שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "יהודים נהרגו, יופי". פקיד שוויצרי כתב מייל ונקנס
  קנס של 25 אלף פרנק ו-90 ימי מחבוש על תנאי הושתו על פקיד בכיר באחד הקנטונים במדינה, ששלח לשגרירות ישראל הודעת תמיכה במבצעי הפיגוע בבורגס. כעת התנצל

  כך ייעשה לפקיד בכיר בשוויץ ששלח דוא"ל לשגרירות ישראל אחרי פיגוע טרור, ובו וכתב: "יהודים נהרגו, יופי" - הרשעה, קנס כספי, התנצלות ובעיקר השפלה פומבית.   

   

  עוד חדשות בעמוד הפייסבוק של ynet

   

  דיווחים נוספים ב-ynet:

  ביד ברזל: "תאצ'ר גרמה סבל גדול בצפון אירלנד"

  נפגעי המרמרה: לא נסיר התביעות נגד חיילי צה"ל

   

  אורוס קנדריאן, המשמש כפקיד בכיר בקנטון סנט גאלן, שלח דואר אלקטרוני ב-19 ביולי אשתקד לשגרירות ישראל באנגלית. תחת הכותרת "יהודים נהרגו, יופי", הביע הפקיד שמחה על מותם של הישראלים בפיגוע בבורגס בבולגריה. בהודעה הביע תמיכה ב"גיבורים" שביצעו את ההרג וכתב ש"למדינת ישראל אין זכות קיום, כי ישראל היא מדינה טרוריסטית".

   

  שגרירות ישראל לא עברה לסדר היום, והעבירה תלונה רשמית למשרד החוץ השוויצרי בצירוף דוא"ל השנאה. השגרירות הישראלית ביקשה שהדבר יטופל בתקיפות.

   

  משרד החוץ השוויצרי המשיך בטיפול בתלונה, והתובע הראשי של הקנטון הגיש נגדו תלונה. לאחרונה הורשע קנדריאן ב"אפליה גזעית" ונידון לקנס של 25 אלף פרנק ול-90 ימי מחבוש על תנאי. לשאלות העיתונאים השיב כי "אין לי מה להתחרט. יכולתי להיות מדויק יותר (בהתבטאויות שלו) אבל איני אנטישמי".

   

  לפני כמה ימים התקבל בשגרירות במפתיע מכתב מאותו פקיד שוויצרי, שהופנה לשגרירות ולארגון הגג של הקהילות היהודיות בשוויץ, ובו הוא הביע התנצלות על דבריו. הפקיד הסביר כי אינו אנטישמי והוסיף כי הוא תומך במדינת ישראל ורק ביקש למתוח ביקורת על הממשלה.

   

  "נראה כי החשיפה התקשורתית, אזכור שמו והרשעתו גרמו לו לשלוח את מכתב ההתנצלות. בסך הכול הרשויות השוויצריות פעלו היטב מבחינתנו וגם פרסום פרטי המקרה, עצם הרשעתו ושמו סייעו לכך", סיכם צחי שריד, יועץ בשגרירות ישראל בברן. 

   

  בדו"ח משותף שפרסם ארגון הגג של הקהילות היהודיות בשוויץ יחד עם ארגון עצמאי שנאבק באנטישמיות ובגזענות, נכתב כי אין זה מקרה יחיד, וכי בכל שנה נרשמים כשני תריסר מקרים דומים, בעיקר מכתבים. סגנית ארגון הגג אמרה כי מדובר בקצה קרחון.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים