שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פולקסווגן לא מוותרת - שוב רוצה את אלפא רומיאו

  לאחר תקופה קצרה של שקט תעשייתי, חוזרות השמועות בדבר רכישת מותג אלפא רומיאו השייך לפיאט, על-ידי קונצרן הענק הגרמני פולקסווגן. פיאט מכחישה כרגיל, באודי מפזרים רמזים

  מותג הרכב האיטלקי אלפא רומיאו שוב מוזכר כרכישה אפשרית נוספת של קונצרן הרכב הגרמני פולקסווגן, הפעם על-ידי חטיבת היוקרה אודי. בכירי פולקסווגן לא הסתירו מעולם כי מותג הרכב האיטלקי בעל התדמית הספורטיבית, אלפא רומיאו הנמצא בבעלות קונצרן פיאט, מעניין אותם מאד. למעשה, הוא מעניין אותם כבר שנים ספורות. בהתאמה, במשך כל אותן שנים עולות פעם אחר פעם שמועות בדבר רכישה אפשרית, או לפחות שיחות בעניין רכישה שכזו בין שני ענקי הרכב האירופים.

   

  כך למשל, לפני שנתיים הודיע דובר פיאט באופן רשמי ויוצא דופן, כי מנכ"ל החברה סרג'יו מרקיונה, הבהיר שאין בכוונתנו למכור את מותג אלפא רומיאו. הבהרה זו, שהביאה עמה שלא במפתיע יותר שאלות מתשובות, הגיעה לאחר שמועות עיקשות בעולם הרב בדבר שיחות מתקדמות בעניין רכישה שכזו. שמועות שהגיעו גם לסוכנויות הידיעות הגדולות וזכו לפרסום רב. שנה מאוחר יותר הגיב דובר החברה שוב על שמועות כי בכירי פולקסווגן נפגשו עם נציגי פיאט, במילים "אלו פנטזיות מוחלטות".

   

  אלא שהבסיס לשמועות אינו מופרך כמובן. פיאט לא תתנגד כנראה לוותר על המותג הלא-רווחי בפני עצמו, וזקוקה כמובן לכסף רב כדי להשלים את ההרפתקה הגדולה בארה"ב, במסגרתה רכשה את קרייזלר - על שלל מותגיה. ואם להאמין לשמועות, העובדה כי הגרמנים יהיו מוכנים כנראה לרכוש גם את אחד מפסי הייצור החשובים של האיטלקים, תאפשר לפיאט לא רק להעשיר את קופתה עוד יותר, אלא גם להימנע ממאבקים מיותרים מבחינתה עם ועדי עובדים זועמים על פיטוריהם. יתכן אף שאודי, המנהלת את המשא ומתן עם פיאט, תרכוש באותה הזדמנות גם את מגנטי-מרלי המספקת לפיאט ומותגיה מכשור מסוגים שונים.

   

  כדאי להזכיר כי בניגוד לטענות שהשמיעו בכירי פולקסווגן לאחרונה, לפיהן אין לקונצרן צורך במותג נוסף שיצטרף ל-12 הקיימים כיום בתיק החברה, צוטט לפני כשבועיים מרטין וינטרקורן, מנכ"ל פולקסווגן, כאמור ש"אנחנו ממוקמים היטב (בתעשיית הרכב, ynet) עם 12 מוצגים, אבל תמיד צצות אפשרויות מהן לא ניתן להתעלם".

   

  בכלי תקשורת העוסקים בנושא באירופה, מזכירים כי מערביים מזכירים אם וכאשר תרכוש פולקסווגן את אלפא רומיאו מידי פיאט, היא תעשה זאת באמצעות חברת הבת למבורגיני (הנמצאת בתורה בשליטת אודי), האחראית גם לרכישת מותג האופנועים האיטלקי דוקאטי וסדנת העיצוב האיטלקית איטלדיזיין. עוד אומרים שם כי תזמון רכישה אפשרית כרגע, עשוי להיות אידיאלי עבור כל הצדדים הנוגעים בדבר.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים