שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  "מצאתי אותה מתה. הכדורגלן אמר: נזרוק מהחלון"

  חברו של הכדורגלן החשוד ברצח זהבה צ'קול טוען כי לא היה לידה בעת המוות, וכי כשנכנס לחדר מצא אותה ללא רוח חיים עם הכדורגלן. "הוא ביקש ממני עזרה - ויחד השלכנו אותה מהחלון", סיפר לחוקרים. במשטרה יבדקו גרסתו ויערכו ביניהם עימות

  בחזרה לזירת הפשע: אחד משני החשודים ברצח זהבה צ'קול במלון בנתניה השבוע, טען אמש (יום ו') בפני החוקרים כי הוא עצמו לא שהה לידה בעת המוות, וכי כשנכנס לחדר המלון וראה אותה ללא רוח חיים - רק חברו הכדורגלן היה שם. לטענתו, לבקשת הכדורגלן הוא סייע לו להשליך אותה מהחלון בשעת לילה מאוחרת. החשוד אמר את הדברים לחוקרים במלון עצמו, לשם הגיע איתם כדי לשחזר את השתלשלות האירועים באותו לילה. במשטרה יבדקו את גרסתו, ומתכוונים לערוך עימות בינו לבין הכדורגלן, שממשיך מצדו להכחיש את המיוחס לו.

   

  "הגעתי לחדר בלילה, ומצאתי אותו שם ביחד עם הגופה", סיפר החבר לחוקרים על השתלשלות העניינים לכאורה בליל מותה של זהבה צ'קול. "הבנתי שהיא נחנקה, והחבר שלי הכדורגלן ביקש ממני עזרה - וביחד השלכנו אותה מהחלון". הכדורגלן עצמו עדיין לא עומת בחקירה עם דבריו של החבר, ובמשטרה עדיין בודקים אם יש בהם ממש או שבאמצעותם הוא רק מנסה לחלץ את עצמו מהפרשה.

   

  הדיון בהארכת מעצרו של שחקן הכדורגל    (צילום: מטווי טיומקין)

  הדיון בהארכת מעצרו של שחקן הכדורגל    (צילום: מטווי טיומקין)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אתמול בצהריים קיבל בית המשפט המחוזי בלוד את ערעורה של המשטרה והחליט שלא לשחרר למעצר בית את הכדורגלן הזר החשוד. הוא יישאר במעצר לפחות עד יום רביעי. השופט אחיקם סטולר קבע כי נוכח העובדה שמדובר באזרח זר שאין ברשותו אשרת שהייה בארץ, קיימת סכנה שיימלט. "לאחר שעיינתי בתיק החקירה הגעתי למסקנה כי טעה בית המשפט בכך שהורה על שחרורו", פסק.

   

  שלשום הורה בית משפט השלום בפתח-תקווה לשחרר את הכדורגלן למעצר בית, כדי שיוכל להשתתף במשחק כדורגל היום. סנגורו טען כי "זה משחק חשוב", והשופט נעתר לבקשתו, אך המשטרה ביקשה לעכב את שחרורו וערערה על ההחלטה. בית המשפט אסר לפרסם את פרטי הכדורגלן, לאחר שגופתה של צ'קול, בת 20 מנתניה, נמצאה למרגלות מלון כרמל בעיר. ממצאי נתיחת הגופה מעלים כי סיבת המוות היא חניקה, ולפיכך התחזק החשד שנרצחה.

   

  השחקן וחברו, אזרח קונגו, נעצרו בלילה שבין יום רביעי לחמישי בחשד למעורבות ברצח, אך שניהם הכחישו את החשדות. הכדורגלן סיפר כי הכיר את הקורבן מתוך היכרותו של חברו עמה, וכי צ'קול הגיעה לבקר את חברו בדירתם המשותפת של השניים. סנגורו של הכדורגלן טען אז כי למרשו יש אליבי ושברוב שעות היום הוא כלל לא נכח במלון.

   

  זהבה צ'קול ז"ל (צילום רפורודוקציה: רענן בן צור) (צילום רפורודוקציה: רענן בן צור)
  זהבה צ'קול ז"ל(צילום רפורודוקציה: רענן בן צור)

   

  שופט המחוזי שהורה אתמול על המשך מעצרו של הכדורגלן, הסביר כי מהלך החקירה מחייב פעולות שלא ניתן לבצע אלא אם ישהה במעצר. נציג מטעם המשטרה הגיש לשופט בפתח הדיון שני דו"חות חדשים, וטען: "מדובר בתיק רצח שאינו פשוט. בית משפט קמא לקח בחשבון ושם את משקלו על כך שהמשיב הינו שחקן כדורגל ובשבת צפוי משחק כדורגל חשוב, כאשר למעשה הוא התעלם מכך שמה שנכון לגבי החשוד

  הראשון בתיק נכון גם לגבי חשוד זה". עוד אמר: "שניהם שהו באותו מקום וכלפי שניהם החשד זהה".

   

  עו"ד גיא עין צבי, שמייצג את שחקן הכדורגל, אמר בדיון אתמול: "בית המשפט אמר בצורה ברורה שאין חשד סביר, הרי לא החליטו לשחררו בגלל שהוא כדורגלן. נכון שבשולי ההחלטה, בית המשפט אפשר לו גם לצאת למשחק. בית המשפט לא אמר דבר וחצי דבר על היותו שחקן כדורגל. ברור לכולם שגם אם היה מדובר במראדונה או מסי בית המשפט לא היה משחרר אותם אם היו ראיות נגדם".

   

  "העובדה שראה אותה 24 שעות לפני המקרה איננה סיבה למעצר", הסביר העו"ד, ואמר כי השחקן שרוי בהלם, "הוא לא מבין את התהליכים סביבו. הוא בסך הכול ניסה לעזור לחבר ושיכן אותו אצלו. אם מישהו קשור לאירוע הזה, זה כנראה הבחור השני".


  פורסם לראשונה 29/03/2013 20:55

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רפורודוקציה: רענן בן צור
  זהבה צ'קול ז"ל
  צילום רפורודוקציה: רענן בן צור
  מומלצים