שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מחקר: נמצא קשר בין שימוש בסלולרי לסרטן העין
  במחקר שנעשה בגרמניה התברר כי 118 נבדקים, שלקו בסרטן בכלי הדם של העין, השתמשו בטלפונים ניידים יותר מ-475 אנשים בריאים שנבדקו. עם זאת, יש מדענים הטוענים כי המחקר חסר משמעות, שכן הוא לא בדק את רמת הקרינה שנקלטה אצל החולים

  מחקר גרמני, שפורסם ביום ב', מגלה קשר בין סרטן בחלק הפנימי של העין לבין שימוש בטלפונים סלולריים. עם זאת, יש הטוענים כי המחקר מבוסס על טכניקות פגומות.
  אנדראס סטנג, אחד החוקרים מאוניברסיטת אסן, ציין כי 118 נבדקים, שלקו בסרטן מלנומיה בכלי הדם של העין, השתמשו בטלפונים סלולריים ובמכשירים אחרים המשדרים גלי רדיו לעתים קרובות יותר מאשר 475 אנשים בריאים שנבדקו. עם זאת, לדבריו, מדובר בסרטן נדיר למדי, שרק בודדים מכל 100 אלף איש לוקים בו, כך שהציבור לא צריך להיות מודאג יותר מדי.
  המדענים חלוקים בדעתם לגבי הקשר בין סרטן לטלפונים סלולריים. מחקרים שונים, העוסקים בהשלכות של התעשייה הסלולרית, הראו עד כה תוצאות סותרות. החשש מהטלפונים הניידים נובע מכך שבעת השימוש בהם הם פולטים רמה נמוכה של קרינה, אשר ברמה גבוהה עלולה לגרום לנזק ביולוגי. ההשפעה של קרינה כזו ברמה נמוכה עדיין נבדקת.
  מיכאל פורסטר מהאוניברסיטה הפתוחה של ברלין הביע ספקות לגבי תוצאות המחקר. "הבעיה היא שהוא לא בדק את מידת הקרינה הרדיואקטיבית שנקלטה אצל הנבדקים", ציין. "ללא בדיקה כזאת, אין כל משמעות לתוצאות".


  פרסום ראשון:,
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "מחקר: נמצא קשר בין שימוש בסלולרי לסרטן העין"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  טלפון נייד. המדענים חלוקים בדעתם לגבי סכנת הקרינה
  מוצר השנה
  מומלצים