שתף קטע נבחר

אולמרט: נעשתה הגזמה באיום האיראני

ראש הממשלה לשעבר אמר כי תוכנית הגרעין באיראן לא מתקדמת כי "מישהו דאג לכך". הוא קרא לנתניהו לעבוד בחכמה ובשקט עם מנהיגי ארצות-הברית. שטייניץ: "נתניהו הוא צ'רצ'יל של ימינו, שחוסר ההקשבה לו גרם למות מיליונים"

ראש אמ"ן לשעבר הכריז בשבוע שעבר שאיראן עברה את הקו האדום , אך ראש הממשלה לשעבר מרגיע: אהוד אולמרט אמר הערב (יום א') כי איראן לא נמצאת במצב שבו בנימין נתניהו טען באו"ם שבה היא נמצאת. "הם לא מתקדמים כבר שנים ומישהו גרם לכך שהם לא יתקדמו", אמר אולמרט. "נעשתה הגזמה באיום האיראני".

 

עוד חדשות בעמוד הפייסבוק של ynet

 

אולמרט, שנאם בכנס השנתי של הג'רוזלם פוסט הנערך בניו-יורק, הוסיף בנושא האיראני ש"אם ארצות-הברית מכריזה שהיא תעשה ככל שביכולתה כדי שאיראן לא תהיה גרעינית, כדאי שאיראן יקחו זאת ברצינות". לדבריו, "ישראל צריכה לפיכך לעבוד בשיתוף ובחכמה ובשקט עם מנהיג ארצות הברית, בלי לצאת בהכרזות ובהבכות פומביות".

 

 

 

בתחום הביטחוני, העריך אולמרט, כי מצבה האסטרטגי של ישראל בימים אלו הוא

 מהטובים שהיו בשנים האחרונות, ולא נשקפת כי בעשור הקרוב ישראל תזדקק לצאת למלחמה. "חלק ממדינות ערב אינן כשהיו ביחסן לישראל. הם משקיעים מאמצים במניעת דרמות פנים ארציות ממיליוני תושבי המדינות", הוא אמר. ראש הממשלה לשעבר העריך שנשיא סוריה, בשאר אסד, "גמור". לדבריו, זו רק שאלה של זמן עד שהוא יודח מתפקידו. לגבי בני בריתו של אסד בלבנון, ארגון חיזבאללה, אמר אולמרט כי ארגון הטרור הלבנוני חושש לחזור על הטעות שהובילה למלחמת לבנון השנייה ושמאז הוא "קבור בבונקר".

 

ראש הממשלה לשעבר התייחס גם לממשלה החדשה ולשני השותפים החדשים

 של נתניהו - שר האוצר יאיר לפיד ושר הכלכלה נפתלי בנט. הוא אמר שהפוליטיקה  החדשה, שמייצגים לפיד ובנט, צעירים שהצליחו ויכלו להישאר מחוץ לפוליטיקה, ראויה לחיזוק וההערכה. "יש לקוות שהם ישפיעו ברוחם האנרגטית גם על שרים אחרים בממשלה", הוא אמר.

 

הוא התייחס גם לנושאים כלכליים ואמר כי השכר בישראל אינו מאפשר קיום חברה חזקה ויציבה ויש לבצע שינוי בסדרי העדיפויות של התקצוב הלאומי, לטובת נושאי חינוך, חברה ורווחה.

 

אחריו עלה לנאום השר לנושאים אסטרטגיים, יובל שטייניץ, שאמר: "נתניהו הוא וינסטון צ'רצ'יל של זמננו בכל הנוגע לאיום האיראני. אנשים סירבו

 להקשיב לצ'רצ'יל וחלקם טענו שחשוב לעסוק סכנות הכלכליות. חוסר ההקשבה הביא למותם של מיליונים. אז זו הייתה אירופה, היום זו איראן".

 

בכנס השתתף גם ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, שהתייחס למרד בסוריה. הוא אמר כי ההוראה להשתמש בנשק כימי לא יצאה מאסד.

הוא אמר שמוסקבה תמשיך לתמוך במשטר בדמשק, כיוון שה"בסיס הימי היחידי של רוסיה במזרח התיכון הוא בסוריה והיא לא תוותר עליו בקלות". דגן אמר שהוא לא שינה את עמדתו לגבי תקיפה ישראלית באיראן ואמר כי הוא מסכים עם עמדתו של אולמרט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט בכנס בניו-יורק
צילום: מרק ישראל סלם / ג'רוזלם פוסט
השר שטייניץ בכנס
צילום: מרק ישראל סלם / ג'רוזלם פוסט
מומלצים