שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כובו השריפות בשרון ובאשדוד, עיכובים בנתב"ג
  המשטרה הורתה לפנות את פנימיית הדסים בשרון. בתים פונו גם ביישוב ניצן. כביש 41 נחסם זמנית בשל שריפת ליד אזור התעשייה הצפוני באשדוד. שיבושים בנתב"ג בגלל עשן המיתמר באזור. נציב כבאות ראשי: "יש פי 13 אירועים מביממה רגילה"

  גם היום (א') המשיכה מכת השריפות שפקדה את ישראל מאז שבת בצהריים: שריפות פרצו אחר-הצהריים סמוך לפנימיית הדסים שבשרון, ליד היישוב ניצן שמצפון לאשקלון ובאזור התעשייה הצפוני באשדוד. בינתיים הכבאים הצליחו לעצור את התפשטות השריפה שפרצה בכלא מעשיהו שבשפלה. בשריפה נפגעו שבעה סוהרים, אסיר אחד ושלושה כבאים, אחד מהם במצב בינוני והיתר קל. צוותי מד"א פינו אותם לאסף הרופא. 33 צוותי כיבוי פעלו במקום.

   

  עוד חדשות בעמוד הפייסבוק של ynet

   

  אחר הצהריים השתלטו כוחות כיבוי על האש שפרצה בשדה קוצים באזור התעשייה באשדוד, וכביש 41 נפתח לתנועה בשני הכיוונים. נציב שירותי כבאות והצלה, רב-טפסר שחר איילון, התייחס למכת השריפות: "יש פי 13 אירועים היום יותר מביממה רגילה". הוא אמר כי מדובר בשילוב של חום קיצוני, רוח מזרחית, לחות נמוכה ומדורות שהודלקו אתמול ויודלקו היום. "הכל חבר לאחת היממות העסוקות ביותר של הכבאות. אנו עושים הכל כדי לטפל עם הטייסת בשריפות", הוא אמר.

   

  השריפה בכלא מעשיהו, היום    (צילום: אבי חי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  השריפה ליד כלא מעשיהו    (צילום: גלעד מורג)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בשעה זו נרשמים בנמל התעופה בן גוריון עיכובים של עד שעה בהמראות ובנחיתות. תנועת המטוסים הנוחתים והממריאים שונתה בשל העשן המיתמר ממזרח לשדה התעופה, באזור רנטיס - בית אריה, ובשל פעילות מטוסי הכיבוי במקום. עם רדת החשיכה וברגע שתסתיים פעילות מטוסי הכיבוי יחזור לוח הטיסות לפעילות רגילה.

   

  בשעות אחר-הצהריים הוזעקו כבאים לשריפת קוצים שפרצה בשטח פתוח סמוך לפנימיית הדסים שבשרון. בשל השריפה, עשן סמיך אפף את המקום ובמשטרה הורו לפנות את בית הספר מחשש שהשריפה תתפשט לכיוונו. כוחות הכיבוי השתלטו על האש רק לקראת השעה 18:00.

   

  שריפה פרצה בשטח פתוח סמוך לצומת רנטיס, ליד אלעד. במקום צוותי כיבוי אש מתחנת פתח תקווה, שפועלים לכבות את השריפה. בינתיים אין חשש שהאש תתפשט לעבר בתי העיר הסמוכה.

   

  השריפה ליד בית הספר הדסים בשרון (צילום: דליה שובל-שקד)
  השריפה ליד בית הספר הדסים בשרון(צילום: דליה שובל-שקד)

  השריפה בכלא מעשיהו (צילום: היחידה האווירית משטרת ישראל)
  השריפה בכלא מעשיהו(צילום: היחידה האווירית משטרת ישראל)

  השריפה בכלא מעשיהו (צילום: ירון ברנר)
  השריפה בכלא מעשיהו(צילום: ירון ברנר)

  השריפה ליד כרמי יוסף (צילום: בני דויטש)
  השריפה ליד כרמי יוסף(צילום: בני דויטש)

   

  השריפה ליד כרמי יוסף (צילום: בני דויטש)
  השריפה ליד כרמי יוסף(צילום: בני דויטש)

   

  כבאי באזור התעשייה באשדוד (צילום: בני דויטש)
  כבאי באזור התעשייה באשדוד(צילום: בני דויטש)

  השריפה באשדוד, היום (צילום: בני דויטש)
  השריפה באשדוד, היום(צילום: בני דויטש)

   

  במקביל, פרצו עוד שתי שריפות בדרום הארץ. מכבי האש פינו כמה בתים ביישוב ניצן שמצפון לאשקלון בשל שריפה שפרצה ליד היישוב, מחשש להתפשטות האש ושריפת אסבסט. כוחות כיבוי השתלטו על הדליקה. כמו כן, בשל שריפת קוצים באזור התעשייה הצפוני באשדוד כביש 41 נחסם לתנועה בשני הכיוונים, מערבית למחלף אשדוד. כוחות כיבוי במקום.

   

  השריפה בכלא מעשיהו פרצה בשעות הצהריים ככל הידוע בנגריה שממוקמת בקצה מתחם הכלא. היא מופעלת על ידי קבלן חיצוני, שמפעיל בה אסירים. כל העובדים פונו מהמקום, והכבאים הצליחו להשתלט על האש. 44 אסירים מאגף החולים וקשישים של הכלא הועברו לאגף אחר על מנת שלא ייפגעו מהעשן.

   

  זמן קצר קודם לכן, פרצה שריפה גדולה ליד היישוב כרמי יוסף שבשפלה, והובילה

   לפינוי כמה בתים באזור. אש השתוללה גם באזור מושב יד רמב"ם. כוחות כיבוי אש רבים פעלו בסיוע מטוס כיבוי, ובמקביל פונו תושבים שמתגוררים בסמוך לאזור השריפה. שריפת קוצים גדולה השתוללה גם סמוך לרמת פולג בנתניה. ארבעה צוותי כיבוי שהוזעקו למקום פועלים לכיבוי האש שמאיימת לפגוע בבתים באזור. צוותי כיבוי אש במרחב לכיש טיפלו בשש שריפות קוצים שונות. סמוך למושבים עזריקם ושלווה ולקיבוצים מפלסים, וניר ישראל. ובקריית גת ואשדוד.

   

  בהכנת הידיעה השתתפו גלעד מורג, נרי ברנר ורענן בן-צור
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כובו השריפות בשרון ובאשדוד, עיכובים בנתב"ג"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים