שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  לאומי השהה הטיפול בהסדר מול נוחי דנקנר

  זאת, עד לסיום הבדיקה בידי המפקח על הבנקים. במסגרת הסדר החוב התכוון לאומי למחוק לדנקנר חוב של 150 מיליון. לאומי: המתווה מהווה את הפתרון הטוב ביותר להשבת החוב

  בנק לאומי השהה היום (ד') את המגעים להסדר עם גנדן הולדינגס שבשליטת נוחי דנקנר, וזאת על רקע הודעת המפקח על הבנקים, דודו זקן, כי ייבדוק את המתווה.

   

   

  לאומי לא אכף סעיף מהותי בהסכם ההלוואה של חברת גנדן שבשליטת נוחי דנקנר, סעיף שאם היה נאכף היה מאפשר לבנק מקבל את מלוא החוב של גנדן כלפיו.

   

  הכוונה של בנק לאומי היא לבצע מחיקת חוב משמעותית לנוחי דנקנר, עבור הלוואה על סך של כחצי מליארד שקל שניתנה לפני כ-10 שנים לחברת "גנדן" שבבעלותו. הבנק מתכון לבצע מחיקה של כמעט שליש מהחוב (150-200 מיליון שקל).

   

  מדוברות בנק לאומי נמסר, כי "המתווה להסדר החוב של חברת גנדן, אשר אושר על ידי דירקטוריון הבנק לפני מספר חודשים, מהווה את הפתרון הטוב ביותר להשבת החוב לבנק, אל מול אלטרנטיבות הפעולה האחרות הקיימות. זאת, בראיית הבנק, בעלי המניות והאינטרס הציבורי.

   

  "כידוע, הבנק אינו יכול להציג לציבור את כלל הנתונים והשיקולים אשר הינחו אותו בגיבוש המתווה להסדר, אשר טרם נחתם. כתוצאה מכך, למרות שהבנק קשוב לרחשי לב הציבור, אין הציבור חשוף לתמונה המלאה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  איש העסקים נוחי דנקנר
  צילום: עמית שעל
  צילום רון קדמי
  רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית בנק לאומי
  צילום רון קדמי
  מומלצים