שתף קטע נבחר

ארה"ב 2013: נשפי סיום נפרדים לשחורים ולבנים

50 שנה עברו מאז שהאפליה הגזעית הוצאה מחוק לחוק, אבל בבית ספר תיכון בג'ורג'יה לא מכניסים שחורים למסיבות סיום של לבנים. אלא שקבוצה של תלמידים החליטה לעשות מעשה וליזום את הנשף המעורב הראשון: "רוצים לשנות את הקהילה שלנו"

לבנים ושחורים כבר נוסעים באותם אוטובוסים, מתפללים ביחד בכנסיות, אוכלים זה לצד זה בדיינרים ובבתי הקפה - ואפילו בחרו בנשיא שחור ראשון. אולם, בכמה מקומות בדרום עדיין מנציחים את הסגרגציה הידועה לשמצה:  50 שנה אחרי שאפליה גזעית הוצאה מחוץ לחוק בארצות הברית, היא עדיין חיה ובועטת בחלקים ההרריים של הדרום. לראייה, בבית ספר תיכון במחוז ווילקוקס שבמדינת ג'ורג'יה מקיימים נשפי סיום נפרדים ללבנים ושחורים - תוך התעלמות מהחוק למניעת אפליה מ-1964 שהפך בשנות השבעים את בתי הספר במחוז למעורבים.

 

חדשות נוספות בעמוד הפייסבוק של ynet

 

עוד חדשות בעולם :

בן 9 נהג בפרארי כמתנת יום הולדת מאביו. צפו

פסיכיאטר רוצה לחקור את מוח המחבל מבוסטון

 

תקופה זאת של השנה היא מרגשת במיוחד עבור בוגרי תיכון בארה"ב, והשיא שלה מגיע כשנערים צעירים מזמינים את חברותיהם ללימודים להיות בנות זוגם במסיבת הסיום. במחוז ווילקוקס, שחורים ולבנים לומדים באותן כיתות, אבל דואגים למסיבות סיום נפרדות שנקראות "הנשף השחור" ו"הנשף הלבן". בעוד בוגרי בית ספר לבנים יכלו להשתתף ב"נשף השחור", "הנשף הלבן" סגור לבוגרים שחורים.

 

 

"לאהבה אין צבע". עמוד הפייסבוק שפתחו התלמידים שיזמו את הנשף המעורב ()
"לאהבה אין צבע". עמוד הפייסבוק שפתחו התלמידים שיזמו את הנשף המעורב

 

ההפרדה בין שחורים ללבנים עוררה סערה ציבורית בארה"ב ובג'ורג'יה בפרט וקבוצה של בני נוער לבנים ושחורים במחוז החשוך החליטו שהגיע הזמן לקחת יוזמה ולשנות את הדברים. לצורך העניין הם השתמשו ברשת החברתית "פייסבוק" וקידמו נשף סיום משותף לשחורים ולבנים תחת הכותרת "לאהבה אין צבע".

 

"אנחנו חיים בדרום הההרי בג'ורג'יה, שבו לא יותר מדי דברים השתנו. אנחנו שמיניסטים ואנחנו רוצים לשנות את הקהילה שלנו. בפעם הראשונה בהיסטוריה של המחוז שלנו, אנחנו מתכננים נשף סיום משותף", כתבו התלמידים הצעירים בעמד הפייסבוק שפתחו. עד כה, כ-30 אלף בני אדם עשו "לייק" לעמוד וכמה אנשים אף שלחו תרומות לתלמידים הצעירים מג'ורג'יה למימון הנשף המשותף. והנשף אכן יצא לפועל בסוף השבוע ומי שהיה אחראי על המוזיקה הם תקליטנים מג'ורגיה ומטקסס.

 

המסיבה המשותפת לשחורים ולבנים במחוז ווילקוקס שברה את הטאבו המקומי וסוקרה באמצעי התקשורת במחוז, במדינת ג'ורג'יה וברחבי ארה"ב. בעקבות פרסום הפרשה הבהירה הנהלת בית הספר שאין לה השפעה על המתרחש ושמשפחות הבוגרים אחראיות לארגון ולאיסוף התרומות למסיבת הסיום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שני תלמידים שהשתתפו בנשף המעורב
מומלצים