שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ת"א ננעלה בעליות; חברה לישראל ירדה ב-5.9%

  ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.3%. כי"ל השילה 3.9% על רקע התנגדות שר האוצר למיזוג עם פוטאש הקנדית. ביוליין טיפסה ב-12.5% על רקע אישור לניסוי שלב 2 בתרופה ללוקימיה. מחזור המסחר: 887 מיליון שקל

  העליות בבורסת תל אביב התמתנו היום (ד') לקראת הנעילה על רקע ירידה חדה במניות החברה לישראל וכיל. זאת, על רקע התנגדות שר האוצר, יאיר לפיד, למיזוג עם פוטאש הקנדית. מחזור המסחר הסתכם ב-887 מיליון שקל.

   

  מדדי מניות

  מדד תל-אביב 25 עלה ב-0.24% ל-1,232.23 נקודות, מדד תל-אביב 100 עלה ב-0.34% ל-1,100.05 נקודות, מדד בלוטק 50 עלה ב-1.1%% ל-304.88 נקודות ומדד נדל"ן עלה ב-0.7% ל-330.78 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  בנק ישראל פרסם היום כי בפברואר האחרון תושבי חוץ השקיעו 300 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות שקליות ומימשו 50 מיליון דולר במק"מ. נתונים ראשוניים לחודש מרץ מצביעים על מימושים נטו בהיקף 360 מיליון דולר באג"ח ממשלתיות ובהיקף 90 במק"מ.

   

  בפברואר הסתכמו ההשקעות של תושבי חוץ בבורסה ב-220 מיליון דולר, זאת בהמשך להשקעות של 340 מיליון דולר בינואר. נתונים ראשוניים לחודש מרץ הצביעו על מימושים בהיקף 60 מיליון דולר במניות של תושבי חוץ בבורסה בת"א. ההשקעות הישירות במשק הסתכמו בפברואר בכמיליארד דולר, מזה כ-630 מיליון שקל מיוחסים להשקעה של חברה אמריקאית בחברה ישראלית בתחום שרותי התוכנה.

   

  הפגישה המתוכננת בין שר האוצר יאיר לפיד לבין ראש הממשלה בנימין נתניהו לצורך הצגת עקרונות התקציב, שהייתה אמורה להתקיים הערב נדחתה למחר. לדברי האוצר, דחיית הפגישה נובעת מהתארכות הדיונים בין השר לפיד לבין הצוותים המקצועיים במשרד, והרצון לגבש חלופות נוספות לקיצוצים המתחייבים בתקציב המדינה. בפגישה לפיד צפוי להציג בפני נתניהו את עיקרי התקציב לשנים 2013-14. זאת לקראת סדרת הדיונים בהצעת התקציב ובחוקים הנלווים אליה, שאותה אמורה הממשלה להתחיל לקיים בעוד כשלושה שבועות.

   

  שוק האג"ח

  סקיילקסספגה היום הורדת דירוג מסוכנות הדירוג מעלות לחדלות פירעון סלקטיבית.

   

  בית המשפט לפירוקים בניו יורק מינה נאמן אמריקאי לנהל את אמפל עד העברתה לבעלי השליטה. ל"כלכליסט" נודע כי מדובר בעו"ד מיכאל לוסקין, שותף בפירמת עורכי דין בניו יורק המתמחה בייצוג מוסדות פיננסים בהליכים של הסדרי חוב, פשיטת רגל, ועוד.

   

  ניר גלעד, מנכ"ל החברה לישראל (המניה ירדה ב-5.9%), נפגש אתמול עם נציגות האג"ח של חברת צים. ל"כלכליסט" נודע כי גלעד אמר למחזיקים, לראשונה מאז עלה הנושא לכותרות, כי החברה הולכת להסדר נוסף. לדבריו, "אנחנו לא רוצים להיות כל הזמן עם אקדח מכוון לרקה. אין ברירה, צים לא תוכל לפרוע את החוב החל מ־2016". גלעד, שנשאל אם החברה לישראל תזרים הון לצים, אמר כי היא מוכנה לעשות זאת אבל הסיכוי שהדבר יקרה קלוש מאחר שלא יעבור את אישור אסיפת בעלי המניות.

   

  מניות במרכז

  שר האוצר יאיר לפיד אמר היום כי יתנגד למיזוג כיל ופוטאש הקנדית. מוקדם יותר היום אמר מנכ"ל כיל (המניה ירדה ב-3.9%) , סטפן בורגס, בראיון ל"בלומברג" כי "לא מתנהלות שיחות למיזוג כיל עם פוטאש". בורגס הוסיף כי "מיזוג פוטאש ייצור חברה חזקה יותר". עוד עולה כי הנהלת החברה עובדת על אסטרטגיה שתושלם בקיץ הקרוב לפיה החברה תנסה לחסוך בעליות ייצור.

   

  כפי שנחשף ב"כלכליסט", קבוצת דלק, שבשליטת יצחק תשובה, מכרה היום במהלך המסחר מניות דלק רכב בהיקף של 50 מיליון שקל לכלל ביטוח. המכירה היא של 1.4% ממניות דלק רכב שבשליטת גיל אגמון, והמכירה נעשתה במחיר של 36.2 שקל למניה - 80 אג' מתחת למחיר השוק.

   

  חברת ביוליין (המניה עלתה ב-12.5%) קיבלה היום את כל האישורים הרגולטורים הנחוצים לשם התחלת הניסוי שלב 2 ב-BL-8040 לטיפול בחולי לוקמיה (סרטן הדם). תוצאות הניסוי של ביוליין צפויות להתקבל ברבעון הרביעי של 2013.

   

  יו"ר הכנסת לשעבר דליה איציק מונתה היום לדירקטורית ברמי לוי שיווק השקמה, רשת חנויות המזון שבשליטת רמי לוי.

   

  מניות הסלולר פרטנר וסלקום מרכזות עניין זה היום השני ברציפות מבלי שהחברות פרסמו הודעה כלשהי. ל"כלכליסט" נודע כי הברוקרים דויטשה בנק ומריל לינץ' אוספים מניות חברות התקשורת עבור גוף יחיד זר שביקש.

   

  כלכלית ירושלים שבשליטת אליעזר פישמן, הודיעה כי החשיפה שלה לקפריסין נעה בין 32 מיליון שקל ל-56.5 מיליון שקל. מדובר בכספים שהיו בחשבונות בקפריסין או שהועברו לשם לפני תחילת משבר הבנקאות שם וקיים חשש כי עקב החקיקה החדשה בקפריסין לא יושבו במלואם.


  פורסם לראשונה 10/04/2013 10:11

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים