שתף קטע נבחר

הירי מעזה נמשך: 2 רקטות התפוצצו ליד שדרות

בזמן שתלמידי הגנים ובתי הספר עשו את דרכם למוסדות החינוך נשמעה בשדרות ובאזור העיר אזעקת "צבע אדום". תושבים דיווחו על פיצוצים עזים. אין נפגעים או נזק. הלילה תקף חיל האוויר ברצועת עזה, לראשונה מאז מבצע עמוד ענן

הירי מרצועת עזה נמשך גם הבוקר: בזמן שתלמידי הגנים ובתי הספר בשדרות ובשער הנגב עשו את דרכם למוסדות החינוך, לראשונה מאז חופשת הפסח, נשמעה הבוקר (יום ד') בעיר ובאזור אזעקת "צבע אדום". תושבים דיווחו על פיצוצים שנשמעו כמה שניות לאחר מכן. מדיווחים ראשונים עולה כי שתי רקטות נורו לעבר הנגב המערבי מרצועת עזה.

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

אסיר ביטחוני מת בבי"ח, סוהרים נפצעו במהומות

טנקים של צה"ל השיבו אש לעבר מקור ירי בסוריה

 

מצה"ל נמסר כי "זיהו מספר רקטות ששוגרו מצפון הרצועה לכיוון המועצה האזורית שער הנגב". בשעה 7:33 נשמעה האזעקה בשדרות. התושבים נכנסו למרחבים המוגנים. ככל הנראה הרקטות התפוצצו בשטח פתוח, אחת מהן ליד בית עלמין בעיר. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 

במקביל מסר שר הביטחון משה יעלון: "אנו רואים בחמאס אחראי לכל מה שנורה מהרצועה. לא נאפשר שגרה של טפטופי ירי לעבר אזרחינו וכוחותינו". יעלון אמר את הדברים לפני הירי הבוקר לשדרות, בעקבות תקיפות צה"ל אמש בעזה וברמת הגולן. שר הביטחון הוסיף: "גם ברמת הגולן המדיניות שלנו היא שאין לנו כל כוונה לעבור לסדר היום על ירי מסוריה לעבר שטח ישראל, בין אם במקרה או שלא במקרה, ונגיב על כך ביד תקיפה".

 

בגן הילדים: "מפחיד לראות איזה מזל היה פה"

שמעון אבוטבול, שלקח את בנו לבית הספר בשדרות באותה עת, סיפר: "הייתה לי תחושה הלילה שאחרי תקיפה של צה"ל הצד השני יגיב. באמת כך היה". אבוטבול, שהאזעקה תפסה אותו ברחוב עם ילדיו, הוסיף: "מפחיד לשלוח ככה את הילדים. אבל ברגע שהם בבית הספר הממוגן, אנחנו רגועים".

 

אך בגן מרגלית בעיר, שבתחומו התגלתה אתמול רקטה שהתפוצצה כבר בתחילת חופשת הפסח, הודיעה הנהלת הגן להורים לא להביא את ילדיהם למקום. בשל ההתרעה המאוחרת היו הורים שלא קיבלו את ההודעה ועם הגעתם למקום הבחינו בנזקים ונאלצו להישאר במתחם עם ילדיהם בזמן אזעקת הצבע האדום בבוקר.

 

שבים מהחופשה ברקע האזעקה. שדרות הבוקר (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
שבים מהחופשה ברקע האזעקה. שדרות הבוקר(צילום: רועי עידן)

 (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

 (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)
  

אלדד שרעבי, אב לילדה בגן מרגלית, הודה כי "זה בטוח לא מראה נעים לילדה, הנזק בגן שלה. רציתי לבוא ולראות שהנזק לא ישאיר משקעים רגשיים לילדים, אבל תוך כדי שהסתכלתי, נשמע ה'צבע האדום' והתחושה שאין מה לעשות נגד זה היא קשה". הוא הוסיף: "אני חושב שהממשלה צריכה לעשות משהו". 

 

כיוון שהורים רבים הביאו את ילדיהם לגן הסגור, פתחה רשת הגנים גן חלופי ממוגן בתוך אחד מבתי הספר בעיר, ולשם הפנתה את כל ההורים.

 

שמרית עמר, אמא לילדה בגן מרגלית, אמרה: "קיבלתי את ההודעה על ביטול היום בגן, אז רק הורדתי את בני הבכור בבית הספר ועברתי לראות את הנזק. חשבתי שהגן ממוגן, זה מפחיד לראות איזה מזל היה פה. הילדה שלי עכשיו בבית, ולמרות ש'הצבע האדום' מחזיר אותנו לימים קשים, ונורא מפחיד להסתובב בעיר בבוקר, אני אחזור לשאול אותה אם היא רוצה להישאר בבית או לחזור לגן למבנה החלופי שסידרו לנו".

 

הפצצות מהאוויר בצפון הרצועה

הלילה, לראשונה מאז מבצע עמוד ענן, תקף חיל האוויר שתי מטרות ברצועת עזה, אחת במזרח העיר והשנייה בבית להיא בצפון הרצועה. לפי דיווח באחת הסוכנויות הפלסטיניות, ישראל הפציצה מפעל מרצפות ושטח חקלאי. בצה"ל אישרו שכלי טיס של חיל האוויר תקפו שני יעדי טרור בצפון רצועת עזה. גורמים פלסטינים דיווחו כי לא ידוע על נפגעים בתקיפות וכי כל המטרות הביטחוניות והמתקנים הצבאיים ברצועת עזה פונו.

 

אתמול נורו שלוש פצצות מרגמה מהרצועה לעבר ישראל, אחת מהן נפלה במועצה האזורית אשכול, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. ההערכה בישראל היא כי ארגונים סוררים הם שירו לעבר ישראל, אולם כמו תמיד ישראל ממשיכה לראות בחמאס גורם אחראי.

 

עד לתקיפה האווירית החליט הדרג המדיני להטיל על הפלסטינים עונש אחר: האזור שבו מותר לפלסטינים לדוג לא יורחב בחזרה לשישה קילומטרים מהרצועה כמתוכנן, ויישאר מוגדר בטווח של שלושה קילומטרים בלבד - כפי שהוחלט אחרי הירי הקודם על ישראל.

 

Read this article in English

 

בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ירי מעזה. ארכיון
צילום: גיל יוחנן
"צבע אדום" בעיר
צילום: רועי עידן
מומלצים