שתף קטע נבחר

אישום: שמעון קופר רצח גם את אשתו הראשונה

כתב האישום נגד קופר, שהואשם לפני כארבעה חודשים ברצח אשתו השלישית, יתוקן כך שיכלול גם את רצח אורית קופרשמידט ב-1994

פרקליטות מחוז מרכז הגישה הבוקר (יום ג') בקשה לתיקון כתב האישום נגד שמעון קופר, כך שתכלול רצח נוסף - של אשתו הראשונה, אורית קופרשמידט, ב-1994. בנובמבר האחרון הוגש כתב אישום נגד קופר בגין רצח אשתו השלישית, ג'ני מור-חיים, ב-2009. מממצאי חקירת המשטרה עולה כי קופר פעל מתוך שיטה לביצוע הרציחות.

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

רון חולדאי: "ראש עיר לא אחראי למוות במרוץ"

לראשונה זה 25 שנה: ארה"ב ייצרה פלוטוניום

 

הבקשה הוגשה לבית המשפט המחוזי בלוד לאחר השלמות חקירה של המשטרה שביססו, לכאורה, את שיטת הביצוע של מעשי הרצח. קופר טרם השיב לכתב האישום המקורי ודיון בנושא מעצרו עד תום הליכים טרם התקיים, ולכן ניתן עוד לתקן את כתב האישום.

 

מכתב האישום המתוקן, שהוגש על-ידי התובעת עו"ד נאווה טולדנו יהודה מפרקליטות מחוז מרכז, עולה כי קופרשמידט הייתה בקו הבריאות במשך כל תקופת נישואיהם. בשנת 1992, תשע שנים לאחר חתונתם, פגש קופר את ש' וטען בפניה כי הוא גרוש שעובד בשירות הביטחון הכללי, וכי הוא נדרש להיעדר מן הבית לעתים תכופות מכוח תפקידו. השניים ניהלו מערכת יחסים זוגית מלאה במקביל לחיי נישואיו.

 

"בשלב מסוים, כשהתעורר חשדה של ש' כי הנאשם עודנו נשוי לקופרשמידט, התעמתה עמו על כך", נכתב. "אז טען הנאשם בפניה בכזב כי הוא מבקש להתגרש מאשתו, שסובלת מדיכאון, מטופלת בכדורים פסיכיאטריים, מזניחה את ילדיהם ומאיימת להתאבד". קופר הוסיף כי היא מסרבת לבקשת הגירושים, אך הוא פרוד ממנה הלכה למעשה.

 

על פי הפרקליטות, באמצע חודש ינואר 1994 המית קופר את אשתו בביתם "בדרך שאינה מותירה סימן בגופה". הוא פיזר כדורים וחפיסות ריקות של כדורים מסוג אסיבל, היפנדרום, ווליום ותרופות הרגעה נוספות לצדה של הגופה על מנת ליצור מצג שווא לפיו אשתו התאבדה וכדי לטשטש את נסיבות רציחתה. לאחר מכן, נכתב, התקשר אל אביה והזעיקו אל הבית.

 

בנתיחה שבוצעה בגופתה לא נמצא חומר שיכול היה לגרום למותה, ונוכח מכלול הממצאים קבע הפתולוג כי סיבת המוות

בלתי ברורה.

 

לפני כארבעה חודשים, נאשם קופר ברצח אשתו השלישית. "שקריו ואופיו האפל הינם כאין וכאפס אל מול העובדה שבמועד שאינו ידוע גמלה בלבו ההחלטה להביא למותה של רעייתו ג'ני והוא לא בחל בכל אמצעי להשגת מטרה זו", טענה הפרקליטות.

 

בין העדים נמצא גם בנו של קופר, שסיפר בניגוד לגרסת אביו כי כאשר ראה את הגופה לפני הגעתו של צוות מד"א למקום, לא היו פזורים סביבה כדורים. לפי עדויותיהם של אנשי מד"א, עם הגעתם לזירה נאמר להם מקופר כי סביב גופה היו פזורים כדורים ואותם אסף לשקית. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים