שתף קטע נבחר

מאסר למאבטח בשגרירות בלונדון שנטש עמדתו

ריקי גיף, קצין ביחידה המקומית לאבטחת דיפלומטים, נידון לתשעה חודשי מאסר על שנפגש עם המאהבת שלו בשעה שהיה בתפקיד. הקשר ביניהם נחשף לאחר שהיא התאבדה ובטלפון שלה נמצאו תמונות עירום שלה עם הנשק של גיף

קצין אבטחה בריטי שהועסק בשגרירות הישראלית בלונדון נשלח אתמול (יום ב') לתשעה חודשי מאסר על שנטש את משמרתו בשלושה מקרים שונים ב-2011, כדי לפגוש את המאהבת שלו. הקשר ביניהם נחשף לאחר שהיא התאבדה באותה השנה.

 

הקצין, ריקי גיף בן ה-38, שירת ביחידה מיוחדת של משטרת המטרופולין של לונדוןף שאמונה על אבטחת דיפלומטים ואילו חברתו, מליסה רמסדן (37), שימשה יועצת יחסי ציבור עבור לשכת התיירות הישראלית. באחד המקרים הם נפגשו בתחומי העיר, ובשניים האחרים גיף התגנב לדירתה, בשעה שהיה אמור להיות במשמרת הלילה ולאחר ששיקר לשותפו.

 

עוד חדשות מהעולם:

צפו: סיקור האונס של CNN שעורר זעם בארה"ב

סוריה הפציצה בגבול לבנון, אש מרגמות בדמשק

 

החשד נגדו התעורר לראשונה לאחר שעמיתיו של גיף הבחינו באופנוע שלו שעמד מחוץ לדירתה של רמסדן. בתחילה הם חשבו שהמאבטח נקלע לצרות ושרוי בסכנה, אבל כשראו אותו יוצא מהדירה הבינו שהרקע למקרה שונה לחלוטין. בסופו של דבר הפרשה יצאה לאור לאחר התאבדותה של רמסדן בדצמבר 2011.

 

לפי הדיווח בעיתון "הטיימס" היא נמצאה בביתה על-ידי ידידהּ, לאחר שנטלה כמות גדולה של כדורים. בית המשפט קבע כי לגיף לא הייתה יד במותה, אולם תמונות והודעות טקסט שנמצאו בטלפון הנייד שלה לאחר מותה חשפו את מערכת היחסים ביניהם. בין היתר, גיף צילם אותה בעירום כשלגופה רק חגורת המדים שלו ובה נשקו ואקדח ההלם שלו.

 

גיף, שהינו נשוי ואב לשניים, שירת במשטרה במשך 15 שנה. עם חשיפת הפרשה לפני כשנתיים הוא הושעה מתפקידו ובשימוע שנערך בתחילת החודש הוא הודה בשלושה סעיפים של התנהגות בלתי הולמת במסגרת תפקיד ציבורי.

 

במהלך הקראת גזר דינו אתמול, ציין השופט אנטוני פיטס כי "אני לא כאן כדי לשפוט אותך על כך שניהלת רומן", והדגיש כי גיף הועמד לדין משום שאם היה קורה אירוע חירום במהלך פגישותיו עם רמסדן, הוא לא יכול היה להיענות שכן נהג להשאיר מאחור גם את מכשיר הקשר שלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים