שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

חוגגים הסכם: "מהפכת בנט תחל במשרד הדתות"

היום צפוי להיחתם ההסכם הקואליציוני, ובבית היהודי מרוצים שיקבלו דריסת רגל כמעט בכל תחום בממשלה: השוויון בנטל, ועדת הכספים ומשרד השיכון - כדי לטפל ביוקר המחיה. החרדים שנשארו בחוץ מכנים אותו "אדריכל הזדון" וטוענים שמכת הארבה היא העונש

בבית היהודי מסכמים היום (ה') כהצלחה רבה את הישגיו של היו"ר נפתלי בנט, שהביא למפלגה שורת הטבות שנותנות לה דריסת רגל בכל תחומי הניהול בממשלה. אמנם גולת הכותרת הוא השוויון בנטל, אולם המהפכה הגדולה אמורה להיות לפי המפלגה במשרד הדתות, שם יכהן אלי בן דהן כסגן שר ללא שר מעליו, והוא אמור להוביל להקלות בגיור, להוביל רפורמות ברבנות הראשית ובחברה קדישא. בעיתונות החרדית רואים את העניין בצורה אחרת לגמרי, ומכנים את בנט "אדריכל הזדון" אחרי שנשארו בחוץ.

 

ההסכם עם יש עתיד: צמצום הקלות לחרדים, מהפכה בגיוס

 

 

 (באדיבות "ידיעות אחרונות") (באדיבות
(באדיבות "ידיעות אחרונות")

 

בנט בן ה-41 היה עד לפני שנה די אנונימי. אחרי שהיה ראש לשכתו של בנימין נתניהו התייצב איש ההייטק הצעיר בראש הבית היהודי וסחף את המפלגה להישג של 12 מנדטים. אחרי סכסוך מתוקשר עם משפחת נתניהו הוא חוזר כאיש החזק, זה שרקם את המתווה לפתרון הפלונטר במשא ומתן הקואליציוני בין יש עתיד לליכוד-ביתנו ובעצם הוביל להקמת הממשלה.

 

בקרוב יכהן בנט כשר התמ"ת עם סמכויות נרחבות, במה שייקרא כנראה משרד הכלכלה. למפלגתו השיג תיקים משמעותיים נוספים כמו משרד השיכון, שבעניין הדיור שתחת אחריותו טען בנט שקיימת בירוקרטיה קשה שגורמת לפערים גדולים בין ההיצע והביקוש בענף. נציג הבית היהודי אף יעמוד בראשות ועדת הכספים, כך שיחד עם לפיד, שיהיה שר האוצר, ישלטו השניים על ציר הכלכלה המרכזי של ישראל, ובנט מדבר על טיפול רציני ביוקר המחיה.

 

 

נפתלי בנט, הבוקר מחוץ לביתו (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
נפתלי בנט, הבוקר מחוץ לביתו(צילום: עידו ארז)

 

דריסת רגל תהיה ליו"ר הבית היהודי גם בתחום המדיני, כיוון שתחתיו יהיה גם המשרד לענייני התפוצות וירושלים, שאמור לסייע לו לקדם פרויקטים רבים בבירה. מלבד ההישג הזה, הגיע בנט להסכם גם בנוגע לביטול הריכוזיות במשק והורדת יוקר המחיה. בנט הבהיר במהלך המשא ומתן כי חוק הריכוזיות יהיה לאחד הדגלים המרכזיים שיטפל בהם במהלך הקדנציה הנוכחית.

 

עוד בחדשות ynet:

 

במהלך כל המשא ומתן עמדו לפיד ובנט על עקרון השוויון בנטל. גם כאן יכול היו"ר לרשום לעצמו הישג שעה שיקבל אחריות גם במישור של החקיקה וגם במישור הפרקטי, אחרי שסוכם שנציגי הבית היהודי יעמדו בראשות הוועדה לשיוויון בנטל שתקום בכנסת וגם בראש מנהלת השירות הלאומי-אזרחי שאמורה ליישם את החוק החדש.

 

העיתונות החרדית: העונש על השארתנו בחוץ - מכת ארבה 

בעיתונות החרדית של יהדות התורה, כאמור, כבר הדביקו לממשלה החדשה את הכינוי החריף במיוחד - "ממשלת זדון", לא פחות ולא יותר. כותבי המאמרים לא הסתפקו בביטויים מהתנ"ך והפליגו לתיאורים מהשואה ומעולם הנצרות כדי להמחיש את סלידתם מכך שנותרו בחוץ. "האח נפתלי בנט הוא אדריכל הזדון, מומחה באומנות גלגול עיניים", כתב בנימין ליפקין, מהעורכים בכירים של עיתון "המבשר".

 

 (ישראל כהן) (ישראל כהן)
(ישראל כהן)

 (ישראל כהן, כיכר השבת) (ישראל כהן, כיכר השבת)
(ישראל כהן, כיכר השבת)

 

אחרי שש"ס תקפה בעיתונה "יום ליום" את בנימין נתניהו, נמשכת המתקפה על הרכב הממשלה החדשה, הפעם מצד יהדות התורה שביטאוניה לא בחלו בביטויים כלפי ראש הממשלה, יאיר לפיד ונפתלי בנט. בעיתונים המודיע, המבשר ויתד נאמן מכונה החיבור בין לפיד לבנט "הברית החדשה". על נתניהו נאמר: "מי שלא מצליח להכניע נער היי־טק משולהב ובדרן תקשורתי, שלא יאיים על הפצצת כורים גרעיניים". דווקא בעיתון הפלס, המייצג זרם קנאי ובלתי מתפשר, דווח בצורה יבשה על הקמת הממשלה ללא הבעת דעה כלשהי, ככל הנראה משום שירד מוקדם לדפוס.

 

ב"המבשר", הגדילו לעשות כאשר פרסמו שיר ובו נטען כי בקום המדינה ניסו ראשי היישוב לדכא את הציבור החרדי ולהכניסו לגטו שעה ש"להבות אושוויץ טרם כבו" – מהלך שמנסה לטענתם גם הממשלה החדשה לעשות. ביומו אף נרמז כי נחילי הארבה הם מכה שהביא ה' כעונש על כך.

 

"לפיד ובנט הם הסחטנים האמיתיים. הם נהגו בצורה הנלוזה ביותר, תוך רקיחת בריתות אפלות, קומבינות נאלחות, הפרחת ספינים והצבת אולטימטום, כאחרוני התגרנים בשוק. התקשורת נהגה כלפיהם בסלחנות משום שאינם חרדים עם 'קרני שטן על הראש' ומכיוון שמעשיהם משרתים את מטרת העל - הדרת החרדים והשלכתם ממוקדי קבלת ההחלטות", נכתב ב"המבשר".

 

העיתון הביע חשש מפני פגיעה בעצמאות החינוך החרדי על ידי יאיר לפיד ושי פירון, וסגן שר הבריאות היוצא, יעקב ליצמן, כינה את הממשלה החדשה "שונאת דת ישראל". לצד זאת, במאמר המערכת מצאו גם במה להתנחם: "התועלת המרכזית מהמצב הנוכחי היא ההזדמנות לחזק ולבצר את האחדות בקרב המחנה פנימה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בנט. הישגים וגידופים
צילום: עידו ארז
לפיד. מוכן ומאומן
צילום: מוטי קמחי
מומלצים