שתף קטע נבחר

איגוד הכדורסל: שמעון מזרחי מונה ליו"ר זמני

הנהלת איגוד הכדורסל אישרה, יו"ר מכבי ת"א יחליף את אבנר קופל שהתפטר. מזרחי: "לא אכהן בתפקיד לאורך זמן". הפועל ת"א: "קיים ניגוד עניינים חמור". קודם לכן, גורמים בכירים באיגוד ביקשו מקופל להישאר בתפקידו, בניסיון לטרפד את מינויו של מזרחי

הנהלת איגוד הכדורסל התכנסה אחה"צ (ד') לישיבה, אישרה את התפטרותו של אבנר קופל מתפקיד היו"ר ומינתה את שמעון מזרחי ליו"ר זמני. בשעות שלפני תחילת הישיבה הפעילו מספר גורמים בכירים באיגוד לחצים על קופל בניסיון לשכנעו לחזור בו מהתפטרותו. אותם גורמים ביקשו מקופל להישאר בתפקיד היו"ר עד למציאת מחליף חדש, וזאת כדי לטרפד את מינויו של מזרחי. קופל השיב בשלילה והבהיר כי לא ישנה את החלטתו.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

"כממלא מקום בכיר ויו"ר איגוד הכדורסל, התבקשתי לנהל את הישיבה הזו וכן למלא את מקומו של יו"ר האיגוד אבנר קופל שהודיע על התפטרותו, החל מאמש בחצות", אמר מזרחי בפתיחת הישיבה. "הריני מודיע בזאת ומראש כי אין בדעתי לשמש בתפקיד היו"ר ו/או ממלא מקום ליו"ר לאורך זמן, ועושה זאת על מנת לדאוג שהאינטרסים של האיגוד לא ייפגעו, ושתהיה המשכיות ודרך ברורה ובשקיפות מלאה".

 

סירב לחזור בו מהתפטרותו. אבנר קופל (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
סירב לחזור בו מהתפטרותו. אבנר קופל(צילום: עוז מועלם)

 

"יהיה עלינו למנות בימים הקרובים שלוש ועדות נוספות על אלו הקיימות היום באיגוד, כמו: ועדת מנהל, שיווק וארגון, וכן לקבוע בעלי זכות חתימה על מנת שהאיגוד יוכל לתפקד כראוי. הוועדות תוקמנה תוך שבועיים ימים".

 

באיגוד היו כאלה שהבהירו כי מזרחי לא יוכל לשמש גם כיו"ר האיגוד מכיוון שהדבר מהווה ניגוד אינטרסים במקביל לעבודתו כאיש מכבי ת"א. על כך אמר מזרחי: "אני ער לאפשרות של ניגוד עניינים בנושאים שאולי יעלו. אני אנהג בהתאם, קורא אנוכי לאחדות השורות לטובת הכדורסל".

 

אבנר קופל ושמעון מזרחי. היו"ר היוצא והיו"ר הזמני הנכנס (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
אבנר קופל ושמעון מזרחי. היו"ר היוצא והיו"ר הזמני הנכנס(צילום: עוז מועלם)

 

מזרחי אמר ל-ynet ספורט: "אני לא יו"ר זמני, אני ממלא מקום בכיר ומתוקף תפקיד זה וברצף הדברים שצריכים להתקיים בתאגידים שאין חלל ריק, אז אני ניהלתי את הישיבה. סיעת עוז צריכה להיות חלק בלתי נפרד מהאיגוד לקבל את כוחה היחסי. חייבים למצוא יו"ר קבוע ואני מקווה שיימצא יו"ר מוסכם על כל הסיעות, שהוא איש ספורט ואיש שיווק שיוכל ליצור את התדמית הנכונה לאיגוד".

 

בסיום הישיבה ודי כצפוי, לא שררה תמימות דעים באיגוד הכדורסל. סיעת עוז הבהירה כי מבחינתה עד שלא יהיו מכרזים לתפקידים כמו היועץ המשפטי של האיגוד והחשב, בכוונתה להישאר באופוזיציה. כמו כן דרשה הסיעה כי צביקה שרף יכהן כיו"ר הוועדה המקצועית במקום משה ויינקרנץ. משמעות הדבר - כל יו"ר שיגיע יתקשה לתפקד בדיוק כמו אבנר קופל.

 

שאול איזנברג עם צביקה שרף. הגיע הזמן להקשיב לו? (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
שאול איזנברג עם צביקה שרף. הגיע הזמן להקשיב לו?(צילום: אורן אהרוני)

 

על הדרישות של סיעת עוז אמר מזרחי: "איגוד הכדורסל הוא גוף דו מהותי, הוא לא נזקק למכרז, הוא כן נזקק לקבלת הצעות. מטבע הדברים תסתיים העונה, אנחנו נשקול לפרסם בקשה לקבלת הצעות במספר נושאים, לאו דווקא יועץ משפטי ורואה חשבון, אלא לכל הדברים שניתן לקבל לגבם הצעות. כל אחד מגיע עם בקשות ודרישות אבל אף אחד לא יכול לבוא עם תנאים מוקדמים. אנחנו נתחשב בכל בקשה שתוכל להיות הגיונית ובוודאי תתרום להתנהלות האיגוד".

 

הבעלים של גלבוע/גליל, חיים אוחיון, אמר: "צריך למנות תוך כמה שבועות יו"ר מבחוץ, איש עם שיעור קומה, שיגיד לנו מה לעשות - ולא אנחנו לו".

 

"ער לנושאים של ניגוד עניינים". שמעון מזרחי (צילום: ראובן שוורץ, ברצלונה) (צילום: ראובן שוורץ, ברצלונה)
"ער לנושאים של ניגוד עניינים". שמעון מזרחי(צילום: ראובן שוורץ, ברצלונה)

 

עוד לפני ישיבת האיגוד, שאול איזנברג אמר ל-ynet ספורט: "בתוך חודשיים צביקה שרף יהיה יו"ר איגוד הכדורסל. איך אני יודע את זה? כי אני גם אמרתי שאבנר קופל לא יכול להיות יו"ר והנה זה קרה, הגיע הזמן שתקשיבו לי. גם במכבי וגם בהפועל הבינו שלא צריך לחשוב על שיקולים פוליטיים אלא על שיקול אחד בלבד, טובת הכדורסל הישראלי ולכן כולם מבינים שהיחיד שיכול לעשות את זה הוא צביקה שרף".

 

"אני שומע את כל הדיבורים גם לגבי שמעון מזרחי ואני מבהיר - אין שום בעיה ששמעון ישמש כיו"ר זמני ובכל מקרה כמו שאמרתי, זה יהיה לתקופה קצרה כי צביקה יהיה היו"ר בעוד חודשיים בדיוק".

 

בהפועל ת"א, די כצפוי, לא אהבו את המינוי (צילום: ראובן שוורץ ) (צילום: ראובן שוורץ )
בהפועל ת"א, די כצפוי, לא אהבו את המינוי(צילום: ראובן שוורץ )

 

הפועל ת"א: "קיים ניגוד עניינים חמור"

היום גם הנהלת הפועל תל אביב החליטה לפנות לאיגוד כנגד מינויו של מזרחי, בדרישה לטענתה "למניעת ניגוד העניינים החריף הקיים במוסדותיו". מהמועדון האדום נמסר: "התפטרותו של יו"ר איגוד הכדורסל, אבנר קופל והכוונה למנות את שמעון מזרחי לתפקיד יו"ר האיגוד, הציפה על פני השטח בעיה מהותית ועקרונית באופן התנהלות איגוד הכדורסל בישראל".

 

"האשמותיו החמורות של קופל הציגו תמונה בה בעלי תפקידים בכירים בקבוצות ליגת העל, אשר כיהנו במקביל בתפקידים בכירים באיגוד, הם אלו שלמעשה קבעו את אופן פעילות האיגוד ולא יו"ר האיגוד עצמו. לאור העובדה כי איגוד הכדורסל אחראי בין היתר על איגוד השופטים וכן על בית הדין, קיים ניגוד עניינים חמור אשר עשוי לפגוע בטוהר המידות של איגוד הכדורסל ועל השוויון בין הקבוצות".

 

"אין אנו רוצים לתאר מצב בו לקראת השלבים המכריעים של העונה, בעלי תפקידים בכירים באיגוד אשר משמשים במקביל כבעלי תפקידים בקבוצות שונות

יהיו בעלי השפעה על איגוד השופטים ועל בית הדין של איגוד הכדורסל".

 

עוד הוסיפו בהפועל ת"א: "איגוד הכדורסל צריך להיות גוף ניהולי ומקצועי ולא גוף פוליטי. בנוסף, אנו דורשים כי כל מי שנמצא אחראי להתנהלות הבלתי תקינה אשר הייתה בנושא המכרזים ובכלל - יהיה חייב לפנות את מקומו באופן מיידי. מנהל תקין, ניהול מקצועי ושקיפות - הם אלו שיחזירו את אמון הציבור למוסדות האיגוד."

פורסם לראשונה 01/05/2013 11:23

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יעל שחרור, מדריד
שמעון מזרחי
צילום: יעל שחרור, מדריד
מומלצים