שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  ריצ'ארד השלישי המנצח הגדול בפרסי התיאטרון

  המחזה ריצ'ארד השלישי של תיאטרון הקאמרי הוביל את רשימת הזוכים עם שישה פרסים מרכזיים בינהם הצגת השנה. כצפוי, שחקן השנה הוא איתי טיראן על תפקידו בהצגה הזוכה

  תיאטרון הקאמרי הוא הזוכה הגדול בטקס פרסי התיאטרון, שנערך היום (ו') באולם המדיטק בחולון. "ריצ'ארד השלישי" של תיאטרון הקאמרי הוביל את רשימת הזוכים עם שישה פרסים מרכזיים: הצגה, במאי, שחקן, שחקן משנה, מתרגם השנה ומחזה מתורגם. "קזבלן", אף הוא של תיאטרון הקאמרי זכה בשלושה פרסים מרכזיים: מחזמר, שחקנית משנה ועיצוב תפאורה.

   

  הצגת השנה. ריצ'ארד השלישי (צילום: דניאל קמינסקי) (צילום: דניאל קמינסקי)
  הצגת השנה. ריצ'ארד השלישי(צילום: דניאל קמינסקי)

   

  את פרס שחקן השנה קטף כצפוי איתי טיראן על תפקידו בהצגה "ריצ'ארד השלישי". "אנחנו חולמים את החלום להעלות את הפרויקט הזה עוד מימי בית צבי", אמר טיראן עם קבלת הפרס. "לצערי, גרי בילו לא זכה לראות את החלום מתגשם ולמרות זאת הוא נמצא איתנו בכל רגע ורגע וגם כעת. אני מתבונן ברשימת המתים שעזבו אותנו ולומד מהם שתיאטרון הוא מאבק, שעל כתפינו מוטל להפוך את החוויה התיאטרונית לאיכותית ומשמעותית. קל מאוד לוותר אבל אנחנו חייבים להילחם על זה. זה פרויקט חד פעמי ואני מודה לתיאטרון הקאמרי על האפשרות להגשים את החלום הזה".

   

  גם אלי גורנשטיין המשתתף באותה ההצגה לא יצא בידיים ריקות וקטף את פרס שחקן המשנה. שחקנית השנה היא רמה מסינגר על "סוביניר" של תיאטרון באר שבע ואילו שחקנית המשנה היא מיי פיינגולד על "קזבלן".

   

  שחקן השנה. איתי טיראן (צילום: איציק בירן) (צילום: איציק בירן)
  שחקן השנה. איתי טיראן(צילום: איציק בירן)

   

  במאי השנה, ארתור קוגן, אמר עם זכייתו: "שייקספיר שוב זכה בפרס התיאטרון וזה רק מוכיח שקלאסיקות חיות, מתחדשות ונשארות איתנו - בניגוד לכל הסיכויים. אני מודה ליוצרים ולשחקנים ובעיקר לאיתי טיראן - אתה רק באמצע הדרך. תודה גם לגרי בילו מורי ורבי, שהלך בטרם עת והשאיר אותי עם חלל גדול של ציפיות עצמיות. אנחנו משתדלים למלא את החלל בהצלחות ובהישגים קטנים וריצ'ארד השלישי הוא כזה".

   

  פרס על מפעל חיים הוענק לשחקנית הותיקה דבורה קידר, שזכתה לתשואות מהקהל כאשר קיבלה את הפרס. עם זכייתה אמרה קידר: "תיאטרון זה לא מקצוע, זה יעד, דרך חיים, מחלה. אין דבר המרפא יותר מתיאטרון. אני 70 שנה על הבמה, איך מתחילים לסכם את זה? עבדתי בכל תיאטרוני ישראל שנים רבות ונפלאות. בתיאטרון לילדים ונוער, חלטורות, איפה שרק יכולתי. אני מאושרת שרוצים אותי בגילי ונותנים לי עדיין תפקידים נפלאים". בנוסף לקידר פרס הוקרה מיוחד הוענק לאורי עופר על תרומתו לתיאטרון הישראלי ולאופרה.

   

  פרס מפעל חיים. דבורה קידר (צילום: מרב יודילוביץ') (צילום: מרב יודילוביץ')
  פרס מפעל חיים. דבורה קידר
   

   

  שוב ושוב עלה במהלך הטקס נושא סגירתו של אנסמבל תיאטרון הרצליה. השחקן גיל פרנק עלה לבמה ופנה בשם כל העושים במלאכת התיאטרון לעיריית הרצליה ולמשרד התרבות ואמר: "אסור שתיאטרון ימדד רק על ידי רווחיו. הוא חייב להימדד בכוח ליצור ובערכו האמנותי. כחברה עלינו לשמור על ערכים אלה, לאפשר ולעודד ייצירה עם משמעות. חובתיכם לאפשר לאנסמבל הרצליה להמשיך וליצור".

   

  עודד קוטלר. מביע כעס (צילום: איציק בירן) (צילום: איציק בירן)
  עודד קוטלר. מביע כעס(צילום: איציק בירן)

   

  עודד קוטלר, עד לאחרונה מנהלו של תיאטרון הרצליה אמר: "לצד השמחה אני רוצה להביע כאב, צער וכעס רב, על הגחמה המטופשת שהיתה לראש עיריה בישראל לחסל תיאטרון בהינף יד ובין לילה. אני מקווה מאוד שמהלך של יוצרים, שחקנים אנשי רוח ואקדמיה, יוביל את מקבלי ההחלטות לתמוך בכל זאת בתיאטרון יוצר ולא לתת לאנסמבל להפוך לאולם מארח".  גם מוטי ששון, ראש עיריית חולון שאירח את הטקס, פנה לראשי הערים ולקברניטי המדינה בדרישה דומה ואמר: "חובתננו להיות שם למען התיאטרון והתרבות בישראל. בזכות התרבות והאמנות אנחנו עשירים יותר. אלו הם האלמנטים שמעשירים את החיים שלנו".

   

  רשימת הזוכים המלאה

  הצגת השנה: ריצ'ארד השלישי - תיאטרון הקאמרי

  הצגת המחזה המקורי: הילכו שניים יחדיו - אנסמבל הרצליה ותיאטרון הקאמרי

  הצגת המחזה המתורגם: ריצ'ארד השלישי - תיאטרון הקאמרי

  הצגת הקומדיה: החולה המדומה - תיאטרון החאן

  מחזמר: קזבלן - תיאטרון הקאמרי

   

  שחקנית בתפקיד הראשי: רמה מסינגר, "סוביניר"

  שחקן בתפקיד הראשי: איתי טיראן, ריצ'ארד השלישי

  שחקנית בתפקיד משנה: מיי פיינגולד, "קזבלן"

  שחקן בתפקיד משנה: אלי גורנשטיין, "ריצ'ארד השלישי"

  שחקנית מבטיחה: גאיה שליטא כץ, "החולה המדומה"

  שחקן מבטיח: חייקה מלכה, "משאלה אחת ימינה"

   

  במאי השנה:  ארתור קוגן, "ריצ'ארד השלישי"

  מחזאי השנה: שרה פון שוורצה ("בין שני עולמות"), א.ב יהושע ("הילכו שניים יחדיו")

  מתרגם השנה:  מאיר ויזלטיר, "ריצ'ארד השלישי"

  עיצוב תפאורה: רוני תורן "קזבלן"

  עיצוב תלבושות: פולינה אדמוב, "משחק של אהבה ומזל"

  עיצוב תאורה:  פליס רוס, "איפיגניה"

  יוצר בתחום המוזיקה: יוסף ברדנשווילי, "בית ספר לנשים"

  כוריאוגרפיה:  יחזקאל לזרוב, "סטמפניו"

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: איציק בירן
  איתי טיראן. שחקן השנה
  צילום: איציק בירן
  לאתר ההטבות
  מומלצים