (יום ד') על "הנפנוף הארסי" של חצאיתה של פארק ג'ן-הייאה, נשיאת דרום קוריאה.

 

עוד חדשות בעולם :

אהבה אסורה: חייל נסקל למוות כי ניהל רומן 

מילה של מופתי: אסד קיבל הכשר דתי לפשעיו

75 לאנשלוס: "וינה נהדרת, אם אתה לא יהודי"

מצרים: אם אין שוטרים, האיסלאמיסטים יאבטחו

 

אולם, למרות הרטוריקה התוקפנית המתמשכת מכיוון פיונגיאנג, שמאיימת במלחמה גרעינית ומתקפות צבאיות, פארק דובקת בניסיונותיה להתקרב לשליט הצפון קוריאני הצעיר קים ג'ונג און ולהציע סיוע הומניטרי לשכנה הגוועת ברעב.

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

התסכול הציבורי מיחסי שתי המדינות בחמש השנים האחרונות - שהובילו לניסויים גרעיניים, שיגור טילים בליסטיים לטווח ארוך ותקיפות שגבו את חייהם של עשרות דרום קוריאנים - הוא אחת הסיבות העיקריות לכך שפארק מנסה לבנות יחסי אמון עם פיונגיאנג. במקביל, הנשיאה הדרום קוריאנית וצבא ארצה מבטיחים להגיב בעוצמה לכל ניסיון תקיפה של הצפון.

 

פיונגיאנג הבטיחה נקמה "חסרת רחמים"

בימים האחרונים הבטיחה צפון קוריאה נקמה "חסרת רחמים" ואמרה שאינה מחויבת עוד להסכם הפסקת האש בין שתי המדינות השכנות האויבות שהביאה לסיום מלחמת קוריאה. בפיונגיאנג זועמים על התרגילים המתמשכים המשותפים שעורכים צבאות דרום קוריאה וארצות הברית ועל הסנקציות שהטיל האו"ם על המדינה אחרי ששיגרה בדצמבר טיל ארוך טווח וביצעה ניסוי גרעיני תת-קרקעי - השלישי שלה במספר - ב-12 בפברואר.

 

דובר של משרד ההגנה הצפון קוריאני חזר היום על האיומים וגינה את הרטוריקה שבה השתמשה דרום קוריאה ובה איום שממשלת הצפון "תתאדה מעל פני כדור הארץ" אם אי פעם תשתמש בנשק גרעיני.


משקיף מקרוב. קים ג'ונג און בגבול עם דרום קוריאה (צילום: AP) (צילום: AP)
משקיף מקרוב. קים ג'ונג און בגבול עם דרום קוריאה(צילום: AP)

התרגילים עם ארה"ב מכעיסים את הצפון קוריאנים. כלי ארטילריה של הדרום (צילום: EPA) (צילום: EPA)
התרגילים עם ארה"ב מכעיסים את הצפון קוריאנים. כלי ארטילריה של הדרום(צילום: EPA)

 

"הטירוף הזה מצד מחרחרי המלחמה הדרום קוריאנים בשום אופן אינו קשור לנפנוף הארסי של החצאית מצד זה ששוב שולט בבית הכחול", אמר הדובר הצפון קוריאני. הייתה זאת הביקורת הראשונה שהוטחה בפארק על ידי גורם בכיר בצפון קוריאה מאז בחירתה לתפקיד הנשיאה ב-19 בדצמבר.

 

פארק, בתו של הרודן המנוח פארק צ'ונג הי, הושבעה לתפקיד נשיאת דרום קוריאה ב-25 בפברואר. בילדותה היא גרה בבית הכחול, המעון הרשמי של נשיאי דרום קוריאה, ובגיל 22 הייתה על תקן הגברת הראשונה במדינה אחרי שחמוש שנשלח על ידי הצפון רצח את אמהּ בהתקפה שנועדה לפגוע באביה.

 

במונח "נפנוף של חצאית" משתמשים לעתים קרובות בשפה הקוריאנית כדי לתאר נשים שפועלות בצורה אגרסיבית מדי, כמו למשל עקרות בית שמנסות לנהל את החינוך של ילדיהן בכל הבט אפשרי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מנסה להתקרב לצפון. פארק ג'ן-הייאה
צילום: AP
רטוריקה תוקפנית. קים ג'ונג און
צילום: AP
מומלצים