שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בדרך לחוק הספרים: נמשך הליך החקיקה

  ועדת השרים לענייני חקיקה החליטה להחיל דין רציפות על הצעת חוק הספרים. המשמעות היא, שפיזורה של הכנסת הקודמת לא יפגע בהליך החקיקה, שישנה את השוק המקומי

  עוד צעד בדרך להשלמת חוק הספרים: ועדת השרים לעניני חקיקה החליטה היום (א') להחיל דין רציפות על הצעת החוק להגנת הסופרים והספרות בישראל. המשמעות היא, שפיזורה של הכנסת הקודמת אשר העבירה את החוק בקריאה ראשונה, לא יפגע בהאצתו של החוק שהיה בשלבי חקיקה סופיים לאחר דיונים בועדת החינוך של הכנסת.

   

  בהתאחדות הוצאות הספרים בירכו היום על ההחלטה: "אנחנו מברכים את השרה לבנת שפועלת ללא לאות למען השלמת הליך החקיקה" אמר ירון סדן, יו"ר התאחדות הוצאות הספרים. "אנו בטוחים שהתהליך יושלם עד לשבוע הספר 2013 שיתקיים בחודש יוני הקרוב. מצבה של היצירה הספרותית בישראל בכי רע, ותקוותם היחידה של היוצרים העוסקים במלאכה היא שהחוק להגנת הספרות והסופרים בישראל, יעבור סוף סוף אחרי שלש שנות דיונים ושהיצירה הספרותית תוכל להמשיך ולפרוח", הוסיף סדן.

   

  מטרתו של חוק הסופרים הוא להגן על הסופרים מפני המחירים הנמוכים של הספרים, בעקבות המבצעים הגדולים שיזמו רשתות הספרים "סטימצקי" ו"צומת ספרים". החוק קובע כי מחירו של ספר לא ישתנה למשך 18 החודשים הראשונים למכירתו, והסופרים יקבלו שמונה אחוז מתמלוגי המכירות ל-6000 העותקים הראשונים ועשרה אחוזים על כל עותק נוסף. עם זאת, הצעת החוק תגביל את המבצעים ברשתות לתקופות מוגדרות סביב החגים ושבוע הספר. כמו כן הרשתות לא יורשו לתגמל את המוכרים לקידום ספרים ספציפים.

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  עוד צעד בדרך לחוק. שרת התרבות לימור לבנת
  צילום: גיל יוחנן
  מברך על המהלך. ירון סדן
  צילום: רותי סדן
  לאתר ההטבות
  מומלצים