שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הבורסה ננעלה ביציבות; בבילון איבדה 6%

  המדדים ת"א 25 ות"א 100 ננעלו ללא שינוי מהותי. הכשרה אנרגיה זינקה ב-46% ומודיעין ב-10%. כיל ירדה ב-0.9% לאחר הורדת המלצה מאקסלנס. מחזור המסחר - 714 מיליון שקל

  המסחר בבורסה של תל אביב ננעל היום (ב') ביציבות בניגוד לעליות בשוקי אירופה והצפי לעליות בפתיחת המסחר בוול סטריט. מחזור המסחר היה נמוך והמסתכם ב-714 מיליון שקל.

   

  מדדי המניות

  מדד תל-אביב 25 עלה ב-0.01% ל-1,196.86 נקודות, מדד תל-אביב 100 עלה ב-0.06% ל-1,073.90 נקודות, מדד בלוטק 50 ירד ב-0.22% ל-298.62 נקודות ומדד נדל"ן עלה ב-0.91% ל-334.41 נקודות.

   

  ברקע המסחר 

  יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, צפוי להכריז השבוע על סכסוך עבודה כללי במשק, מה שיאפשר לו להשבית את כלל המגזר הציבורי בתוך שבועיים מיום ההכרזה. לדבריו, אם לא יתחיל משא ומתן עם האוצר על הגזירות המתוכננות בתקציב המדינה וחוק ההסדרים הקרוב הוא ינקוט "בכל האמצעים העומדים לרשותו.

   

  רגע לפני שהוא מתמנה לעמוד בראש הוועדה לבחינת התמלוגים ממשאבי הטבע פרופ' איתן ששינסקי לא מתרגש מהודעת פוטאש כי לא תרכוש את כיל, ותומך בשר האוצר יאיר לפיד. לדבריו "האינטרסים של המדינה יכולים להיות שונים משל בעלי השליטה". לגבי מינוי אמר "אני לא מגיב על הצעות שעדיין לא קיבלתי". 

   

  שוק האג"ח

  כפי שנחשף ב"כלכליסט", לאחר הדיון אתמול בבית המשפט ושלאחריו השופט שלח את הצדדים לסגור מיתווה תוך יום־יומיים, מתנהלים כעת מגעים להמרת חלק מהחוב של אי.די.בי אחזקות למניות. בתוך כך, הפגישה החשאית אמש בין נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי, לג'רמי בלנק, מנהל קרן יורק בעלת החוב הגדולה בחברה, מעוררת סערה גדולה הבוקר בקרב כל הגורמים המעורבים בנושא הסדרי החוב של קונצרן אי.די.בי.

   

  מניות במרכז

  ביוליין, הודיעה היום על גיוס חולה ראשון בניסוי קליני בשלב I/II ב-BL-8020, תרופה נטולת אינטרפרון הניתנת בבליעה לטיפול בנגיף הצהבת (הפטיטיס) מסוג C. החולה גויס לניסוי בבית החולים קושין שבפריס, צרפת. הניסוי יתקיים בשני בתי חולים בצרפת, ויכלול עד 32 חולים.

   

  אלון כרמלי, מנכ"ל בבילון (המניה איבדה 6%) שהודיע אתמול על פרישה, אמר בנוגע להנפקת החברה בנאסד"ק כי "ההנפקה מוכנה וממתינה לזמן הנכון. אנו לא זקוקים להנפקה כדי לגדול אלא כדי להגדיל חשיפה". בתוך כך, בבילון דיווחה על עלייה של 185% ברווח הנקי ברבעון הראשון ל-40.4 מיליון שקל. בשורת ההכנסות רשמה בבילון עלייה של 57% ל-178 מיליון שקל ברבעון הראשון. 

   

  בני דקל מבנק איגוד התייחס לתוצאות בבילון וכתב כי "אנו ממשיכים להעריך כי קיימת עלייה בביטחון המודל העסקי של החברה ולכן הסיכון בפעילות החברה ירד משמעותית. בנוסף, נתונים ראשוניים תומכים בהערכתנו כי החברה חוזרת לצמוח כבר בתחילת הרבעון השני השנה. בשלב זה איננו יכולים לכמת את ההשפעה החיובית של ההסכם עם יאהו ומימוש רכישת פעילות סינרגטית, על תוצאות העתידיות של בבילון".

   

  המניות של מודיעין (המניה הוסיפה 10%) והכשרה אנרגיה (המניה זינקה ב-46%) מזנקות מבלי שהחברות הודיעו הודעה רשמית כל שהיא.

   

  בנק דיסקונט (עולה ב-1.3%) נערך לפיטורי עובדים. עובדי הבנק הכריזו על סכסוך עבודה והודיעו כי בכוונתם לשבות החל מה-10 במאי. מנהלי דיסקונט החלו להתכונן למגעים עם העובדים כבר ביולי אשתקד כשהודיעו על כוונתם לוותר על הבונוס השנתי ל-2012. 

   

   

  אקסלנס ברוקראז' הוריד המלצה למניית כיל מ"קנייה" ל"תשואת שוק" וזאת בשל החשש במיסוי ובתמלוגים. בתוך כך, ענקית האשלג הקנדית פוטאש ויתרה על הניסיון לרכוש את השליטה בכיל ובוחנת את מכירת אחזקותיה בחברה הישראלית. "בעוד אנו דנים בעסקי האשלג, נראה שהמדינה מתכננת למסות את כל עסקיה של כיל, כולל עסקי הפוספט. כלל לא ברור לנו כיצד עסקים לא רווחיים אלה ימוסו", הוסיפו באקסלנס.

   

  חוקרים בלתי תלויים מאוניברסיטת קווינסלנד ערכו ניסוי ייחודי וקבעו כי התאים של פלוריסטם בטוחים לשימוש בריאות אדם. מנכ"ל פלוריסטם, זמי אברמן, אמר: "אנו שמחים שחוקרים חיצוניים ובלתי תלויים הצליחו להוכיח את בטיחות הטיפול בתאים שלנו. מודל מחקר ייחודי זה מאפשר לנו לגשר על פערי המידע בין הניסויים הפרה קליניים בחיות לבין הניסויים הקליניים בבני אדם. אנו מצפים להתחלת הניסויים הקליניים באינדיקציה חשובה זו".

   

  בנק דיסקונט נערך לפיטורי עובדים. עובדי הבנק הכריזו על סכסוך עבודה והודיעו כי בכוונתם לשבות החל מה-10 במאי. מנהלי דיסקונט החלו להתכונן למגעים עם העובדים כבר ביולי אשתקד כשהודיעו על כוונתם לוותר על הבונוס השנתי ל-2012.

   

  אודיוקודס דיווחה היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון ורשמה ירידה קלה בהכנסות אך שמרה על רווחיות. ההכנסות הסתכמו ב-32.3 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 32.8 ברבעון הרביעי של 2012.

   


  פורסם לראשונה 29/04/2013 10:16

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  ה בורסה ב וול סטריט שוק ההון גרף גרפים הבורסה מניות
  צילום: shutterstock
  מומלצים