שתף קטע נבחר

עמיר פלג

גיבור על זרים / טור

כשזאור סדאייב הורחק בסכנין, יורם ארבל הפך אותו למטורף שבא לשבור רגליים. עם שי אבוטבול בדרבי, השדר האמיץ לא העז להתעסק. וגם: מי מימן לרוכברגר את שכר הלימוד?

הגבר

ארבל, השרוכים, סדאייב ואבוטבול

"אדום לסדאייב! הוא כל הזמן מרביץ לאנשים הבנאדם הזה. עכשיו הוא בא נחוש, נחוש נחוש, עם הסטופקס. 'יאללה, בוא נשבור לו את הרגל. בוא נשלח אותו לבית חולים בצפת'". ככה, בלי חשבון, השתלח בשבת האחרונה יורם ארבל בחלוץ בית"ר ירושלים, שהורחק בעקבות תיקול עם חאלד חלאיילה מסכנין. את שני המשפטים האחרונים יורם אמר בטון אחר, לא נורמלי. שנבין שלא רק את חלאיילה הקצב מצ'צ'ניה ניסה לאשפז, אלא שגם סדאייב עצמו זקוק כנראה לטיפול.

 

עוד ב-ynet ספורט:

 

בינתיים רץ על המסך הילוך חוזר. העבירה אכן נכנסה לקטגוריית "משחק מסוכן", אבל שום פגיעה לא הייתה שם. חלאיילה, כהרגלו, עשה הצגה. אפילו דני נוימן אמר: "זה רחוק מלהיות אדום, ראינו כניסות יותר גרועות מאלה", אבל ארבל היה באטרף: "בחייך, זה לא כדורגל. כשהוא התחיל את הריצה כבר היה כתוב לו בעיניים 'אני בא לשבור'... דבר אחד טוב קרה. לא נראה את הסדאייב הזה על המגרש יותר. פשוט לא שחקן כדורגל". יורם לה־פמיליה.

 

איור: אופיר בגון (איור: אופיר בגון) (איור: אופיר בגון)
איור: אופיר בגון

 

יש כאלה שנותנים לשדר הוותיק הנחות על הטעויות המביכות בזיהוי שחקנים, על הבורות, על החפיפניקיות בהכנה לשידור, על קהות החושים. מייחסים אותן לגילו המתקדם. שטויות. בימים אלה אנחנו מציינים 15 שנה ל"משחק השרוכים". יורם שידר אז בהתלהבות אין־קץ את המתקפה של בית"ר על שער בית־שאן ולא הבחין בשום דבר מוזר, אפילו כשאיתן טייב נזכר לקשור שרוכים בעיצומה של התקפה נגדית.

 

פרגוסון פורש מאימון - הסיקור המלא:

 

בחודש שעבר מכבי ת"א ניצחה בדרבי את הפועל 0:2. בדקה ה־62 שי אבוטבול קפץ כמו נינג'ה על ערן זהבי, עם שתי רגליים קדימה, בלי שום סיכוי להגיע לכדור. ארבל לא כינה אותו "האבוטבול הזה", ולא טען שניסה לשלוח את זהבי לבית חולים. אפילו לא לקופת חולים. הוא פשוט שתק. כשנוימן טען שהעבירה מחייבת אדום, השדר הוותיק מיהר להרגיע: "זה לא צהוב, זה כתום בוהק". דקה לסיום אבוטבול שוב כיסח את זהבי מאחור, בפראות, ויורם שוב סלח. הוא רק אמר (בטון חלוש, תלוש, קלוש): "עבירה של אבוטבול. מאבדים את העצבים החבר'ה". ככה זה אצלו. כשהכסחן משלנו, הוא הופך לאחד מהחבר'ה.

 

איפה היה ארבל כשאבוטבול כיסח את זהבי? (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
איפה היה ארבל כשאבוטבול כיסח את זהבי?(צילום: אורן אהרוני)

 

עם טאלנטים ישראלים ארבל לא לוקח סיכונים. הם הרי מבינים עברית ולמה לו לקלקל יחסים. אבל שחקן זר? מספיק כדור לא מדויק אחד כדי שארבל יכנה אותו "שחקן חילוש", ודי בפאול שגרתי על מנת שיהפוך לסתם אפס, פרא אדם, שילוב של חניבעל לקטר והמן הרשע. יאללה, בוא ניכנס בהם ונשלח אותם הביתה בהבל פה. איזו תכונה פרימיטיבית ופרובינציאלית. שמעתם פעם שדר אנגלי נכנס ככה בבניון, או שדר ספרדי ששולח את אוואט בחזרה ללבנט?

