שתף קטע נבחר

חשד: אם ובתה עשקו קשישים סיעודיים במיליונים

השתיים נעצרו בחשד שאיתרו קשישים וניצולי שואה עריריים, גזלו את כספם והביאו אותם לפת לחם. קשיש שנאלץ להעביר להן את דירתו אשפז את עצמו באברבנאל, אחרים מסרו להן מאות אלפי שקלים ויהלומים. המשטרה: "הן השליטו משטר של פחד"

אם ובתה תושבות חולון נעצרו בחשד לניצול סדרתי של קשישים תושבי העיר וגזילת כספם ורכושם בשווי מיליוני שקלים. על פי המשטרה, חלק מהקורבנות בפרשה הגיעו לפת לחם וקיבוץ נדבות.

 

 

דיווחים נוספים בערוץ החדשות של ynet:

 

באחד המקרים שזעזע את חוקרי המשטרה העיד קשיש שנפל קורבן לשתיים כי אשפז את עמו בבית החולים אברבנאל כדי להימלט מהן. השתיים נעצרו בתום חקירה סמויה של היחידה המרכזית של מחוז תל אביב בפיקודו של ניצב משנה גדי אשד והבוקר (ה') הן הובאו להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב.

 

תיקי החקירה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
תיקי החקירה(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 

את החקירה שקיבלה את השם "אח רוזה" ניהל במשך שלושה חודשים צוות בפיקודו של רפ"ק משה אביטל, שעד כה אסף עדויות מחמישה קורבנות ומשורה של אנשי מקצוע, בהם עובדים סוציאלים ופקידי בנק. ראשונה נעצרה הבת (28), שעבדה לכאורה כמטפלת סיעודית של קשישה, ובמהלך החקירה התברר שגם אמה (54) מעורבת במעשים. על פי החשד, השתיים "איתרו" קורבנות שהתאימו למזימתן: קשישים, עריריים וסיעודיים הזכאים לדמי ביטוח לאומי. בכמה מקרים מדובר היה בניצולי שואה שקיבלו קצבה ממשלתית.

 

על פי החשד, השתיים יצרו קשר עם הקורבנות והציגו את עצמן כמטפלות סיעודיות. לאחד הקשישים הן גרמו להעביר את הדירה שבבעלותו על שמן, ולאחר מכן מכרו אותה. קשישה אחרת הן לקחו לבנק במספר הזדמנויות והכריחו אותה למשוך מאות אלפי שקלים ולתת להן את הכסף. לקורבן אחר הן גרמו להעביר להן 80 אלף שקל ויהלומים בשווי עשרת אלפים שקל.

 

קורבנות אחרים נאלצו לפדות את קופות הגמל שלהם ולהעביר אותו לחשבונותיהן. במהלך החקירה העידו פקידות בנק שניסו להניא את הקשישים מלעשות כן - אך ללא הצלחה.

 

"הן השליטו משטר של פחד ואימה כנגד הקשישים, שניסו בכל דרך להיפטר מהן", סיפר ראש מפלג תשאול בימ"ר, סגן ניצב נסים דאודי.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
הבת בבית המשפט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים