שתף קטע נבחר

150 שעות של עבודות שירות ליגאל כהן אורגד

כהן אורגד הודה שבהיותו יו"ר הדירקטוריון של "דוק ישראל" לא פיקח על עובדיו כנדרש, ואלה הוציאו חשבוניות יצוא כוזבות. השופט נמנע מלהרשיעו בהרשעה פלילית, כדי לא לפגוע בפרנסתו

בית משפט השלום בתל אביב גזר היום (ג') 150 שעות של עבודות שירות למען הציבור על שר האוצר לשעבר, יגאל כהן אורגד. אורגד הואשם בתחילה בעבירות של מרמה, זיוף, קשירת קשר, עבירות מנהלים בתאגיד ורישום כוזב במסמכי תאגיד, אך כפר באישומים נגדו, וכתב האישום תוקן, במסגרת עסקת טיעון, לעבירה על פי סעיף חוק החברות.
לפי כתב האישום, בעת שכיהן כהן אורגד כיו"ר מועצת המנהלים בחברת "דקו ישראל", ערכו חלק מעובדיו חשבוניות יצוא כוזבות בסכומי כסף גבוהים, והשתמשו בהן כדי לקבל שלא כדין ערבויות למימון משלוחי יצוא. כהן אורגד הודה כי בהיותו מנהל החברה לא קיים את חובתו בכך שלא פיקח במידת המיומנות הנדרשת על הכפופים לו, כדי לוודא שניהול החשבונות מבוצע בהתאם לחוק.
השופט דוד רוזן נמנע מלהרשיע את כהן אורגד בהרשעה פלילית, כדי למנוע פגיעה בשמו הטוב וכיוון שעבר עינויי דין רבים מאוד. השופט כתב בגזר הדין, כי הרשעה עלולה למנוע מכהן אורגד לקבל תפקידים בעתיד במגזר העסקי, ולכן נקבע כי יבצע עבודות שירות במסגרת עמותת "עזר מציון".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים