שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  מה, אתם דפווווקים? כוכבי "פלטפוס" מתאחדים

  קבלו: עידן אלתרמן, אבי גרייניק, תומר שרון, ירדן בר כוכבא ודני קרפל חוזרים לאיחוד חד פעמי של "פלטפוס", 17 שנים לאחר שירדו מהמסך. התוצאה: בסוף השבוע בתוכנית "צחוק מעבודה"

  חבורת פלטפוס מתאחדת. 17 שנים אחרי שירדו מהמסך, עידן אלתרמן, אבי גרייניק, תומר שרון, ירדן בר כוכבא ודני קרפל חוזרים לאיחוד חד פעמי שיתקיים במסגרת ספיישל "צחוק מעבודה", שישודר בשבת הקרובה בערוץ 2.

   

  חוזרים לנוה חמציצים. גרייניק ואלתרמן

   

  "פלטפוס", שכללה מערכונים וקטעי נונסנס, עלתה לשידור ב-1994, ושודרה בטלוויזיה החינוכית במשך שלוש עונות. תחילה, כתוכנית קצרה בת עשר דקות בכיכובם של גרייניק ואלתרמן, אך עם הצלחתה והרחבת רצועת השידור הצטרפו גם בר כוכבא, שרון, קרפל, תומר יוסף (היום סולן להקת הבלקן ביט בוקס) וחנן לדרמן. העונה השניה כבר צולמה במועדון הדומינו גרוס מול קהל.  

   

  בין הקטעים המפורסמים בתוכנית אפשר למצוא את "נווה חמציצים", סדרת מערכונים שהתקיימה בשכונה דמיונית עם הדמויות מאיר (גרנייק) וצחי (אלתרמן) שהכניסו מטבעות לשון לשפה העברית כמו: "קבל", "דבר איתך אחורי זה" ו-"מה, אתה דפוק?". בנוסף הצמיחה התוכנית עוד שלל דמויות חדשות כמו חנן ומורדי (בכיכובם של לדרמן ושרון) שגילמו תלמידי תיכון ואיש החרגול, דמות של סופר הירו מחופש לחרגול, אותו גילם קרפל.

   

  לאחר שלוש עונות ירדה התוכנית אך בסיומה הופקו מספר פרקים חדשים של סדרת המערכונים "נווה חמציצים", ששודרו במסגרת התוכנית "הערב עם אלי יצפאן", בערוץ 2.

   

  הם חוזרים, כמעט בהרכב מלא. כוכבי "פלטפוס" ()
  הם חוזרים, כמעט בהרכב מלא. כוכבי "פלטפוס"

   

  במקביל החליטו שרון, יוסף, קרפל ולדרמן להעלות מופע בידור בשם "פליטי פלטפוס", שהתבסס על דמויות מהתוכנית. בנוסף, הם הופיעו בפינה קבועה בעונה האחרונה של "זהו זה", ובתוכנית האחרונה התאחד החבורה למערכונים משותפים. שנה אחר כך, התחילו גרייניק ואלתרמן להופיע כמאיר וצחי בתוכנית האירוח "אברהם ויעקב", ששודרה בערוץ 2 עד שב-2001 קיבלו תוכנית משלהם: "כוכבי השכונה", שכללה דמויות מנווה חמציצים ודמויות נוספות.

   

  אחרי שירדה התוכנית משידור, המשיכו גרייניק ואלתרמן להריץ את המופע שלהם "ילדים סורגים". אחר כך נפרדו דרכיהם. אלתרמן השתתף בתוכניות "החיים זה לא הכל", "שבוע סוף" ו"עושים צחוק מעבודה", ואילו גרייניק השתתף ב"רוקדים עם כוכבים", "הרצועה" וב"תנוחי".

   

  גם שאר החבורה לא הפסיקה לעבוד. שרון הופיע בהצגות תיאטרון ובתוכניות כמו "החצויה"ו-"דני הוליווד", וב-2012 חזר לגלם את דמותו של ירון סגל בתוכנית

  "עניין של זמן" המחודשת. יוסף כאמור פנה לקריירה מוזיקלית מצליחה יחד עם להקת "הבלקן ביט בוקס" ואילו בר כוכבא הופיעה לצד גרייניק ואלרתרמן בהרכב המוזיקלי "לולה", השתתפה בסדרות "מרחק נגיעה" ו-"מאה בתנ"ך", ולקחה חלק בסרטו של אבי נשר "פעם הייתי". קרפל מופיע כיום בתוכנית הילדים "הקלמרים", ולדרמן לעומת זאת חזר בתשובה בסוף שנות התשעים ומופיע כקומיקאי של הציבור החרדי.

   

  בנוסף לספיישל "פלטפוס", תשדר רשת ספיישלים נוספים במהלך השבועות הקרובים, כאשר אחד מהם יתמקד בתוכניות ריאליטי ויכלול אירוח של הזוכים בתוכניות השונות כמו: ג'קי מנחם מ"האח הגדול" ודלית זריהאן מ"היפה והחנון".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אבי גרייניק ועידן אלתרמן. קאמבק לשכונה
  לאתר ההטבות
  מומלצים