 

 

ואם בארבלים נפלה השלהבת, מה יגיד גיל ברק? את השדר הצעיר והחביב מעולם לא שמעתי מבקר את הנהלת מכבי ת"א, למשל, אבל וואי־וואי־וואי, איך שהוא נכנס השבוע בהנהלת הלייקרס. "מה חשבתם שיקרה עם צוות שחקנים מבוגר ופצוע כמו שהרכבתם העונה?", הטיף להם הילד מהמזרח התיכון. "איך ציפיתם ששינוי בעמדת המאמן יעשה נסים? איך זה שכולם ידעו, התריעו וראו את זה קורה תוך כדי תנועה, ורק אתם לא?"... תפנימו, תתעשתו, תסיקו מסקנות ומהר, ועד אז, פשוט תתביישו לכם!"

 

קיבלו שטיפה מגיל ברק. שחקני הלייקרס (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
קיבלו שטיפה מגיל ברק. שחקני הלייקרס(צילום: רויטרס)

 

לפי הדיווחים מלוס־אנג'לס כבר שבוע שמיץ' קופצ'אק, הג'נרל מנג'ר של הלייקרס, לא מעז להראות את הפרצוף שלו באירועים פומביים. מאז השטיפה שחטף מגיל ברק, הבנאדם הפנים, התעשת, הסיק מסקנות, ופשוט מתבייש לצאת מהבית.

 

הצדיק

יניב כהן דורש חקירה

במדינת חוק מתוקנת, מאבק העלייה ללאומית בין קטמון ירושלים לקביליו יפו היה מצדיק כבר מזמן חקירה משטרתית, בכיוון הפלילי. העדויות לגבי שחקנים של אורתודוכסים לוד שפחדו להופיע למשחק נגד קטמון, בטענה שקיבלו איומים, והלהט של היו"ר הלודאי סוסו מונייר למנוע משחקני האורתודוכסים להתייצב במגרש, נראו מוזרים לא רק לקתולים, אלא לכל מי שמצוי מעט באזור הדמדומים של הכדורגל הישראלי.

 

קטמון חוגגת על חשבון אורתודוכסים. והיכן המשטרה? (צילום: חיים צח) (צילום: חיים צח)
קטמון חוגגת על חשבון אורתודוכסים. והיכן המשטרה?(צילום: חיים צח)

 

אבל הכי מעניינת הייתה תגובתו של יניב כהן, שהוצג באחד האתרים כבעלים של קביליו יפו. "מה שקרה היום זו השערורייה הכי גדולה בכדורגל הישראלי", אמר כהן. "כדאי שאבי לוזון ושטרן חלובה יבדקו מה קרה במשחק של קטמון, לפני שתהיה כאן רעידת אדמה. אם אני אפתח את הפה, יצטרכו לעזוב את הארץ בכירים בכדורגל הישראלי. אני מחכה רק עד ליום ראשון".

 

הדובר, שבמשחק המכריע מול כפר־יונה ישב על הדשא, לא מופיע באתר ההתאחדות כבעלים של קביליו יפו. אבל אם השם שלו נשמע לכם מוכר, זה כנראה משום שלפני שבע שנים הוא הורשע בפרשת מעילת המיליונים המפורסמת בבנק למסחר. במסגרת עסקת הטיעון, כהן הודה בין השאר בשימוש במרמה ובתחבולה במטרה להתחמק ממס, בניהול פנקסי חשבונות כוזבים ובמתן שוחד. לאחר שהחזיר לשלטונות המס 1.7 מיליון שקל, הוא נידון לשמונה חודשי מאסר וספג קנס של 300 אלף שקל. היום הוא יושב במגרש, כאילו כלום, ושולח מסרים מאיימים להתאחדות.

 

יניב כהן (מימין). הבעלים של יפו? מי אמר? (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יניב כהן (מימין). הבעלים של יפו? מי אמר?(צילום: מוטי קמחי)

 

ארבעה ימים חלפו מאז שפג מועד האולטימטום שהציב ללוזון ולחלובה, ולפי בדיקה שערכתי במכון הסיסמולוגי, ביום ראשון לא נרשמה שום רעידת אדמה. חבל, דווקא בניתי על זה שבכירים בכדורגל הישראלי יצטרכו לעזוב את הארץ.

 

הביזיון

מי לא בא לגמר הנערים

גמר גביע, בכל קבוצות הגיל, הוא לא עוד משחק. זאת אמורה להיות חגיגה לא רק לקבוצות המעורבות, לשחקנים ולבני משפחותיהם, אלא לכל הצעירים שחולמים להגיע למעמד. רק גאוני השיווק בהתאחדות חושבים אחרת. את הגמר לנערים ב' שנערך בשבת, בין מכבי חיפה להפועל ת"א, הם העבירו למגרש האימונים של בית הנבחרות בשפיים. אחלה מחבוא, ישחקו הנערים מאחורינו.

 

חיפה ניצחה 1:2 ויחד עם שחקניה גם הבלגן חגג. חלק מהצופים שהגיעו לשפיים, גילו שכבר אין מקום ליד הגדר ולא יכלו לראות את המשחק. וזה כלום לעומת הביזיון בטקס הענקת הגביע, שנקרא על שמו של יו"ר ההתאחדות לשעבר חיים הברפלד ז"ל. אז מה רציתם, שהיו"ר הנוכחי יכבד את האירוע? למי יש ראש עכשיו לגביע הנערים, בעיצומה של הספירה לאחור לקראת "הטורניר לקידומו ולהאדרתו של גיא לוזון"?

 

את משחק העלייה של הקבוצה המשפחתית הוא לא פספס. אבי לוזון (צילום: חיים צח) (צילום: חיים צח)
את משחק העלייה של הקבוצה המשפחתית הוא לא פספס. אבי לוזון(צילום: חיים צח)

 

ולא רק היו"ר הבריז. גם ממלא מקומו, המורה והמחנך שטרן חלובה, ויו"ר ועדת הנוער בהתאחדות משה דמאיו, לא הטריחו עצמם לאירוע.

 

תגובת דוברת ההתאחדות מיכל גרונדלנד: ״בבית הנבחרות בשפיים מתאמנות נבחרות ישראל ואף מארחות משחקים בינ״ל, כך שבוודאי הינו ראוי לארח גמר נערים. למעשה, ההתאחדות משתמשת בבית הנבחרות כאכסניה לגמרים רבים נוספים של ילדים ונערים. המתקן הינו מהאיכות הגבוהה ביותר עם מושבים מוצלים לקהל, חנייה רחבת ידיים ועוד. לגבי שאלת הנוכחות של היו״ר וממלא מקומו - אף בעבר לא הגיעו למעמד זה״.

 

לא מדויק. גברי לוי ואיצ'ה מנחם דווקא הגיעו גם לגמרים של הנערים. לוזון, חלובה ודמאיו לא. שלישיית מה קשור.

 

דמאיו, יו"ר ועדת הנוער, לא החמיץ את הגמר של הבוגרים (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
דמאיו, יו"ר ועדת הנוער, לא החמיץ את הגמר של הבוגרים(צילום: אורן אהרוני)

 

התמים

שכר הלימוד של רוכברגר

מבקר המדינה יוסף שפירא הגיש אתמול את הדו"ח הראשון שלו, ואיזו הפתעה על ההתחלה. לפי הממצאים, ועדה שמינה ראש עיריית רמת־השרון, יצחק רוכברגר, החליטה לאשר את השתתפות העירייה במימון לימודי התואר השני של... ראש העירייה. איזה עולם קטן.

 

לפי המבקר, הוועדה אישרה הלוואה בסך 24,454 שקל לרוכברגר מקרן של עובדי העירייה, למרות שנוהל ההלוואות אינו חל על נבחרים, ויתרה מזו, תנאי ההלוואה שניתנה לראש העירייה היו טובים בהרבה מאלה שמקובל לתת לעובדי העירייה.

 

נהנה מתנאי הלוואה מצויינים. איציק רוכברגר (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
נהנה מתנאי הלוואה מצויינים. איציק רוכברגר(צילום: ראובן שוורץ)

 

"גם בעובדה שוועדה שמינה ראש העירייה קבעה אם הוא זכאי להלוואה, יש טעם לפגם", קבע המבקר, ומעיריית רמה"ש נמסר בתגובה: "ראש העירייה לא ידע כי מדובר בנוהל שנבחרי ציבור אינם זכאים להשתמש בו".

 

לתומי חשבתי שזו לא בעיה של ראש עיר, אלא של ראש קטן, אלא שאז נזכרתי שלא מזמן פרקליטות מחוז ת"א הודיעה על כוונתה להעמיד את רוכברגר לדין, בכפוף לשימוע, בסעיפים פליליים לכאורה של קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד והפרת אמונים. שטויות, אני בטוח שלתושבי רמה"ש הרבה יותר חשוב המקום השישי בפלייאוף העליון.

 

מילה זו מילה

5.5.2013 - "תן לי לשמוח במרכאות כפולות"

דובב גבאי משאיר את הפועל ב"ש בליגת העל - אך עדיין מתקשה להאמין

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יורם ארבל
צילום: רמי זרנגר
מומלצים