שתף קטע נבחר

אישום באונס הקשישה: היכה ואנס במשך שעות

האריתריאי בן ה-19 נאשם כי נכנס לחצרה של הקשישה ושם אנס אותה במשך זמן רב, היכה אותה וגרם לה לחבלות. הוא הפסיק את התקיפה רק כשקרובי משפחתה הגיעו לשם

כתב אישום הוגש בצהריים (יום ה') נגד אריתריאי כבן 19, בעוון אונס הקשישה בדרום תל אביב שהתרחש בשבוע שעבר.  

 

הצעיר מואשם כי בשעות הבוקר ב-21 בדצמבר, עת ישבה האישה בת ה-83 בחצר ביתה, הוא הגיע למקום, קפץ מעל גדר הרחוב ולאחר מכן מעל גדר ונכנס לתוך החצר. מיד לאחר מכן התנפל על הקשישה ואחז בה בחוזקה בידיו. היא החלה לזעוק לעזרה, ובתגובה סתם הנאשם את פיה בחוזקה במטרה להשתיקה. לאחר מכן הפיל אותה על מזרן שהיה מונח בחצר הבית ואנס אותה. 

 

דירתה של הקשישה בדרום תל אביב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
דירתה של הקשישה בדרום תל אביב(צילום: מוטי קמחי)

הנאשם. בן 19 מאריתריאה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
הנאשם. בן 19 מאריתריאה(צילום: מוטי קמחי)
 

כל אותה העת זעקה האישה מכאב ובתגובה הוא היכה אותה בפניה וסטר לה בחוזקה פעמים רבות. היא התחננה בפני הנאשם שיפסיק את מעשיו ויניח לה, ואף הציעה לו שייקח מהבית כסף או כל רכוש אחר, ובלבד שיניח לה לנפשה. אך "הוא המשיך בתקיפה שעות ארוכות חרף בכייה, זעקותיה, בקשותיה ותחנוניה שיחדל מכך", על פי האישום. 

 

הוא הפסיק את התקיפה רק כשקרובי משפחתה הגיעו למקום. הם הספיקו להבחין בו מבצע את התקיפה בחצר, ומשהחלו לצעוק, הוא נמלט משם.

 

בכתב האישום צוין כי לאישה נגרמה "טראומה גופנית ונפשית, וכן נגרמו לה חבלות ודימומים". היא נזקקה לאשפוז בבית חולים למשך כשבוע בגין החבלות שנגרמו לה ממעשיו. לפיכך הוא מואשם בעבירות אינוס תוך גרימת חבלה גופנית והתעללות ובביצוע מעשי סדום בנסיבות אינוס.

 

סנגורו של הנאשם ביקש להותיר על כנו את איסור הפרסום על שמו, נוכח העובדה שהוא קטין. אך בכתב האישום ציינו כי הוא יליד 1993. התובעת תמר אניס טענה כי הנאשם לא טען שהוא קטין במהלך החקירה, וגם מסמכיו מאשרים זאת. "היו לו תיקים אחרים, באחד מהם הוא ציין שהוא יליד 93' ובתיק אחר ציין כי הוא יליד 95'" השופט ציון קאפח הביע מורת רוח מבקשת הסנגוריה אולם דחה את ההחלטה לאפשר את פרסום שמו.

 

מעשה האונס עורר סערת רוחות בשכונה. עשרות תושבי השכונות הדרומיות בעיר הפגינו בעקבות זאת, הניפו שלטים בגנות האזרחים הזרים מאפריקה וקראו לגירושם. הם לא היססו לקרוא לעבר הזרים קריאות גנאי. אחד מהמפגינים אף התיז מבקבוק המים שהיה בידיו לעבר בני משפחה מסודן שעברו במקום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנאשם
צילום: אלי סניור
חצר ביתה של הקשישה
צילום: מוטי קמחי
מומלצים