שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

יוצאים לדרך: נתניהו, לפיד ובנט רוצים לחתום היום

צוותי המו"מ של הליכוד ושל יש עתיד התכנסו הלילה בניסיון לסכם את הפרטים האחרונים בהסכם הקואליציוני. סיעת הליכוד וועידת הבית היהודי צפויות להתכנס היום ולאשר את ההסכם. אחר כך אמורים להיפגש רה"מ, יאיר לפיד ונפתלי בנט כדי לחתום. רשימת מאוכזבי הליכוד ארוכה: "זו מכירת חיסול"

בתום היום הסוער שהביא את עיקר המשא-ומתן הקואליציוני לקצו, התכנסו הלילה (יום ה') צוותי הליכוד-ביתנו , יש עתיד והבית היהודי בניסיון לסגור את הקצוות האחרונים. בהמשך יתכנסו סיעת הליכוד לשמוע על ההבנות, וגם ועידת הבית היהודי צפויה להתכנס ולאשר את ההסכם. במהלך היום ייפגשו נתניהו, בנט ולפיד כדי לחתום.

 

סוגרים ממשלה - כל העדכונים מ-ynet:

ש"ס תוקפת: בודדים עבדו עם נתניהו ללא בחילה

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 

לפי ההבנות, הליכוד יקבל את תיק הביטחון, והמיועד לתפקיד הוא משה (בוגי) יעלון. שר הפנים יהיה ככל הנראה גדעון סער, וגם גלעד ארדן נמצא בתמונה, אולם סיכוייו של הראשון גבוהים יותר משום שאיבד את תיק החינוך. ישראל כץ יישאר שר התחבורה ולימור לבנת תישאר במשרד התרבות והספורט, אף שרצתה להתמנות לשרת התקשורת. גם סילבן שלום צפוי להישאר בתפקיד השר לפיתוח הנגב והגליל. לכולם ברור שהוא לא יהיה מרוצה, ולכן מנסים לעבות את סמכויותיו עם אחריות בתחום האסטרטגיה או המודיעין.

 

עוד בחדשות ynet:

 

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: שאול גולן, "ידיעות אחרונות") (צילום: שאול גולן,
(צילום: שאול גולן, "ידיעות אחרונות")

   

את משה כחלון במשרד התקשורת יחליף כנראה גלעד ארדן. נבדקת האפשרות להוסיף לו גם את המשרד להגנת העורף. שר האוצר היוצא יובל שטייניץ ימונה ככל הנראה לשר האנרגיה והמים, בתוספת תפקיד מודיעין או אסטרטגיה, ואולי יקבל את התארים סגן ראש הממשלה או ממלא מקומו.

 

בדרג הנמוך יותר צפוי זאב אלקין להתמנות לסגן שר במשרד החינוך, דני דנון ימונה לסגן שר במשרד ההסברה ללא שר מעליו, ואופיר אקוניס יהיה האחראי על רשות השידור. יריב לוין מעוניין ויקבל את ראשות ועדת חוקה, חוק ומשפט, וחיים כץ את ראשות ועדת העבודה והרווחה.

 

סער ופירון. הפסיד את תיק החינוך (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
סער ופירון. הפסיד את תיק החינוך(צילום: גיל יוחנן)

 

עד לסיום משפטו של אביגדור ליברמן ימלא ראש הממשלה נתניהו גם את תפקיד שר החוץ. עוזי לנדאו יקבל את משרד התיירות, אך ייתכן שיפרוש, כך שהמועמד לתפקיד יהיה דוד רותם. יצחק אהרונוביץ' יישאר בתפקיד השר לביטחון פנים, יאיר שמיר יישלח לחקלאות, סופה לנדבר תישאר שרת הקליטה, ואורלי לוי כנראה תשודרג לתפקיד סגנית שר החוץ.

 

חברי הכנסת של הליכוד מסתכלים בעיניים כלות על רשימת התיקים שנותרו אחרי חלוקת העוגה לשותפות הקואליציוניות וזועמים. יש המכנים זאת "שאריות", אחרים הבינו שלא ישדרגו את מעמדם, ויש מי שמכנה את ממשלת נתניהו השלישית "'ממשלת הרי"שים' - רחביה, רמת אביב ורעננה. ממשלה שמנותקת מציבור הבוחרים של הליכוד". עיקר הזעם יוצא כמובן על נתניהו. ראש הממשלה ייאלץ בימים הקרובים לבשר לחבריו במפלגה מי ימונה לשר ומי יישאר בחוץ, והכעס גדל ככל שהם מבינים שישראל ביתנו תקבל חמישה תיקים עבור 11 מנדטים שלה. הם, לעומת זאת, יסתפקו בשבעה תיקים ובארבעה סגני שרים.

 

"נתניהו בא לממשלה החדשה כשהוא מוחלש ונותן לליברמן חמישה תיקים, זה בלתי מתקבל על הדעת. הוא נכנע לכל דבר ולכל דרישה", אמרו בכירים בליכוד. "נפתלי בנט ויאיר לפיד יכולים להפיל את נתניהו בכל רגע. התחושה בליכוד קשה ביותר. התיקים שנותרו זוטרים ולקחו לנו את האוצר, החינוך, התמ"ת והשיכון. זו פשוט מכירת חיסול של נתניהו, לא פחות".

 

מרגע החתימה יצטרכו מנהיגי הממשלה הבאה להניח את ההסכמים הקואליציוניים על שולחן הכנסת ולהפיצם בקרב חברי הכנסת לעיון ולידיעה. אם לא יתרחשו שינויים של הרגע האחרון, הממשלה החדשה תושבע כבר בתחילת השבוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו ולפיד. יש סיכום
צילום: גיל יוחנן
מומלצים