שתף קטע נבחר

יעקב פרי מזהיר: "גיוס חרדים זה לא הוקוס פוקוס"

חברי הוועדה לשוויון בנטל פגשו חיילים מיחידה חרדית בתל נוף. יו"ר הוועדה מצנן ציפיות: "זה יהיה תהליך". לימור לבנת: "למצוא דרך לגייס חרדים אבל בלי לגרום להדרת נשים בצבא"

חברי הוועדה לקידום השוויון בנטל הגיעו היום (ג') לסיור בתל נוף על מנת לפגוש את חיילי יחידת הבינוי של בסיס חיל האוויר המורכבת מחרדים בלבד. במהלך הסיור אמר יו"ר הוועדה, שר המדע והטכנולוגיה יעקב פרי: "גיוס חרדים זה לא עניין של הוקוס פוקוס. זה יהיה תהליך. תהליך חברתי וערכי".

 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

  

הוועדה, שמטרתה לנסח חוק שיאפשר את גיוסם של חרדים וערבים לצה"ל ולשירות אזרחי, התכנסה לראשונה ביום ראשון בשבוע שעבר. ובסיום ישיבת הבכורה שלה הבטיח פרי "חוק היסטורי תוך שישה שבועות".

 

במהלך הסיור היום הוא נשמע זהיר יותר: "הממשלה הקימה ועדה על מנת לנסות לפתור בעיה ארוכת שנים. אנחנו מאוד מקווים שאנחנו נדע לפתור אותה. מהנתונים אנחנו למדים שהמשתחררים משירות צבאי משתלבים יפה בכוח העבודה. בלוח הזמנים הצפוף ננסה להציג מזכיר חוק מאוזן שלוקח בחשבון את הצרכים של הקהילה המאוד מיוחדת הזאת".

 

כול חברי הוועדה, ובהם שרת התרבות והספורט לימור לבנת, נפגשו טרם הסיור עם ראש אכ"א האלוף אורנה ברביבאי, ועם יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים רחל טבת-ויזל. לאחר המפגש התייחסה התייחסה לבנת לנושא הדרת הנשים ביחידות החרדיות בצה"ל: "אנחנו מנסים לקדם את השוויון בנטל מבלי לשסות ציבור בציבור. אבל לא יתכן שחיילות לא יורשו להיכנס למתחמי היחידות האלו שמוקפות בגדר. צריך למצוא את הדרך לשלב את שתי הסוגיות. אני מקבלת את הצורך בגדודים נפרדים, אבל אני לא יכולה לקבל את זה שאישה לא יכולה להיכנס למתחם מסוים כשהיא צריכה - למשל - לתקן מכשיר קשר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
יעקב פרי בתל נוף. "מקווים שנדע לפתור את הבעיה"
צילום: רועי עידן
מומלצים