שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  שביתת הכדורסלנים הישראלים הסתיימה
  לפנות בוקר הגיעו הצדדים להסכמה שהביאה לסיום השביתה. בין ההבנות שיהיו תקפות ל-5 השנים הקרובות: קבוצה תהיה רשאית לרשום חמישה זרים בטופס המשחק, אך אם תסתפק בארבעה כאלה לאורך כל העונה תזכה לבונוס של 250,000 שקל מהטוטו ווינר. שמואל פרנקל: "הסכם טוב לכדורסל". ניר אלון: "היה שווה כל מה שעברנו עד להסכם הזה"

  שביתת השחקנים הסתיימה. מנהלת הליגה וארגון השחקנים הצליחו אמש בשעה 1:30 לפנות בוקר, לאחר יום ארוך במיוחד, לחתום על מסמך הבנות בין הצדדים, בתיווכו של אורי שפר, ראש מינהל הספורט וצחי פישביין יו"ר טוטו ווינר, שהוגדר כשושבין של העסקה שהושגה.

   

  עוד ב-ynet ספורט:

   

  על פי ההבנות: במסגרת 5 העונות הקרובות יתקיים בליגה החוק הרוסי (כל קבוצה תהא מחויבת לשתף שני שחקנים בעלי נתינות ישראלית בכל רגע נתון במהלך משחקי הליגה).

  במהלך כל אחת מ-5 עונות אלה, קבוצה בליגה תוכל לרשום עד 5 זרים בטופס המשחק ובסה"כ 8 שחקנים בסגל בעלי נתינות זרה במהלך העונה כולה. קבוצה אשר תרשום 4 שחקנים בעלי נתינות זרה או פחות בטופס המשחק, בכל העונה כולה, תזכה לבונוס של 250 אלף ₪ מה'טוטו ווינר'. קבוצה אשר תשתף 5 זרים במשחק אחד, יישלל ממנה הבונוס.

   

  ניר אלון ושמואל פרנקל חותמים הלילה על ההבנות (צילום: יעל שחרור ) (צילום: יעל שחרור )
  ניר אלון ושמואל פרנקל חותמים הלילה על ההבנות (צילום: יעל שחרור )

   

  פרנקל מזרחי וקופל בישיבה. יש הסכם (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  פרנקל מזרחי וקופל בישיבה. יש הסכם (צילום: עוז מועלם)

   

  במהלך 3 העונות הקרובות, כל קבוצה בליגת העל תחויב לרשום בסגל השחקנים שני שחקנים ישראליים מתחת לגיל 22 ושחקן ישראלי שלישי מתחת לגיל 25. ההסכם כפוף לאישור כל חברי ארגון השחקנים, שיתכנסו ביום חמישי הקרוב על מנת לחתום באופן רשמי, וגם בכפוף להסכם של כל חברי דירקטוריון המנהלת שצפויים גם הם להתכנס בקרוב על מנת להצביע.

  בכל מקרה, השביתה הסתיימה באופן רשמי והשחקנים יחזרו להתאמן, כשמחזור הליגה (המחזור ה- 22 שנדחה ובוטל) ישוחק ב- 10 באפריל. משחקה של מכבי ת"א, אם תעלה להצלבה ביורוליג, ישוחק ב- 13 באפריל.

   

  כזכור, היום הארוך אתמול החל בפגישה של יו"ר מנהלת הליגה, שמואל פרנקל עם ראש מנהל הספורט אורי שפר, לאחר מכן, ב- 13:00 החלה ישיבה של מנהלת

  הליגה שהיתה סוערת במיוחד וארכה כחמש שעות. ב- 19:00 כאמור התכנסו חברי המו"מ של המנהלת: היו"ר שמואל פרנקל, יו"ר מכבי ת"א שמעון מזרחי, יו"ר בני הרצליה אלדד אקוניס, הבעלים של גלבוע/גליל חיים אוחיון יחד עם חברי ארגון השחקנים: היו"ר ניר אלון, קפטן הפועל ת"א מתן נאור, מאיר טפירו מהפועל ירושלים ויניב גרין מגליל/גלבוע. אחרי שש שעות יצא עשן לבן ובעזרתם של אורי שפר וצחי פישביין נחתם ההסכם.

   

  השושבין. פישביין (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  השושבין. פישביין (צילום: עוז מועלם)

   

  יו"ר המנהלת שמואל פרנקל אמר בסיום הישיבה הארוכה: "היום צחי פישביין הכניס סעיף של מיליון ₪ שיחולק לקבוצות שיתנו ליותר ישראלים לשחק. אנחנו פשוט קיבלנו תגבור של כסף כדי לעשות את זה ואני חושב שזה טוב לכדורסל הישראלי.

   

  "לקבוצות יהיה אינטרס שיותר ישראלים ישחקו ואני מקווה שאנחנו נראה יותר ישראלים משחקים על המגרש. אני מאמין שזה הסכם טוב לארגון השחקנים ולמנהלת. עשינו פה כברת דרך לכוון השחקן הישראלי ולכיוון הספורט ואני חושב שלכולם יש אינטרס לחזור לשחק. היינו באמצע עונה שהיתה אטרקטיבית כפי שאתם יודעים, אני מקווה שזה ימשיך, אנחנו נמשיך באימונים כבר בהמשך השבוע ואני מקווה שבשבוע הבא נשחק משחקים רגילים. הנזקים עדיין לא גדולים מדי, בסה"כ נדחה מחזור אחד וזה ייאלץ אותנו לסיים את העונה לא ב- 6 ביוני אלא למשוך אותה עוד קצת. הנזקים מזעריים כי סה"כ עשינו את זה מהר. אני מאוד מרוצה".

   

  על הביקורות שאמרו כי היה עדיף שהיה חוזר מוקדם יותר מחופשתו וסוגר את ההסכם, אמר פרנקל: "יותר טוב מאוחר מאשר אף פעם לא".

   

  אלון. מרוצה מההסכם (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
  אלון. מרוצה מההסכם(צילום: אורן אהרוני)

   

  יו"ר ארגון השחקנים ניר אלון אמר: "חד וחלק היה שווה כל מה שעברנו עד להסכם הזה. בזכות צחי פישביין שהגיע, נוצרה דינמיקה טובה במו"מ, פיצוי לקבוצות ותמריץ לקבוצות שמחזיקות רק 4 שחקנים זרים בחמש השנים הבאות, אני חושב שהגענו להסכם טוב שמכבד את שני הצדדים.

   

  "אני מאמין שבתקופה הקרובה נראה הרבה יותר שחקנים ישראלים שיתפתחו על המגרש בשנים הקרובות. אנחנו לא רוצים להכניע את הצד השני, בחרנו בדרך של שילוב ידיים ולא כיפוף ידיים. אני והמנהלת עושים עבודה ירנה לטובת הכדורסל הישראלי, אני מודה שהרבה פעמים אנחנו לא רואים עין בעין את הדברים.

   

  גרען. קצת מוקדם עוד לחגוג (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
  גרען. קצת מוקדם עוד לחגוג(צילום: עוז מועלם)

   

  "הגענו לשיא במאבק ביום הגדוש הזה ואני חושב שההסכם הוא הפשרה הכי טובה. כל אחד ויתר בשני הצדדים על מנת שהשחקנים יחזרו למקום שהם הכי אוהבים על הפרקט, ונוכל ליהנות מכדורסל טוב עם כמה שיותר ישראלים. אני תמיד אופטימי ואני חושב שההסכם יחזיק חמש שנים. לא היה קל מה שעברנו בתקופה האחרונה אבל אני בטוח שהאמון יחזור בין השחקנים למועדונים, בין המועדונים לארגון ובכלל כל האנשים שעוסקים בענף".

   

  יניב גרין הוסיף: "הגענו לסוג של הבנות ורשמנו איזשהו מסמך שאנחנו כארגון נצטרך ללכת איתו לשחקנים בתקוה שנוכל להעביר את ההסכם הזה ושחקנים יצביעו בעד. יש לנו דרך לעשות ואני מקווה שיהיה בסדר. זה ייתן מקום לעוד ישראלי אחד בעצם בכל קבוצה. הקבוצות הן אלה שיבחרו בין 5 זרים בנוסף לזה שיהיה להם תמריץ שבשביל לקבל אותו יצטרכו להסתפק ב- 4 זרים, זה עוד קצת מוקדם לחגוג צריך לחכות שזה יעבור. שאלה טובה אם השחקנים יסכימו, נחכה ונראה. בשביל השחקנים הצעירים כרגע בליגה ואלה שיגיעו בשנים הבאות, זה היה שווה, זה בטוח".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים