שתף קטע נבחר

צילום: shutterstock

רובי ריבלין הודח: "אני טמבל אבל לא חמור"

יו"ר הכנסת היוצא ניסה לשמור על מצב רוח טוב אך הבין מראש כי הפסיד את התפקיד ליולי אדלשטיין. הוא סירב לבקשת נתניהו לפגישה לפני ישיבת הסיעה. "גורמים בסיעה סיכלו את רצון התנועה ורצון רוב הציבור"

יולי אדלשטיין נבחר היום (ה') כצפוי למועמד הליכוד-ביתנו לתפקיד יו"ר הכנסת ה-19. ראובן (רובי) ריבלין, שהודח למעשה מהתפקיד אחרי קדנציה אחת, היה היחיד שלא תמך במועמדות בהצבעה בסיעת הליכוד-ביתנו. לפני הישיבה בלטה המתיחות בינו לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו, שביקש לפגוש אותו - אך ריבלין סירב. "אני טמבל אבל לא חמור", הוא אמר.

 

בקרוב אדוני היו"ר. יולי אדלשטיין (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
בקרוב אדוני היו"ר. יולי אדלשטיין(צילום: גיל יוחנן)

נתניהו מברך את היו"ר הבא, סער מרוצה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נתניהו מברך את היו"ר הבא, סער מרוצה(צילום: גיל יוחנן)

 

עוד בחדשות ynet:

 

במהלך הישיבה, שאותה פתח נתניהו בסקירה של תוצאות המשא ומתן הקואליציוני, התלוננו חברי הסיעה על כך שסדר היום פורסם באיחור ולכן לא הייתה אפשרות להביא הצעה למועמד אחר לתפקיד יושב ראש הכנסת.

 

"למרות שראש הממשלה ביקש ממני בעבר להתמודד אני מקבל את ההמלצה. אני רואה בהצבעה הזו הדחה שלי ומאחל ליולי בהצלחה", אמר ריבלין באקט ג'נטלמני. "אני טמבל אבל לא חמור. אני מציע לח"כים לשמוע לראש הממשלה ולהצביע ליולי". לבסוף אושרה המועמדות של אדלשטיין פה אחד, למעט ריבלין שנמנע.

 

בפתח הישיבה אמר ריבלין ל-ynet: "לעולם לא ארים יד בעד הדחתי, אבל אם יש מועמד מוסכם על כל חברי סיעתי - אני כמובן מקבל זאת". על השאלה אם קיימת אפשרות שיסיר את מועמדותו תמורת תפקיד אחר, ענה: "באתי מבית טוב. אני לא מבקש לקנות אף אחד ואף אחד לא יכול לקנות אותי". 

 

"אעשה מה שטוב למדינת ישראל"

ריבלין הוסיף ואמר בישיבת הסיעה: "הייתי ונשארתי תמיד חלק מתנועת הליכוד ומעולם לא עזבתי אותה, גם כאשר חברים אחרים בתנועה ניסו לפגוע בי". הוא הוסיף כי "חברי הליכוד בחרו בי בפריימריז להמשיך בתפקידי כיושב ראש הכנסת ובמועמדותי לנשיא המדינה, אך גורמים בסיעה סיכלו את רצון התנועה ורצון רוב הציבור".

 

לדבריו, "מועמד התנועה לתפקיד יושב ראש הכנסת צריך לקבל את גיבויו של ראש התנועה, ואם בחר ראש התנועה להדיח אותי מתפקידי, אינני מתכוון להעמיד את מועמדותי". בתשובה לשאלה אם ישמש אופוזיציה בתוך סיעתו, אמר ריבלין: "בכוונתי להמשיך ולפעול כחבר כנסת, על פי השליחות שניתנה בידי. אעשה מה שטוב למדינת ישראל, ומה שטוב לתנועתי".

 

לאחר ההצבעה, הציע ריבלין לשר אדלשטיין, להתפטר מהממשלה 48 שעות לפני השבעתו ליושב ראש הכנסת, שכן "מבחינה חוקתית, יושב ראש הכנסת איננו יכול להיות חבר ברשות המבצעת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ריבלין, היום. הדחה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים