שתף קטע נבחר

324 הרוגים בבנגלדש: המשטרה הזהירה יום לפני

המשטרה הורתה לפנות את הבניין שקרס השבוע כי נתגלו בו סדקים. בינתיים נעצרו שני בעלים של מפעל בגדים בבניין ושני מהנדסים, אולם בעל הבניין לא אותר. כוחות ההצלה מנסים להעביר מים ללכודים בחורבות בחום של 35 מעלות

שני בעלים של מפעלי ביגוד בבניין שקרס בבנגלדש נעצרו היום (שבת). העצורים הם מנכ"ל החברה New Wave Apparels, בזלוס סמד, ויו"ר החברה, מחמודור רחמן טפאש. כמו כן, המשטרה עיכבה לחקירה שני מהנדסים שהיו מעורבים באישור בניית הבניין. ראש הממשלה שייח חסינה הורה למשטרה לעצור את בעל הבניין , מוחמד סוהל רנא, שלא נראה בציבור מאז שהבניין התמוטט. בינתיים עצרו את אשתו. בהתמוטטות בבירה דאקה לפני שלושה ימים נהרגו 324 בני אדם.

 

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

במשטרה אמרו שהורו כבר ביום שלישי לפנות את הבניין כיוון שנתגלו בו סדקים, אך המפעלים התעלמו מההנחיה. עוד דווח ששלוש מתוך שמונה הקומות בבניין הוספו באופן לא חוקי.

 

במפעלים שבבניין העובדים יותר מ-3,000 אנשים, ולא ברור כמה מהם היו במקום כשהמבנה התמוטט. צוותי ההצלה העריכו ש-2,400 היו במקום. 100 מחלצים זחלו מתחת להריסות לשמע זעקות הלכודים ובני משפחותיהם שהתאספו בחוץ.

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

 

המפקח על שירותי הכבאות, שפיק אל-איסלאם, אמר שכוחות ההצלה איתרו אתמול 49 ניצולים בהריסות. הם העבירו להם מים ומיצים מבעד להריסות כדי למנוע התייבשותם בתנאי החום והלחות שבהם הם לכודים הוא אמר: "הם חיים, אמנם לכודים, אך רובם בטוחים. אנחנו צריכים לחדור דרך ההריסות כדי להוציא אותם". היום חילצו שבעה מהם בחיים ועוד כמה מתים.

 

צוותי החילוץ משתמשים בזהירות בפטישים, באתים ובידיהם ממש. רבים מהעובדים בבניין נפצעו באורח קשה והם חלשים, ויש לחלצם תוך שעות ספורות, כך אמרו המצילים. החשש הוא שגם אם הם לא פצועים, הם עלולים להתייבש, כיוון שבמקום יש 35 מעלות ביום. שמים איסלאם, מתנדב שנכנס להריסות לצד המחלצים, אמר שהוא ראה "הרבה גופות בפנים".

 

קרובי משפחה רבים ונזעמים התעמתו עם שוטרים שניסו להרחיק אותם מההריסות. המשטרה הרחיקה מהמקום אלפי מתאספים, את חלקם באמצעות אלות. 50 בני אדם נפצעו בעימותים. אלפי עובדים באזור תעשייה זה צעדו במחאה על תנאי הבטיחות הלוקים במדינה. בבנגלדש כ-4,000 מפעלי טקסטיל, רבים מהם ללא אמצעי בטיחות הולמים. ההכנסה מייצוא טקסטיל מגיעה ל-20 מיליארד דולרים.

 

זו אינה הפעם הראשונה שבה קורה אסון מעין זה. לפני כחצי שנה נספו 112 בני אדם בשריפה במפעל בגדים רב קומות ליד הבירה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הריסות הבניין שקרס השבוע
צילום: AP
חילוץ הלכודים
צילום: AFP
מומלצים