שתף קטע נבחר

הודה והורשע בהסדר: מוטי מלכה יתפטר ביום א'

ראש העיר קריית מלאכי הורשע בהטרדה מינית ובהפרת אמונים. הוטלו עליו מאסר על תנאי, שירות לציבור ופיצוי למתלוננות. אחת המתלוננות: "הוא אמר לי 'תעזבי בכבוד'. עכשיו אני אומרת לו 'תעוף בכבוד'". סנגורו: "עכשיו ייטפלו לאנשי ציבור אחרים"

פרשת ההטרדה המינית בעיריית קריית מלאכי מגיעה לסיומה: בבית משפט השלום בבאר שבע הוצג הבוקר (ה') הסדר הטיעון שאליו הגיעה הפרקליטות עם ראש העיר מוטי מלכה. הוא הודה והורשע בעבירות של הטרדה מינית כלפי שתי מתלוננות, וכן בעבירה של הפרת אמונים. כמו כן הודה מלכה והורשע בעבירה על חוק התכנון והבניה, מכיוון שהשתתף והצביע בדיוני ועדה של העירייה שעסקה בעניינם של מקורביו.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

במסגרת ההסדר יושתו על מלכה עונשי מאסר על תנאי, שירות לציבור ופיצוי בסך 30 אלף שקל לכל אחת מהמתלוננות. הפרקליטות הסכימה להסדר לאחר שסוכם כי מלכה יפרוש מתפקידו כראש עיר ובמקביל התחייב לא להתמודד בבחירות הקרובות.

 

לגבי חשדות נוספים שלא נכללו בהסדר - כגון חשדות לאונס - נמסר מהפרקליטות שלא היו די ראיות להעמדתו לדין עוד בטרם זומן לשימוע. הדבר הוחלט על דעת פרקליט המדינה בשל היעדר סיכוי סביר להרשעה כנדרש במשפט הפלילי. נציגת פרקליטות מחוז דרום, עו"ד שולי רוטשילד, ציינה שההסדר התקבל בהתחשב בפיצוי המוסכם ובהינתן שהמתלוננות לא התנגדו להסדר. לדבריה, מדובר בהסדר ראוי שנותן מענה הולם לאינטרס הציבורי, בדגש על העובדה שמלכה פורש מתפקידו.

 

מלכה יישלח לתסקיר שירות מבחן. עונשו הסופי ייגזר במועד מאוחר יותר, לאחר הטיעונים לעונש, שבמהלכם יעלו עדי אופי. סנגורו של מלכה, עו"ד אבי חימי: "אנחנו שבעי רצון מהסדר הטיעון. מר מלכה הוא היום אדם פרטי ואפשר להמשיך להיטפל לאנשי ציבור חדשים".

 

עם הגשת ההסדר לבית המשפט הגיש מלכה מכתב התפטרות שאמור להיכנס לתוקפו ביום ראשון. מי שישמש זמנית כמחליפו בתפקיד הוא ממלא מקומו, יוסי סולימני,

שבעצמו נחקר ונעצר במסגרת אותה פרשה, ואף הורחק מהעירייה למספר שבועות. אך משום שלא הוגש נגדו כתב אישום הוא יוכל לשמש כמחליפו.

 

אחרי חופשת הפסח תיערך הצבעה בין 12 חברי מועצת העיר, ובה ייבחר המחליף הקבוע שיכהן עד הבחירות לרשויות המקומיות - באוקטובר הקרוב.

 

אחת המתלוננות שפרטי המקרה שלה נכללו בהסדר הטיעון אמרה: "אני מאוד מרוצה שהוא איבד את הכוח שבעזרתו הוא עשה את המעשים האלה. אני מקווה שפרשת מוטי מלכה תהיה תמרור אזהרה לאחרים שירצו לנצל את מעמדם לפגיעה בנשים. דעתי לגבי העונש לא רלוונטית. בית המשפט החליט שהוא צריך להיענש וכך יהיה".

 

מתלוננת אחרת, שפרטי המקרה שלה לא נכללו בהסדר הטיעון, אמרה: "אני שמחה מאוד למרות שזה הרע במיעוטו. כשהוא ניסה להעיף אותי מהעבודה בעקבות התלונה שלי, הוא אמר 'תעזבי בכבוד'. עכשיו אני אומרת לו 'תעוף בכבוד'. אני מאמינה שכל קריית מלאכי שמחה שראש עיר שהטריד נשים עוזב את תפקידו. לדעתי הוא היה צריך לשלם יותר אבל זה המצב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מוטי מלכה בבית המשפט, היום
צילום: הרצל יוסף
עו"ד אבי חימי. "אנחנו שבעי רצון"
צילום: הרצל יוסף
מומלצים