שתף קטע נבחר

עם זקן וכיפה שחורה: דניאל מעוז מתקרב לדת

הנאשם ברצח הוריו הגיע לדיון בביהמ"ש עם כיפה וחולצה לבנה מכופתרת. סנגורו: "אין בזה כוונה להשפיע על השופטים, הוא שינה את גישתו לחיים. הוא היה אתאיסט ועכשיו הוא אדם מאמין ושומר מצוות". הכרעת הדין במשפט נקבעה ל-1 ביולי

גם דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו נורית ונוח, הצטרף למגמה שלפיה עוד ועוד מואשמים בפלילים מתקרבים לדת. הנוכחים שהגיעו לדיון שהתקיים הבוקר (ה') בבית המשפט המחוזי בירושלים הופתעו לראות את מעוז כשעל פניו זקן עבות שאותו מולל ללא הפסקה, לראשו כיפה שחורה והוא לבוש חולצה לבנה מכופתרת. אפילו השופטים לא הסתירו את חיוכיהם, אבל לשאלות באשר לחזותו החדשה סירב מעוז לענות.

 

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

דניאל מעוז, היום בבית המשפט ()
דניאל מעוז, היום בבית המשפט
 
עורך דינו של מעוז, עו"ד דוד ברהום, אמר ל-ynet שהליך החזרה בתשובה החל לפני כחצי שנה. לדבריו, מעוז לא מנסה להשפיע על השופטים, ואם הייתה לו כוונה כזו הוא היה עושה זאת בשלב מוקדם יותר של המשפט: "דניאל מתפלל ומניח תפילין כל יום. הוא שינה את גישתו לחיים. הוא היה אתאיסט ועכשיו הוא אדם מאמין ושומר מצוות. לא שאלתי אותו מה מקור השינוי. אני מייצג אדם, תהיה אמונתו אשר תהיה".

 

הדיון עצמו עסק בטענת ההגנה שלפיה אחיו התאום של הנאשם, ניר מעוז, שירת ביחידת העיקוב שלקחה חלק בחקירת הרצח ויכול היה לבוא במגע עם חומרים רלוונטיים לפרשה. כזכור, על פי גרסתו הנוכחית של הנאשם, האח ניר הוא שרצח את הוריהם. הדיון בסוגיה הביא לדחיית הכרעת הדין בשלושה שבועות. עתה, משנערך דיון בעניין, נקבע שהכרעת הדין תינתן ב-1 ביולי.

 

דניאל מעוז בבית המשפט. "מניח תפילין כל יום" (צילום: אבי פרץ) (צילום: אבי פרץ)
דניאל מעוז בבית המשפט. "מניח תפילין כל יום"(צילום: אבי פרץ)

 

דניאל מעוז בתחילת המשפט (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
דניאל מעוז בתחילת המשפט(צילום: גיל יוחנן)

 

בדיון חקרה התביעה את מי שעמד בראש אותה יחידה אחרי הרצח. בעדותו דחה הקצין את הטענות שלפיהן עמדה לניר האפשרות לראות חומרי חקירה. הוא הדגיש כי מיד לאחר הרצח הורחק ניר מהחקירה ולא הגיע למטה היחידה. הוא הדגיש שאנשי היחידה תודרכו לא לשוחח עמו על פרטי החקירה והקשר היחיד איתו התקיים כשהגיעו לנחם אותו בשבעה. מעדותו עלה שאנשי היחידה עקבו אחרי דניאל במהלך השבעה כשהם מוסווים.

 

על פי העדות, במהלך שירותו במשטרה שימש ניר מעוז זקיף בבנייני היחידה. לשאלת הסנגורים, עורכי הדין ברהום וארז בר צבי, ענה כי באופן לניר לא הייתה אפשרות להיחשף לחומרי החקירה, שכן הדבר היה מחייב אותו להגיע למטה – מקום שממנו הורחק. בתגובה תהו הסנגורים כיצד אין תיעוד להחלטה להרחיק את ניר מהמטה.

 

נורית ונוח מעוז נרצחו באוגוסט 2011. זמן קצר לאחר מכן נעצר בנם דניאל בחשד לביצוע המעשה לאחר שנקלע לחובות בגין הימורים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי פרץ
דניאל מעוז והזקן. "פעם הוא היה אתאיסט"
צילום: אבי פרץ
מומלצים