שתף קטע נבחר

האריתריאי שאנס בת 83: "הייתי שיכור, אני מודה"

על פי הודאתו הורשע הצעיר באונס קשישה מדרום תל אביב. נוכח מחלוקת על גילו של הנאשם, טרם הותר פרסום שמו

האריתריאי שהואשם באונס הקשישה בת 83 בדרום תל אביב - הורשע על פי הודאתו במעשה. הוא טען כי ביצע את המעשים בעודו שתוי. בית משפט המחוזי בתל אביב הרשיע אותו היום (ה') בעבירות אונס, מעשה סדום והתעללות. מחלוקת על שנת הלידה שלו מונעת את פרסום שמו, מחשש כי עדיין לא מלאו לו 18 שנה.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

אובמה: הפלסטינים זכאים למדינה ולסיום הכיבוש

נכשל ניסיון להדיח את ראש ממשלת אוסטרליה

 

את האונס ביצע לפני כשלושה חודשים, אך פרסומו התעכב כיוון שבמשטרה העדיפו לחקור את המקרה מבלי לעורר הדים, כדי למנוע את הבערת השטח.

 

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

ביתה של הקשישה - שבו נאנסה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ביתה של הקשישה - שבו נאנסה(צילום: מוטי קמחי)
 

 

בבית המשפט אמורים היו לשמוע היום את עדותה המוקדמת של הקשישה, אולם לקראת העדות החליט הנאשם להודות באישומים נגדו. הוא הודה בכתב אישום מתוקן, אך הצדדים לא הגיעו להסכמה בנוגע לעונש. הפרקליטות צפויה לבקש לגזור עליו עונש ממושך, נוכח טענתה כי הוא בן 21 ועליו לשאת במלוא חומרת העונש. סנגורו של הנאשם מתעקש להוכיח שהוא בן 17 בלבד, ולפיכך יבקש לגזור עליו עונש קל יותר. 

 

האריתריאי הואשם כי ב-21 בדצמבר, עת ישבה האישה בת ה-83 בחצר ביתה, הוא הגיע למקום, קפץ מעל גדר הרחוב ולאחר מכן מעל גדר ונכנס לתוך החצר. מיד לאחר מכן התנפל על הקשישה ואחז בה בחוזקה בידיו. היא החלה לזעוק לעזרה, ובתגובה סתם הנאשם את פיה בחוזקה במטרה להשתיקה. לאחר מכן הפיל אותה על מזרן שהיה מונח בחצר הבית ואנס אותה. כל אותה העת זעקה האישה מכאב ובתגובה הוא היכה אותה בפניה וסטר לה בחוזקה פעמים רבות. היא התחננה בפני הנאשם שיפסיק את מעשיו ויניח לה, ואף הציעה לו שייקח מהבית כסף או כל רכוש אחר, ובלבד שיניח לה לנפשה. אך "הוא המשיך בתקיפה שעות ארוכות חרף בכייה, זעקותיה, בקשותיה ותחנוניה שיחדל מכך", על פי האישום. 

 

הוא הפסיק את התקיפה רק כשקרובי משפחתה הגיעו למקום. הם הספיקו להבחין בו מבצע את התקיפה בחצר, ומשהחלו לצעוק, הוא נמלט משם. בכתב האישום צוין כי לאישה נגרמה "טראומה גופנית ונפשית, וכן נגרמו לה חבלות ודימומים". היא נזקקה לאשפוז בבית חולים למשך כשבוע בגין החבלות שנגרמו לה ממעשיו.

  

מעשה האונס עורר את התושבים להפגנות בדרום תל אביב. הם מחו על אוזלת ידה של המשטרה בטיפולה במסתננים, הניפו שלטים בגנות האזרחים הזרים מאפריקה וקראו לגירושם. סימה ניסני, תושבת שכונת התקווה ופעילה פוליטית, אמרה אז כי "יש כאן אונס ופשע בלתי-פוסק, הרחובות התמלאו במסתננים ובבתי העסק שלהם אף על פי שאיש מהם לא משלם מסים. ישראלים שהיו להם עסקים כאן איבדו אותם מפני שאין כאן יותר לקוחות ישראלים. איפה ראש העיר? למה הוא לא מטפל במצב? לאימא שצריכה לצאת עם התינוק בעגלה או לילדה שצריכה לחזור מבית ספר אין ביטחון. אין פה חוק וזו בושה וחרפה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנאשם בבית המשפט (ארכיון)
צילום: אלי סניור
מומלצים