שתף קטע נבחר

השביתה נכנסה לתוקף, בוטל מחזור הכדורסל

האולטימטום של המנהלת לארגון השחקנים פג, המחזור הקרוב שהיה מתוכנן ליום ראשון לא ייערך. הבוקר הישראלים של אילת, אשדוד ונתניה לא הורשו להתאמן

פג האולטימטום של מנהלת ליגת העל בכדורסל, נכנסים לשביתה. כצפוי, שחקני ליגת העל לא חתמו על המסמך שהעבירה להם מנהלת הליגה, שדרשה כי יחתמו עליו עד 15:00 ויצהירו שאינם מתכוונים לשבות, והמחזור ה-22, שהיה אמור להיערך ביום ראשון הקרוב לא ייערך.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

עוד לפני כן, הבוקר הגיעה תגובת יושבי הראש של קבוצות ליגת-ווינר. ל-ynet ספורט נודע כי היו"רים הגיעו אמש להחלטה גורפת: שחקן אשר לא יחתום על מסמך לפיו הוא לא מתכוון לשבות, לא יתאמן הבוקר. ואכן, שחקניה הישראלים של ברק נתניה, מכבי אשדוד והפועל אילת לא הורשו ליטול חלק באימון קבוצתם.

 

טמיר אריאלי. בנתניה לא חיכו וביטלו את האימון (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
טמיר אריאלי. בנתניה לא חיכו וביטלו את האימון(צילום: עוז מועלם)

 

עוד אתמול הודיע ארגון השחקנים על שביתת אזהרה במחזור הקרוב

בשל ההגעה למבוי סתום במו"מ עם מנהלת הליגה על מעמד השחקן הישראלי בעונות הבאות. בעקבות זאת, החזירה המנהלת במכתב ליו"ר הקבוצות כי שחקן שלא יחתום על מסמך כי הוא לא מתכוון לשבות, ייאסר עליו להתאמן עם הקבוצה.

 

כאמור, יושבי הראש של נתניה, אשדוד ואילת לא חיכו לשעת הדד-ליין, הגיעו עם המסמך עליו השחקנים אמורים לחתום, וכשלא חתמו נשלחו הביתה, כשבנתניה האימון בוטל לחלוטין.

 

אותם מעניינת רק אולימפיאקוס. בלאט, אליהו, פלאניניץ' (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
אותם מעניינת רק אולימפיאקוס. בלאט, אליהו, פלאניניץ'(צילום: עוז מועלם)

 

גם בהפועל ירושלים, עירוני אשקלון, מכבי ראשל"צ, הפועל

חולון ובני הרצליה, שאמורות לקיים הערב אימונים, הודיעו ההנהלות לשחקנים כי אם לא יחתמו על המסמך - לא יורשו להתאמן. היוצאת מן הכלל היא הפועל ת"א, ששחקניה התאמנו הבוקר כרגיל, אולם אימון הערב שלה בוטל. 

 

גלבוע/גליל שנמצאת במונטנגרו מתאמנת כרגיל, אך הבעלים חיים אוחיון הבהיר לשחקנים על ישור קו עם יתר הקבוצות, במידה שאיום השביתה יהיה בתוקף עם חזרת הקבוצה ארצה. מכבי ת"א שעסוקה בהכנות למשחק הגורלי מול אולימפיאקוס, תתאמן הערב כרגיל ותתעסק בנושא השביתה רק עם החזרה מהמסע ליוון.

 

ארגון השחקנים: "אנחנו מאוחדים"

תגובת ארגון השחקנים לאולטימטום של מנהלת הליגה: "הפנייה של המנהלת ישירות לשחקנים אינה כדין. כמו כן, איום המנהלת על השחקנים לבל ישבתו גם היא אינה חוקית בעליל. המנהלת הפיצה לקבוצות מכתב אסור נוסף במסגרתו נדרשים השחקנים לחתום על הימנעות משביתה כתנאי להתאמן במסגרת הקבוצה. השחקנים מאוחדים ונמנעו מחתימה על המסמך. חבל שבמקום לשבת למו"מ ולהגיע להסכם עם הארגון, המנהלת, כפי שמאגדת ומייצגת את הקבוצות, בחרה לפעול באורח נפסד תוך ניסיונות כושלים להפעיל לחץ ישירות על השחקנים בקבוצות. מי שפוגע בחירות ההתארגנות, לפי חוק הסכמים קיבוציים, עלול לשאת בפיצוי של עד 200,000 שקל".


פורסם לראשונה 20/03/2013 11:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יאיר שגיא
אפיק ניסים
צילום: יאיר שגיא
מומלצים