שתף קטע נבחר

צילום: AFP

תרגיל במלון: כך יחולץ אובמה עם מנוף

במהלך תרגיל במלון המלך דוד בירושלים, שם יתארח הנשיא האמריקני בשבוע הבא, הובא מנוף גבהים כדי לבדוק עד היכולות בשעת חירום

ביום רביעי ינחת בארץ נשיא ארצות הברית ברק אובמה. לקראת הביקור הנשיאותי קיימו היום (ו') במלון המלך דוד בירושלים, שם הוא יתארח, תרגיל אבטחה. כוחות של משטרה, אבטחת המלון, שירותי הכיבוי והגורמים האמונים על אבטחתו של הנשיא האמריקני דימו תמונת מצב של התרחישים האפשריים.

 

התרגיל במלון (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
התרגיל במלון(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)
 

שמוליק לוי, ראש צוות בשירותי הכבאות, סיפר: "ערכנו תרגיל לו היה שותף מנוף גבהים. למדנו וראינו את המגבלות כגון היכן ניתן לחלץ עם מנוף, עד לאן הוא מגיע ומה היכולות שלו. המטרה הייתה לייצר תמונת מצב לצורך חילוץ או אירוע חירום במידת הצורך". במלון נערכו גם ביקורות של מחלקת מניעת דליקות.

 

אתמול בלילה תורגלה גם שיירתו של הנשיא, שעתיד להגיע לארץ עם שתי לימוזינות. אמש תרגלו יחד כל הגורמים את תוואי הנסיעה על הצירים וביום ראשון בבוקר יתרגלו הגורמים השונים את נחיתת המסוקים, שייקחו את הנשיא האמריקני מנמל התעופה בן-גוריון לירושלים.

 

לביקור של אובמה שאותו יאבטחו אלפי שוטרים קדמו מספר ישיבות בחסות כל גורמי החירום והביטחון בבירה. על-פי הדרישות שנתקבלו על-ידי הצוותים האמריקנים נערכו בדיקות ביטחוניות שמיות לצד סיווג ביטחוני למי שייקח חלק באבטחת השיירות או ישהה במחיצת הנשיא - כגון מלצרים, אנשים הפקה וכדומה.

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ברק אובמה. בשבוע הבא בארץ
צילום: רויטרס
מומלצים