שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  איגוד הכדורסל: "שביתת השחקנים פראית"
  בעקבות ביטול מחזורים 22 ו-23, ערך האיגוד ישיבת חירום והוציא הודעת גינוי לשביתה: "השחקנים צריכים לחזור למגרשים מיד וללא תנאים. הם לא יכולים לקבוע את כללי המשחק". הארגון בתגובה: "מבקשים להחזיר לליגה את הזהות הישראלית"

  איגוד הכדורסל קיים הערב (ב') ישיבת חירום בשל שביתת השחקנים הישראלים בליגת העל ובסיומה פירסם הודעת גינוי קשה.

   

  עוד ב-ynet ספורט:

   

  "האיגוד רואה בחומרה את ההתנהלות והשביתה הפראית של השחקנים תוך כדי העונה המשוחקת ותחת הסכם. האיגוד רואה חשיבות בקידום הכדורסל והכדורסלן הישראלי, אך הדרך לכך הינה על המגרש תוך כדי משחק ואימונים. איגוד הכדורסל קורא לשחקנים לחזור לאלתר למגרש ללא תנאים ובמקביל קורא למנהלת הליגה וארגון השחקנים להכנס למו"מ מיידי ולהשלימו עד 30.4.2013 תוך כדי שהליגה משוחקת והכל לטובת ענף הכדורסל.

   

  קופל. האיגוד גינה את השביתה (צילום: טל שחר) (צילום: טל שחר)
  קופל. האיגוד גינה את השביתה(צילום: טל שחר)

   

  המצב האבסורדי חייב להיפסק, האיגוד והמנהלת כרגולטורלים יקבעו כללי וחוקי משחק הכדורסל. ארגון השחקנים לא יכול לקבוע את כללי המשחק אלא לדאוג לתנאי העסקתם של השחקנים".

   

  "ארגון שחקני הכדורסל רואה חשיבות רבה בקידום הכדורסל והכדורסלן הישראלי לא פחות מחברי נשיאות איגוד הכדורסל, זו תמצית המאבק שמנהל הארגון בימים אלה.

   

  ארגון השחקנים הגיב לדברים: "הארגון אינו מבקש לקבוע את חוקי המשחק, הארגון היה שותף בעבר וימשיך ולהיות שותף גם היום בקביעת תנאי העסקתם של השחקנים, כאשר למספר השחקנים הזרים המשחקים בליגה יש השפעה ישירה על השחקנים הישראלים. אנו מבקשים להחזיר לליגה את הזהות הישראלית שאבדה לה בשנים האחרונות. אנו קוראים לראשי המנהלת - בואו לשולחן המו"מ בלי תנאים מוקדמים ויחד נשיג את ההסכם הטוב ביותר לכדורסל הישראלי".

   

  יו"ר מנהלת הליגה, שמואל פרנקל שפיספס את המשבר הגדול בגלל שהות בחופשה פרטית בתאילנד, לא אהב את יוזמת איגוד הכדורסל וטען כי רק המנהלת תפתור את המשבר. עם זאת, באיגוד לא מוכנים לעמוד בצד בזמן שהליגה הבכירה מושבתת ולאחר שבועיים ללא פיתרון החליטו להתערב.

   

  שמואל פרנקל. לא אוהב את התערבות האיגוד (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  שמואל פרנקל. לא אוהב את התערבות האיגוד(צילום: עוז מועלם)

   

  מנהלת הליגה אמנם פועלת כארגון עצמאי על פי הסכם עם איגוד

   הכדורסל, אך אם המשבר יחריף וראשי הקבוצות יממשו את איומם ויעזבו, המנהלת עלול להתפרק וניהול הליגה יחזור לידי האיגוד. באיגוד הבהירו מתחילת המשבר כי חשוב שהמנהלת תישאר ארגון עצמאי, אך בשל הקשיים בהתקדמות במשא ומתן החליטו להתערב.

   

  במקביל, מחר (שלישי) ב- 13:00 תתקיים ישיבת דירקטוריון במנהלת על מנת לנסות ולהגיע לאפשרות לפיתרון מול ארגון השחקנים. עוד לפני כן במהלך הבוקר, ייפגש ראש מנהל הספורט, אורי שפר, בהנחייתה של שרת הספורט לימור לבנת, עם יו"ר המנהלת שמואל פרנקל. אחר הצהריים ייפגש שפר גם עם יו"ר ארגון השחקנים, ניר אלון וינסה גם הוא לגשר בין הצדדים.

   

  כזכור, בשלב זה המנהלת מציעה הסכם לחמש שנים אשר יכלול

   חוק רוסי וחמישה זרים לכל קבוצה בעוד השחקנים מתעקשים על ארבעה זרים. לא מעט הצעות זרמו בימים האחרונים ובראשן הצעתו של יו"ר האיגוד להסכם של 4 שנים, שנתיים חוק רוסי וחמישה זרים ושנתיים חוק רוסי וארבעה זרים, אך במנהלת לא אהבו לראות את קופל מתערב וסירבו להתייחס להצעה.

   

  גם יו"ר הפועל אילת, מוטי אמסלם הגיש הצעה משלו שעיקרה, בונוס לקבוצות שיחתימו 4 זרים בלבד, אך היא נדחתה על ידי ראשי הקבוצות האחרים. חבר הכנסת, עופר שלח הוצע כבורר, אך כאמור, כל ההצעות נדחו ע"י המנהלת שחזרה והבהירה שרק היא תנהל מו"מ והתעקשה על הצעתה הראשונית.


  פורסם לראשונה 01/04/2013 18:21

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ראובן שוורץ
  קופל. האיגוד יפתור את המשבר?
  צילום: ראובן שוורץ
  מומלצים