שתף קטע נבחר

בין איור לעיצוב

העבודות של אאידה פינחס, סטודנטית לתואר שני ב-FIT, עוסקות בחפיפה בין איור לעיצוב גרפי. אאידה הגיעה לניו-יורק מישראל, אחרי שגרה בטורקיה רוב חייה

אאידה פינחס (27), היא מאיירת/מעצבת שנמצאת כעת בשלבים האחרונים של לימודי התואר השני במחלקה לאיור ב-FIT, ועומדת להציג את יצירותיה לראשונה בניו-יורק.

 

מה המסלול שהביא אותך לכאן?

"רוב חיי גרתי בטורקיה. בשנת 2004 עליתי לישראל. אחרי שנה מאוד כיפית של הסתגלות לחיים הישראלים, באולפן ובקיבוץ, הייתי להוטה ליצור אמנות. עברתי את סדרת המבחנים המאתגרים של בצלאל והתחלתי ללמוד במסלול לתואר ראשון בתקשורת חזותית. פרויקט הסיום שלי היה ספר מאוייר על הקינוחים המסורתיים של טורקיה. אחר כך התקבלתי לתואר השני בניו-יורק, והנה אני כאן, תיכף מסיימת".

 

מה משך אותך דווקא לניו-יורק?

"חיי התרבות והאמנות הנוצצים של העיר הזאת הם חלום ילדות שרדפתי אחריו, ולמזלי זכיתי להגשים. למרות שאני רואה את העתיד שלי בישראל, אין כמו ללמוד איור דווקא פה".

 

מה היה ההישג הכי חשוב שלך כאן?

"התיזה שלי עוסקת בחפיפה בין איור לעיצוב גרפי. המחקר שלי מתמקד במאיירים שגם מעצבים, ולהיפך. אחת הדוגמאות הטובות ליוצר מהסוג הזה היא מילטון גלייזר, המעצב האגדי שידוע בין השאר בזכות הפוסטר I ♥ NY. במסגרת התיזה, הייתה לי הזדמנות לראיין אותו, וזאת כמובן הייתה חוויה מדהימה שלא הייתי יכולה להשיג מחוץ לניו-יורק. בנוסף, כרגע אני עושה סטאז' במחלקת הארט של אחת מחברות הפקת הסרטים במנהטן, מה שמעניק לי ניסיון יקר-ערך בפסגה של תעשיית הבידור".

 

חפיפה בין איור לעיצוב גרפי. מתוך עבודותיה של אאידה ()
חפיפה בין איור לעיצוב גרפי. מתוך עבודותיה של אאידה

 

מה היה הרגע הכי קשה שלך כאן?

"ללא ספק, הדבר שהכי קשה להתמודד איתו זה הגעגועים אל המשפחה והחברים. אבל מעבר לכך, ניו-יורק, ככל שהיא עיר מקסימה ומלאת חיים, היא גם קשה ופורמלית מאוד. ניו-יורק פועלת לפי חוקים בלתי כתובים משלה, וכשחיים בה צריך ללמוד את החוקים הסמויים האלה. תפיסת העולם כאן מאוד שונה ממה שחוויתי בישראל ובטורקיה, והיחס הבין-אישי לעיתים קרובות יכול להיות פה מעוות".

 

מה היה הרגע הכי מאושר שלך כאן?

"בצירוף מקרים מדהים פגשתי את הלהקה האהובה עלי, ביירות, בבאר במנהטן. התיידדנו, והם הזמינו אותי לארוחת ערב יחד איתם! עוד דבר שיכול לקרות רק בניו-יורק, אני חושבת".

 

איפה אפשר לראות את יצירות האיור שלך?

"אפשר יהיה לראות את העבודות שלי בתערוכת הסיום של FIT ב-11 ביוני. כמו כן, החל מהשבוע הבא אני משתתפת בתערוכה הקבוצתית Rabble-Rousing Acts בניו-ג'רזי, אותה אוצרת רונית לוין דלגאדו. נושא התערוכה הוא היחס בין היופי והגרוטסקי, לצד חשיפת משמעויות נסתרות של אייקונים מוכרים. בין המציגים 13 אמנים רב-תחומיים מרחבי העולם, עם יצוג נאה לאמנים מישראל. מקווה שיהיה גם יצוג נאה של קהל ישראלי בערב הפתיחה!"

 

29 במרץ, 6:30 בערב

‏73 See Gallery, 73 Pine Street, Unit C, Montclair, New Jersey

לצפייה עבודות נוספות של אאידה: www.aidaayda.com

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים