שתף קטע נבחר

ניו יורק: תיקי הרצח של החוקר המפורסם נפתחים

אחד החוקרים המהוללים בברוקלין השיג, על פי "הניו יורק טיימס", עשרות הרשעות תוך שימוש בזונות ובאסירים נרקומנים

מסדר זיהוי מבוים, תיווך בין אסירים לזונות ומינוף התמכרות לסמים קשים. כחמישים חקירות מקרי רצח שאירעו בברוקלין בשנות השמונים והתשעים נפתחו לבדיקה מחודשת של התובע הכללי. המקרים הסתיימו בהרשעה, אך חשד לטקטיקה שערורייתית של אחד החוקרים המפורסמים באותה תקופה, לואיס סקרסלה, הביא לבדיקה מחודשת של חוקיות ההרשעות.

 

עדכונים נוספים בעמוד הפייסבוק של ynet

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

"מגדלור של תקווה": צריח בקו הרקיע של ניו יורק

מובארק בראיון ראשון: "ההיסטוריה תשפוט אותי"

 

החקירה נפתחה בעקבות תחקיר של "הניו יורק טיימס" שעסק בשיטות החקירה וגיוס העדים של החוקר, כיום גמלאי בן 61. באותה תקופה, שלוותה בהתפשטות מואצת של קראק וקוקאין, התפרסם סקרסלה כמי שמטפל ביד קשה בפשעים הקשים ביותר, מתמודד עם נתונים סטטיסטיים שבמרכזם עמדו שישה מקרי רצח ביום ומתבלט על רקע אנשי המשטרה והתביעה המותשים. עשרות שנים לאחר מכן, תחקיר העיתון הניו יורקי לאתר דפוס פעולה מעורר שאלות באשר לעבודתו.

 

על פי החשד, ניצל סקרסלה זונות ומכורים לסמים כדי להשיג הודאות מחשודים. התחקיר החל בעקבות החלטת שופט לשחרר מכלאו את דיוויד ראנטה, שריצה כבר 23 שנים על רצח רב. הוא קבע כי החוקרים בראשות סקרסלה התעלמו מחשוד סביר יותר, והסיק כי השוטרים הוציאו מהתאים שלהם עבריינים אלימים ואפשרו להם לצרוך סמים ולבקר זונות בתמורה להפללת ראנטה. אחד העדים סיפר כי החוקר אמר לו על מי להצביע במסדר זיהוי.

 

בעקבות התחקיר, החליט תובע מחוז ברוקלין, צ'ארלס היינס, לחזור ולחקור את ההרשעות שהתבססו על עד ראייה בודד או על הודאה. התביעה תראיין מחדש עדים ותחפש עדויות חדשות, ובמקרים שבהם תגיע למסקנה שההרשעות אינן במקומן, היא תבקש מבית המשפט לבטלן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים