שתף קטע נבחר

מפנים מקום: ישראל בדרך לדור הרביעי של הסלולר

משרד האוצר ומשרד הביטחון הודיעו כי הגיעו לסיכום על פינוי תדרי LTE. לאחר תהליך של מכרזים והקמת תשתית נוכל לגלוש בסלולר במהירות גבוהה במאות אחוזים

התקן הבא לחיבור סלולרי כבר פועל במדינות רבות בעולם וישראל לא רוצה להישאר יותר מדי מאחור. משרד האוצר ומשרד הביטחון הוציאו הודעה משותפת בה נמסר כי מערכת הביטחון תפנה את התדרים בתמורה לכיסוי עלויות ההחלפה לתדרים אחרים. המשמעות היא שמפעילות הסלולר יוכלו לגשת למכרזיםלהקמת רשתות הדור הרביעי המכונה גם LTE.

   

  • כל החדשות, כל העדכונים: yent בפייסבוק

 

לאחר שהתהליך הארוך יושלם, וכאשר חברות הסללר ייערכו וישתדרגו בשנים הקרובות, נוכל להשתמש בישראל במכשירי סלולר, טאבלטים, מודמים וציוד נוסף שכבר נמצא בשימוש בארצות הברית ואירופה, והוא מאפשר חיבר מהיר ומתקדם יותר לרשתות הסלולר.

 

חיים טייכהולץ, מנכ"ל אלקטל-לוסנט ישראל שמספקת טכנולוגית תשתית למפעילת הסלולר, מברך על המהלך. לדבריו תדרי ה-2600 מגהרץ שיתפנו יאפשרו למפעילות להקים תשתית שתשיג את העולם מבחינה טכנולוגית. כרגע, לדבריו, התשתית בישראל עדיין מפגרת אחרי העולם, ועליו לספק פתרונות מגשרים עבור המפעילות, שאינם עומדים בקנה אחד עם הטכנולוגיה שהחברה מציעה.

 

תהליך פינוי התדרים יחל באופן מיידי ויושלם במהלך שנת 2015. חלק גדול מהתדרים החדשים יהיו זמינים לציבור הרחב לקראת סוף שנת 2013. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים