שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בגלל קיצוץ: מנהל המכון הביולוגי בנס ציונה פרש
  ד"ר אביגדור שפרמן ששימש כמנהל מכון המחקר ב-18 השנים האחרונות, כתב לעובדים כי "נדרשתי לקצץ בתקציב ובכוח האדם. איני יכול להיות שותף למגמות אלה". לאחרונה פורסם תחקיר ב"ידיעות אחרונות" על יחסי עבודה בעייתיים במכון

  "מגמות הקיצוץ פוגעות בצורה עמוקה ביכולתו של המכון להתמודד עם המטלות ואתגרי המחקר והפיתוח העתידיים". מנהל המכון הביולוגי בנס ציונה, ד"ר אביגדור שפרמן, הודיע היום (ה') על פרישתו מהתפקיד. ד"ר שפרמן מילא תפקידי מפתח בהנהלת המכון במשך 30 שנה וב-18 השנים האחרונות שימש כמנהל המכון. טרם נודע מי יחליף אותו בתפקיד.

   

  עוד בערוץ החדשות של ynet:

  המ"פ "מוסיף להשפיל", לוחמי גבעתי נטשו בסיס  

  אמר לשופטת 'ארדוף אותך' ונידון לעבודות שירות

   

  בתקופה האחרונה פורסם תחקיר ב"ידיעות אחרונות" על יחסי עבודה בעייתיים במכון. לפני כחודשיים דווח כי העובדים נוקטים עיצומים בטענה שההנהלה לא מקיימת סעיפים בהסכם הקיבוצי שלהם.

   

  במכתב שהעביר לעובדי המכון ציין ד"ר שפרמן כי הוא מתפטר בין היתר בגלל קיצוצים שנדרש לעשות בכוח האדם בתקופה האחרונה. הוא גם התייחס ל"הצערת" סגל העובדים בתקופתו: "כשנכנסתי לתפקידי אוכלוסיית המכון הייתה מאוד מבוגרת ומנתה כ-280 עובדים, והגיל הממוצע של החוקרים היה קרוב ל-51. נקלטו מעל כ-300 עובדים חדשים שהצעירו מאוד את גיל אוכלוסיית המכון".

   

  ד"ר שפרמן כתב לעובדים כי "במשך 15 שנים כל תשתיות המכון שופרו וכן נבנו מתקנים ובניינים חדשים ושופרו תנאי עבודת העובדים, יחד עם תרבות וסביבת העבודה הכוללת. בנוסף, מ-1995 הגיע המכון להישגים חסרי תקדים ברמה בינלאומית בתחומי המחקר והפיתוח בנושאי ההתגוננות לחומרי לחימה כימית וביולוגית. המערכת הכירה בהישגנו והעניקה לנו את פרס ביטחון ישראל".

   

  בנוגע לסיבות שהניעו אותו לפרוש כתב ד"ר שפרמן כי "לצערי, בשנתיים האחרונות מגמות ההתפתחות והפריחה האדירה במכון שונו. בשנת 2013 נדרשתי ונאלצתי לבצע קיצוץ

  בהיקף של מעל 4 אחוזים מהתקציב, כולל ירידה בכוח אדם. לפני כשבועיים נדרשנו להיערך לקיצוץ נוסף הרבה יותר עמוק ולכך כמובן השלכות מרחיקות לכת. איני יכול להיות שותף למגמות אלה".

   

  ממשרד הביטחון נמסר בתגובה כי "המשרד קיבל בצער את החלטת מנהל המכון הביולוגי, ד"ר אביגדור שפרמן, חתן פרס ביטחון ישראל, לסיים את תפקידו כמנהל המכון. אביגדור הוביל את המכון ב-18 השנים האחרונות להישגים מדעיים מרשימים שזוכים להערכה רבה בארץ ובעולם. המכון בהובלתו של אביגדור תרם רבות לביטחון מדינת ישראל, תוך קידום יכולות ההתגוננות אל מול מגוון רחב של איומים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "בגלל קיצוץ: מנהל המכון הביולוגי בנס ציונה פרש"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים