שתף קטע נבחר

מכתב איומים לבנט: "עשו לך פולסא דנורא"

"אתה תמות צעיר, תגמור כמו שרון", נאמר במכתב נאצות שהתקבל במשרד הכלכלה, ההערכה היא כי הרקע הוא תמיכת השר בגיוס חרדים. "עם גדולי תורה עדיף שלא תשחק, מספיקה דמעה אחת שלהם ואתה משותק לכל החיים". המשטרה חוקרת

"עשו לך פולסא דנורא, אתה תגמור כמו שרון". מכתב נאצה התקבל במשרד הכלכלה ובו "מאחל" אלמוני לשר הנכנס, נפתלי בנט, כי "קללה תתחיל להגיע לביתך, אתה תמות צעיר וחיי מרור נכונו לך". בעקבות קבלת המכתב פנה קצין הביטחון של המשרד למשטרה והגיש תלונה בנושא. ממשטרת מחוז ירושלים נמסר היום (ה') כי "לפני כמה ימים התקבל בדואר מכתב אנונימי במשרד הממשלתי והוא נבדק".

  

 

עוד בחדשות ynet:

  

בשורה האחרונה של המכתב נאמר כי "כל מי שציער חרדים עלה לגדולה, אבל אחר כך תהיה כמו שרון". בעקבות זאת העריכו כי הכותב זועם על המתווה לשוויון בנטל שהציג בנט בתקופה האחרונה.  

 

"לבנט נפתלי, קללה ולא ברכה", נפתח המכתב. "אתה תמות צעיר. עשו לך פולסא דנורא, אתה תגמור כמו שרון. קללה לבית שלך תתחיל להגיע, אין שלום בית אצלך כבר עכשיו, חיי מרור נכונו לך. דמיונות של פחד יפגעו בך כשתגיע לציבור. מהיום חייך הרוסים. נראה שלא, אבל שפת הגוף שלך אומרת הכל. מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו - ויצא העגל הזה בנט ז"ל, וגם הילדים שלך...".

 

בנט. המשטרה בודקת את המכתב (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
בנט. המשטרה בודקת את המכתב(צילום: עידו ארז)

 

בסיומו רומז המחבר ישירות לרקע שמאחורי משלוח המכתב: "עם גדולי תורה עדיף שלא תשחק, מספיק דמעה אחת שלהם אתה משותק כל החיים. כל מי שציער חרדים עלה לגדולה, אבל אחר כך תהיה כמו שרון...לשב"כ תהיה עבודה".

 

גורמים המכירים את הנושא מעריכים כאמור כי האיומים מגיעים על רקע טיפולו של השר בנט בנושא שילובם של חרדים בשוק העבודה ומעורבותו בבניית מודל לשוויון בנטל השירות הצבאי. אתמול הציג בנט תכנית לשילובם של חרדים בשוק העבודה, שכוללת החזר העלות של הכשרה תעסוקתית לחרדים שירכשו מקצוע וישתלבו בשוק העבודה, ואף מתן מענק לחרדים שיצאו לעבוד.

 

בשבועות האחרונים החריפו ההתבטאויות של חברי כנסת חרדים ושל העיתונות החרדית נגד בנט. במרס אמר ח"כ משה גפני מיהדות התורה כי "בנט הכריז מלחמה על עולם התורה". בעיתונות החרדית כונה בנט "שטן" ו"עמלק". 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר נפתלי בנט
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים