שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בדיקת משטרה בפרשת עמנואל רוזן, נשים יזומנו
  המשטרה פותחת בבדיקה ראשונית סביב טענותיהן של נשים שעבדו עם העיתונאי עמנואל רוזן כי הטריד אותן. תוך יומיים היא צפויה להחליט אם יש מקום לחקירה של ממש. פגישות עם חלק מהנשים שהשמיעו את הטענות ייערכו כבר מחר

  המשטרה הודיעה הערב (יום ב') כי תפתח בבדיקה על רקע טענותיהן של נשים שעבדו לאורך השנים במחיצתו של איש התקשורת הבכיר עמנואל רוזן, לפיהן נהג להטריד אותן. הבדיקה תיעשה באגף החקירות והמודיעין, ויפקח עליה ראש האגף, ניצב יואב סגלוביץ'. בהתאם לתוצאות הבדיקה תחליט המשטרה אם לפתוח בחקירה.

   

  עוד חדשות בעמוד הפייסבוק של ynet

   

   

  מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, שחזר מביקור עבודה בארה"ב והתוודע מקרוב לרעש הגדול סביב הפרשה, נתן את ההוראה לפתוח את הבדיקה. מהמשטרה נמסר כי ניצב סגלוביץ' יחליט בתוך יום או יומיים אם יש לפתוח בחקירה או לא. לצורך הבדיקה יוזמנו כמה מהנשים שהשמיעו בשבוע החולף עדויות שונות ובהן טענות על ביצוע עבירות מין, הטרדות והתנהגות לא נאותה מצד רוזן.

   

  עו"ד ליאור אפשטיין, בא כוחו של רוזן, אמר בתגובה: "אין פה כל אירוע פלילי ואני בטוח שהבדיקה הזאת תסתיים במהירות". 

   

  להבדיל מחקירה, שבה כל פעולה מתועדת ונרשמת בתיק החקירה ומופעלים אמצעים טכנולוגיים לקראת כתב אישום אפשרי, בדיקה משטרתית נועדה רק לבדוק חשד ראשוני להיתכנות של עבירה פלילית. בימים האחרונים אספו במשטרה חומר הנוגע לטענות נגד רוזן, כולל כתבות, רשומות מבלוגים, טורים ופרסומים אחרים, כדי לסמן את הנשים שאליהן רוצים השוטרים להגיע.

   

  חקירה בלי תלונות: באילו נסיבות?    (צילום: אבי חי, ניצן דרור)

  חקירה בלי תלונות: באילו נסיבות?    (צילום: אבי חי, ניצן דרור)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  גורמים באגף החקירות אמרו כי כבר עתה ברור שעל חלק מהעדויות חל חוק ההתיישנות, אולם חלק אחר שלהן מעניין מאוד את המשטרה. שוטרים כבר יצרו קשר עם חלק מהנשים שהעידו על התנהגותו של רוזן, ומחר הם צפויים לגבות מהן עדות.

   

  לפי שעה, המשטרה אינה צפויה לזמן את רוזן לחקירה. הזמנה שכזו צפויה להתבצע רק לאחר גביית העדויות מהנשים, אם אלה יאששו את החשד הראשוני לביצוע עבירות. במקרה שכזה תוטל החקירה על להב 443 של המשטרה בראשות ניצב מני יצחקי, שקרוב לוודאי ימנה צוות חקירה מיוחד, וזה ירכז את כל התלונות והעדויות.

   

  בסוף השבוע השעה עצמו עמנואל רוזן מתפקידו כפרשן המדיני של ערוץ 10, בעקבות פרסום טענותיהן של כמה נשים הטוענות כי הטריד אותן במהלך עבודתן לצידו בשנים עברו. בהודעת אמר רוזן: "במשך עשר שנים מתנהל נגדי מאחורי הקלעים ובאינטרנט מסע הכפשות אנונימי, המציג דמות דמיונית שאינה קיימה במציאות 'עמנואל רוזן מטריד'". רוזן ביקש במקביל לצאת לחופשה גם מעבודתו כמנחה "תיק תקשורת" בטלוויזיה החינוכית וכמגיש ב"רדיו ללא הפסקה".

   

  אתמול אמר חיים פנחס (שוגון), ראש מחלק בילוש בימ"ר תל-אביב לשעבר, באולפן ynet כי גם אם הנשים שטוענות כי הוטרדו על-ידי איש התקשורת עמנואל רוזן לא יגישו נגדו תלונה, המשטרה יכולה לפתוח נגדו בחקירה ולקדם תיק נגדו.

  "כמו שהדברים נראים, המצב של עמנואל רוזן לא טוב, הוא די חמור", אמר באולפן.

   

  בשיחה באולפן ynet הסביר שוגון: "המשטרה לא צריכה תלונה רשמית ומסירת עדות בגין עבירה, מספיק שנודע לה על עבירה - ויש לה סמכות לפתוח בחקירה". הוא אמר כי הוא אינו מאמין שהמשטרה תצטרך לחכות לתלונה רשמית, במיוחד בשל ההד הציבורי סביב פרשת עמנואל רוזן. בשיחה באולפן אמר: "אם בוצעו עבירות, וכמו שאני שומע אכן בוצעו עבירות -

  יהיה פה תיק. אם לא בוצעו עבירות - זה ייגמר בזה שאין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עמנואל רוזן. בדיקה ראשונית של המשטרה
  צילום: שרון בק
  עו"ד אפשטיין
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים